سلامتیعمومی

هایفوتراپی غبغب چگونه است؟ 【سال1403】❤️

آیا می‌دانید هایفوتراپی غبغب چگونه است؟ ما تمایل داریم در تمامی دهه‌های زندگی زیبا و جذاب باشیم اما افزایش سن و تغییرات هورمونی چهره ما را تغییر می‌دهند و به تدریج به علت تجمع چربی‌ها و افتادگی پوست، غبغب در چهره ما ظاهر می‌شود شاید در وهله اول برای رفع غبغب به یک عمل جراحی فکر کنید اما روش‌های آسان‌تری برای رفع غبغب وجود دارد یکی از آن‌ها هایفوتراپی غبغب است، روشی غیر تهاجمی و بی‌خطر که با استفاده از امواج فراصوت متمرکز به رفع غبغب کمک می‌کند ما در این مقاله شما را با هایفوتراپی غبغب آشنا می‌کنیم.

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می‌شود؟

هایفوتراپی غبغب یک روش غیر جراحی برای جوانساری، افزایش کلاژن، از بین بردن چربی غبغب و رفع افتادگی غبغب و یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای از بین بردن غبغب است. جلسه هایفوتراپی غبغب معمولا حدود 40 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. بهترین دکتر هایفوتراپی در تهران برای انجام هایفوتراپی، دستگاه را بر روی پوست غبغب شما در جهت‌های مختلف قرار می‌دهد و شما می‌توانید نتیجه کار را بلافاصله مشاهده کنید اما نتیجه نهایی شش ماه بعد مشاهده خواهد شد.

هایفوتراپی غبغب در واقع اعمال امواج فراصوت با شدت و انرژی بالا و به صورت متمرکز در ناحیه غبغب است با این متد با تخریب لایه‌های مختلف پوستی دمای بافت تا 60 درجه سانتی‌گراد بالا می‌رود و امکان تجزیه چربی‌های غبغب و تحریک پوست فراهم می‌شود و با تحریک پوست، کلاژن‌سازی صورت می‌گیرد و پوست در ناحیه غبغب قوام پیدا کرده و به این ترتیب با رفع چربی و قوام پوست غبغب از بین می‌رود در این دستگاه، 3 کاتریج وجود دارد که به عمق 1.5، 3 و4.5 میلی متر زیر پوست نفوذ می‌کند کاتریجی که به عمق 4.5 میلی متر نفوذ می‌کند می‌تواند امواج را تا لایه نزدیک به عضلات نفوذ دهد و باعث لیفتیگ و جوانسازی در ناحیه غبغب شود.

پزشک متخصص ابتدا پوست را در منطقه غبغب با ژل مخصوصی که حرارت را منتقل می‌کند، می‌پوشاند. این ژل کمک می‌کند تا امواج اولتراسونیک به درستی انتقال یابد و از سوختن پوست جلوگیری شود. گرما تولید شده ناشی از امواج اولتراسونیک باعث انقباض و تقویت و لیفت پوست می‌شود. هایفوتراپی در اغلب موارد به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای بهبود تناسب و لیفت پوست منطقه غبغب استفاده می‌شود. نتایج معمولا به مرور زمان قابل مشاهده خواهد داد و بستگی به وضعیت اولیه پوست، سن و عوامل دیگر دارد و در چند جلسه انجام می‌شود.

علت افتادگی غبغب

 • افزایش سن: یکی از علل اصلی افتادگی پوستی در مناطق مختلف بدن از جمله غبغب، افزایش سن و بروز پیری است که از انعطاف‌پذیری و کلاژن‌سازی پوست غبغب کاسته شده و منجر به افتادگی پوست غبغب و عدم تناسب آن با صورت می‌شود.
 • وراثت: وراثت نقش مهمی در تعیین ساختار و ویژگی‌های پوستی فرد دارد. اگر افرادی در خانواده شما افتادگی پوست در منطقه غبغب دارند احتمالا شما هم در میانسالی این مشکل را تجربه خواهید کرد.
 • سبک زندگی ناسالم: قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید موجب افتادگی مزمن پوست غبغب می‌شود، وجود چربی در زیر پوست غبغب، مصرف الکل، دخانیات و استفاده از مواد مخدر می‌تواند به افتادگی پوستی در غبغب کمک کند.
 • عدم مراقبت از پوست: اهمیت مراقبت از پوست و استفاده از محصولات مراقبتی مناسب در حفظ سلامتی پوست نباید نادیده گرفته شود. عدم مراقبت از پوست می‌تواند به افتادگی پوست سرعت بخشد.
 • کاهش وزن: افتادگی پوست غبغب ممکن است پس از کاهش وزن نیز ایجاد شود.
 • رژیم غذایی نامناسب: مصرف بیش از حد کالری و مواد چرب، مخصوصا مواد چرب اشباع شده و غذاهای پرچرب، می‌تواند به افزایش وزن و چربی در مناطق مختلف از جمله غبغب منجر شود.
 • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی می‌تواند باعث تجمع چربی در زیر چانه و ایجاد غبغب شود.
علت افتادگی غبغب

تفاوت لیفت غبغب با نخ و هایفوتراپی غبغب

لیفت غبغب با نخ و هایفوتراپی غبغب دو روش مختلف برای بهبود ظاهر ناحیه زیر چانه و درمان افتادگی پوست در این منطقه است در لیفت با نخ، نخ‌های خاصی به کمک سوزن‌های مخصوص در پوست ناحیه زیر چانه، ناحیه گونه‌ها و خط فک قرار داده می‌شود و با کشیدن آن نخ‌ها به سمت بالا، شلی و افتادگی غبغب از بین می‌رود همانند هر روشی، لیفت غبغب با نخ ممکن است با عفونت همراه باشد علائم عفونت شامل: التهاب، قرمزی، و درد می‌باشد برای کاهش این خطر، تمیزی و مراقبت پس از عمل اهمیت دارد. لیفت غبغب با نخ ممکن است پرهزینه‌ باشد، مخصوصا اگر نیاز به تکرار درمان داشته باشد. هزینه ممکن است بستگی به تعداد نخ‌های مورد استفاده و نیازهای فرد متفاوت باشد.

اما هایفوتراپی غبغب چگونه است؟ در این روش از امواج فوکوس شده اولتراسونیک (امواج صوتی با فرکانس بالا) برای تولید گرمای موضعی در بافت پوست استفاده می‌کند. این گرما به تنش و تقویت کلاژن در بافت پوست منطقه غبغب منجر می‌شود. هایفوتراپی غبغب به بهبود افتادگی پوست و کشش آن کمک می‌کند. نتایج آن ماندگاری طولانی‌تری دارد و تا چند ماه اثرات آن باقی می‌ماند. زمان بهبودی هایفوتراپی نیز نسبتا کوتاه است و بیشتر افراد به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود بازمی‌گردند.

گاهی اوقات از ترکیب هر دو لیفت با نخ و هایفوتراپی برای بدست آوردن نتیجه بهتر استفاده می‌شود. لیفت با نخ باعث بالا بردن سریع پوست شده و پس از سفت شدن پوست، هایفوتراپی چربی های ناخواسته در ناحیه چانه را ذوب می کند ضمن این که به کلاژن‌سازی پوست نیز کمک می‌کند. این درمان‌ها غیر تهاجمی و بدون درد است، نیازی به بی حسی موضعی ندارد و مطلقا هیچ زمان از کار افتادگی نیز ندارد تنها کمی پوست ملتهب شده و سوزن سوزن خواهد شد که بعد از چند ساعت برطرف می‌شود.

کاندیدای مناسب و نامناسب هایفوتراپی غبغب

 • افرادی که افتادگی پوست در ناحیه غبغب دارند کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی غبغب هستند.
 • افرادی که نمی‌خواهند از روش‌های جراحی برای رفع غبغب استفاده کنند کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی غبغب هستند.
 • در مقایسه با جراحی‌های پلاستیک، هایفوتراپی زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و افراد به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود باز می‌گردند.
 • افرادی که نیاز به تقویت کلاژن دارند هایفوتراپی باعث تقویت کلاژن‌سازی در بافت زیر پوست می‌شود، و به پوست کشش و جوانی می‌بخشد.
 • این روش برای افرادی که ضخامت چربی غبغب آن‌ها زیاد نباشد، بسیار کاربرد دارد.
 • هایفوتراپی معمولا برای افراد زیر 30 سال یا بالای 75 سال توصیه نمی‌شود. افرادی که زیر این محدودیت سنی هستند می‌توانند از درمان هایفوتراپی برای سفت کردن و برداشتن غبغب استفاده کنند اما باید ابتدا با بهترین دکتر پوست در ایران مشورت کنند.
 • هایفوتراپی غبغب برای افراد باردار و شیرده توصیه نمی‌شود. افراد مبتلا به دیابت، بیماری قلبی عروقی، بیماری کبد و اختلالات غدد درون ریز و لنفاوی نیز باید از درمان هایفوراپی اجتناب کنند.
 • همچنین توصیه می شود که اگر قبلا تزریق بوتاکس، تزریق چربی یا تزریق ژل داشته اید، حدود دو هفته صبر کنید و سپس به عمل هایفوتراپی غبغب را انجام دهند.
 • اگر آلرژی فعال پوستی، زگیل یا تبخال در ناحیه گردن یا چانه خود دارید، باید منتظر بمانید تا به طور کامل بهبود یابید و سپس درمان هایفوتراپی غبغب را انجام دهید.

ماندگاری هایفوتراپی غبغب چگونه است؟

ماندگاری هایفوتراپی در همه افراد یکسان نیست به سن فرد، میزان آسیب پوستی و افتادگی پوست، نوع پوست بستگی دارد اگر هایفوتراپی غبغب به درستی انجام شود نه تنها چربی‌های اضافه ذوب می‌شود بلکه ماندگاری، قوام و سفتی پوست زیر چانه به علت تحریک کلاژن‌سازی توسط پوست تا چند سال باقی می‌ماند و این موضوع روند پیری را کند می‌کند اما در صورت عدم مراقبت بعد از هایفوتراپی ممکن است مجبور شوید هر شش ماه یک بار هایفوتراپی غبغب را تکرار کنید.

انجام هایفوتراپی غبغب بهتر است دو بار در سال و بعد از آن سالی یک بار انجام شود. لازم به ذکر است که هایفوتراپی غبغب به بافت‌ها عضله، رگ‌ها آسیبی نمی‌رساند و درد و خونریزی ندارد و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رفع غبغب به روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است. ماندگاری طولانی آن نسبت به روش‌های دیگر از نظر پرداخت هزینه برای شما به صرفه‌تر خواهد بود.

ماندگاری هایفوتراپی غبغب چگونه است؟

مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی غبغب

 • علاوه بر مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی غبغب شما باید قبل از انجام آن پوست صورت خود را تمیز نگه دارید.
 • سعی کنید از تماس با نور خورشید خودداری کرده و دخانیات و الکل را مصرف نکنید و به میزان کافی آب بنوشید.
 • بعد از هایفوتراپی نباید تا چند روز بعد از عمل با آب گرم حمام کنید یا به سونا بروید زیرا گرما موجب تحریک پوست غبغب می‌شود بنابراین برای شستشوی صورت باید از آب سرد یا با دمای ملایم و شوینده‌های مناسب استفاده کنید.
 • سعی کنید بعد از انجام هایفوتراپی در برابر نور خورشید قرار نگیرید و از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • هم‌چنین همان طور که بارها گفته شده است از مصرف الکل خودداری کنید زیرا کبد شما باید چربی‌های ذوب شده در اثر هایفوتراپی در ناحیه غبغب را تجزیه کند و در صورت مصرف الکل، کبد مجبور به تجزیه الکل می‌شود و با این کار کبد شما خسته می‌‌شود از طرفی مصرف الکل امکان خونریزی را افزایش می‌دهد زیرا پلاکت خون را کاهش می‌دهد و مانع لخته شدن خون می‌شود.
 • بعد از هایفوتراپی باید آب زیادی بنوشید زیرا امواج اولتراسونیک با تولید حرارت و چربی‌سوزی موجب از دست دادن آب بدن می‌شود از طرفی نوشیدن آب به فرآیند کلاژن‌سازی پوست کمک می‌کند پس بدنتان را هیدراته نگه دارید از مصرف قهوه و کافئین خودداری کنید زیرا باعث جذب آب پوست شده و موجب خشکی پوست غبغب می‌شود.
 • 24 ساعت بعد از هایفوتراپی می‌توانید آرایش کنید ولی از مواد آرایشی که ایجاد التهاب یا تحریک پوستی می‌کنند، خودداری کنید.
 • تا سه روز از مصرف ویتامین C خودداری کنید هم‌چنین به مدت یک هفته از کرم لایه بردار استفاده نکنید.

عوارض هایفوتراپی غبغب

ممکن است بعد از هایفوتراپی احساس خارش در پوست کنید، دلیل آن ایجاد حرارت زیاد در لایه درم پوست است شما باید سعی کنید پوست خود را نخارانید زیرا پوست پس از هایفوتراپی غبغب حساس می‌شود و ممکن است با خاراندن اثرات درمانی افزایش یابد هم‌چنین قرمزی، التهاب و سوزش کمی بعد از هایفوتراپی احساس می‌شود که بعد از چند ساعت برطرف خواهد شد. احساس درد در پوست چانه در موارد نادر مشاهده شده است اما این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که هایفوتراپی غبغب توسط فرد غیر متخصص انجام شود.

عوارض هایفوتراپی غبغب

مزایای هایفوتراپی غبغب

 • روش هایفوتراپی مشکلات کبود شدن، بستن گن و مشکلات لیپوساکشن را ندارد.
 • غیر تهاجمی و کاملا بی خطر و بدون نیاز به جراحی و بیهوشی است.
 • هایفوتراپی غبغب موجب تحریک پوست، تولید کلاژن و جوانسازی بدون ایجاد بریدگی و زخم روی پوست می‌باشد.
 • زمان بهبودی پس از هایفوتراپی غبغب، معمولا نسبتا کوتاه است. بسیاری از افراد می‌توانند بلافاصله پس از جلسه هایفوتراپی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.
 • هایفوتراپی غبغب تاثیرات طبیعی در بافت پوست ایجاد می‌کند و با کلاژن‌سازی حالت طبیعی به پوست می‌دهد.
 • هایفوتراپی با دقت، ناحیه درمان را هدف قرار می دهد و تنها سلول های چربی ناخواسته را از بین می‌برد در حالی که بافت های اطراف آسیبی نمی بینند.
 • پس از سه جلسه درمان هایفوتراپی، نتایج می‌تواند بین 12 تا 18 ماه باقی بماند و انجام جلسات اضافه می‌تواند اثرات آن را طولانی‌تر کند و نتایج طولانی مدتی را به همراه داشته باشد.
 • هایفوتراپی غبغب به طور کلی به عنوان یک روش ایمن برای بهبود زیبایی پوست شناخته می‌شود و اغلب نیازی به آنتی‌بیوتیک‌ها یا مراقبت‌های خاصی پس از درمان ندارد.

برای دستیابی به نتایج مطلوب و اطمینان از انجام درست هایفوتراپی غبغب، حتما از یک پزشک متخصص و ماهر کمک بگیرید و به توصیه‌های پس از درمان توجه کنید.

کلام آخر

در پایان این مقاله متوجه شدیم که هایفوتراپی غبغب چگونه است؟ هایفوتراپی غبغب با استفاده از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا موجب از بین بردن چربی‌های موضعی در غبغب می‌شود هم‌چنین با تحریک کلاژن‌سازی پوست باعث قوام و بر رفع افتادگی پوست خواهد شد این روش رفع غبغب بدون بی‌هوشی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و تنها بعد از هایفوتراپی، پوست کمی ملتهب و قرمز می‌شود که بعد از چند ساعت کاملا برطرف خواهد شد.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، بسیار سپاسگزاریم. ما در این مقاله برای شما بیان کردیم که هایفوتراپی غبغب چگونه است؟ امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (8 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه آزاد تهران رشته میکروبیولوژی فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت جراحا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 4 =

دکمه بازگشت به بالا