دندانپزشکی

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران【1402】⭐

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوید. کامپوزیت موادی است که برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد مانند خمیر و همرنگ دندان ها می باشد که بعد از پر کردن دندان به صورت یک لایه نازک بر روی سطح دندان قرار می گیرد و به شکل دندان فرم داده می شود سپس دندانپزشک به کمک نور آبی مواد روی دندان را سخت می کند.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت یک نوع مواد خمیری است که برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد و این مواد به صورت لایه ای نازک روی سطح دندان گذاشته می شود و فرم می گیرد و نهایتا به کمک نور آبی سخت می شود تا مواد ثابت بماند. کامپوزیت یکی از بهترین روش ها برای زیبایی دندان می باشد زیرا رنگ مواد باعث می شود دندان به صورت طبیعی جلوه دهد. کامپوزیت دندان در دندانپزشکی بسیار پر کاربرد است و به صورت تکی روی دندان ها گذاشته می شود.

از کامپوزیت برای مشکلاتی مانند پر کردن دندان پوسیده، زیبایی دندان، یکدست کردن دندان ها و همچنین برداشتن فاصله بین دندان ها استفاده می شود. در واقع مواد کامپوزیت از ذرات مختلف نظیر کوارتز، گلاس و رزین اکریلیک تشکیل شده است و برای پر کردن و اصلاح طرح لبخند نیز استفاده می شود. کامپوزیت دندان یکی از محبوب ترین و متداول ترین روش های زیبای، ترمیمی و اصلاح لبخند می باشد.

به گفته بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، کامپوزیت دندان با توجه به تعداد و اندازه، انواع مختلفی دارد که با آن ها آشنا خواهیم شد. کامپوزیت هیبریدی دارای خاصیت چسبندگی و شکل گیری می باشد که به راحتی در قسمت های ناقص دندان استفاده می شود و انجام آن نیاز به آماده سازی زیادی ندارد و می توان ترمیم را در یک جلسه به پایان رساند.

اگر شما عزیزان می خواهید علاوه بر درخشش و ترمیم دندان از منظم و ردیف بودن دندان ها برخوردار شوید و بهترین نتیجه را در این زمینه دریافت کنید، پیشنهاد می شود به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه نمایید تا از خدمات بی نظیر آن برخوردار شوید.

کامپوزیت چیست

ویژگی بهترین دکتر کامپوزیت در تهران

در شهر بزرگ تهران دندانپزشک های زیادی مشغول به فعالیت می باشند. اگر شما عزیزان جهت ترمیم و زیبایی دندان قصد انجام کامپوزیت را دارید، توصیه می شود به بهترین دکتر کامپوزیت در تهران مراجعه نمایید تا در این زمینه بهترین نتیجه را دریافت کنید. از ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشکان منتخب شما می بایست در انجام کامپوزیت دارای دانش و تبحر بالایی باشند.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می بایست از بهترین و بروزترین تجهیزات استفاده نماید.
 • دندانپزشک می بایست با توجه به نیاز دندان فرد از باکیفیت ترین کامپوزیت استفاده نماید.
 • پزشک شما می بایست نمونه کارهای خود را در انجام کامپوزیت به شما نشان دهد تا از کار دندانپزشک مطلع شوید.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت این است که با مراجعه کنندگان خود رفتاری مناسب و صمیمانه داشته باشد.
 • بهتر است مطب دندانپزشک در منطقه مناسبی باشد تا دسترسی آن برای مراجعه کننده راحت باشد.
 • توصیه می شود پزشک قبل از انجام کامپوزیت به شما مشاوره دهد.
ویژگی بهترین دکتر کامپوزیت در تهران

فرق لمینت و کامپوزیت چیست؟

لمینت و کامپوزیت تفاوت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

مدت زمان نصب:

نصب ونیرهای کامپوزیتی اکثر اوقات در یک جلسه پایان می یابد و دندانپزشک می تواند در مدت زمان 2 ساعت کامپوزیت را فرم دهد و پس از آن پولیش نماید تا طرح لبخند زیبایی به چهره شما ببخشد. اما در ونیرهای سرامیکی باید حداقل دو جلسه به دندان پزشک مراجعه کنید.

متخصص زیبایی در نخستین جلسه دندان‌هایتان را آماده می کند و از آن ها قالبگیری می کند و پس از تقریبا دو هفته لابراتورار لمینت پرسلن را که بطور سفارشی برای دندان هر بیمار جداگانه می سازد و در جلسه دوم مراجعه پوسته نازک لمینت سرامیکی روی دندان شما چسبانده می شود.

از نظر فرآیند نصب:

کامپوزیت اکثر اوقات روی لایه دندان شما قرار می گیرد و موجب اصلاح فرم، رنگ و اندازه دندان شما می شود. ونیرهای کامپوزیت بطور کلی روشی کم تهاجمی‌تر در مقایسه با لمینت دندان می باشد. به این دلیل که در این روش اصلا هیچ آسیبی به ساختار بافت دندان نمی رسد. در این جا منظور از آسیب به ساختار بافت دندان تراشیدن مینای دندان است. که می توان گفت در روش کامپوزیت بدون تراش روی دندان قرار می دهند وباندینگ را به وجود می آورند.

اما در روش کاشت لمینت سرامیکی باید مینای دندان بطور دقیق به مقدار ضخامت ونیرها تراشیده شود. تراشیده شدن مینای دندان به این خاطر می باشد که پوسته‌های لمینت بتواند یک پیوند بسیار قوی با دندان برقرار کند تا عمر و ماندگاری آن بسیار افزایش پیدا کند.

از نظر دوام و طول عمر:

در منابع بسیاری به این نکته اشاره شده که  کامپوزیت دندان مقاومت و طول عمر خیلی کمتری در مقایسه با لمینت سرامیکی دارد. که البته قابل ذکر است که این طول عمر بطور کامل به مراقبت های بعد از لمینت دندان و همچنین مهارت و سابقه دندانپزشک و کیفیت مواد اولیه مورد استفاده نیز بستگی دارد.

از نظر قیمت طرح لبخند:

قیمت کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی بسیار ارزان‌تر می باشد و این خود می تواند یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزیت‌های کامپوزیت است. معمولا کامپوزیت با قیمتی متناسب با قیمت کارخانه تولید می شوند و به بازار عرضه میشوند. پروسه کاشت و نصب آن ها در یک جلسه انجام می گیرد و در نهایت هزینه‌ای که برای کامپوزیت لازم است خیلی کمتر از قیمتی است که برای لمینت سرامیکی مورد نیاز می باشد.

ویژگی های بهترین دکتر کامپوزیت در تهران:

⭐داشتن تجربهدکتر باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
❤استفاده از تجهیزات مناسبدکتر باید برای ارائه خدمات از تجهیزات خوب و مناسب استفاده کند.
⭐داشتن برخورد محترمانهدکتر باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشد.
❤داشتن مدرک معتبردکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.

10 تا از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران را بشناسید!

دکتر احسان مهریزی

دکتر احسان مهریزی

دکتر احسان مهریزی متولد تیرماه 1360 در شهر تهران می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند که توانستند سال 1378 با رتبه برتر در کنکور سراسری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شوند. در ضمن لازم است بدانید که پدر وی دندانپزشک و متخصص ترمیم و زیبایی از استان یزد و مادر وی دندانپزشک شهر زنجان می باشند که او را به تحصیل در رشته دندانپزشکی ترغیب و حمایت کردند.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی ثابت
 • انجام ارتودنسی متحرک
 • عصب کشی
 • درمان ناهنجاری های فک

آدرس: تهران، تقاطع سعادت آباد و بلوار دریا، نبش توحید چهارم

شماره تماس: 02188376343

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی تحصیلات شان را در حوزه دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی شروع کردند و سال 1377 با کسب رتبه 3 از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند و در ادامه در رشته ارتودنسی از شاخه دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شدند. وی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران اند.

خدمات:

 • ارتودنسی نامرئی
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی سرامیکی
 • ارتودنسی کاموفلاژ

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار 24 متری، پلاک 11

شماره تماس: 02122073785

دکتر حسن صالحی

دکتر حسن صالحی

دکتر حسن صالحی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند و ایشان دندانپزشک و همچنین متخصص ارتودنسی می باشند. ایشان عضو انجمن ارتودنتیست های ایران، آمریکا و اروپا و همچنین عضو فدراسیون جهانی ارتودنتیست های (WFO) می باشند. لازم است بدانید که در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر صالحی سعی می کنند خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند و در حد توان به بیماران خود کمک کنند.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند
 • انجام ارتودنسی
 • جرم گیری دندان
 • سفید کردن دندان

آدرس: تهران، فرمانیه، ساختمان پزشکان 241، طبقه سوم، واحد شماره 11

شماره تماس: 02126110052

دکتر سهیل سالاری

دکتر سهیل سالاری

دکتر سهیل سالاری یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند. ایشان متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت هستند و در ضمن بورد تخصصی دارند. وی در حوزه ترجمه کتاب یازدهمین جشنواره شهید هدایت برگزیده شدند و موفق به ارائه پوستر در هشتاد و هفتمین کنگره انجمن ارتودنتیست های اروپا شدند. دکتر سالاری توانستند رتبه اول و پوستر برگزیده را در بین تمامی حوزه های کنگره دانشجویی کشور کسب کنند.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی ثابت
 • انجام ارتودنسی متحرک
 • عصب کشی
 • درمان ناهنجاری های فک

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، نبش کوچه حسینی، ساختمان تیام

شماره تماس: 09032223001

دکتر مسعود داودیان

دکتر مسعود داودیان

دکتر مسعود داودیان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند. ایشان سال 1376 رتبه 17 را در کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران کسب کردند و در ضمن در سال 1383 در آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی شرکت کردند و موفق به کسب رتبه اول علمی دستیاری ایران در رشته تخصصی ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی شدند.

خدمات:

 • انجام انواع ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • مشاوره دهان و دندان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بین میرداماد و ظفر، رو به روی ایستگاه متروی شریعتی، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد

شماره تماس: 02126710760

دکتر مرتضی عشاق

دکتر مرتضی عشاق

دکتر مرتضی عشاق، یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می باشند. وی مدرک تخصصی ارتودنسی دارند. دکتر عشاق در سال 1380 در آزمون تخصصی شرکت کردند و در رشته ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شدند و ایشان موفق به کسب رتبه اول بورد کشوری در رشته ارتودنسی در سال 1383 می باشند.

خدمات

 • ارتودنسی
 • بلیچینگ دندان
 • درمان پوسیدگی دندان
 • سفید کردن دندان

آدرس: شهران، پایین تر از فلکه اول، نبش کوچه عباسی، ساختمان قائم، طبقه 4، واحد 20

شماره تماس: 02144339970

دکتر احسان یوسفیان

دکتر احسان یوسفیان

دکتر احسان یوسفیان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند. وی موفق گردیدند که رتبه 79 را در کنکور سراسری در سال 1377 کسب کردند و وارد دانشکده پزشکی شدند و در ادامه برای تحصیل در رشته دکترای دندانپزشکی به دانشگاه اصفهان راه یافتند و در آن جا به ادامه تحصیل پرداختند که می توان گفت امروز ایشان یکی از بهترین دندانپزشکان در تهران هستند.

خدمات:

 • انجام انواع ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • مشاوره دهان و دندان

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، غرب به شرق، رو به روی 35 متری لاله، ساختمان پزشکان نگین آسمان، طبقه سوم

شماره تماس: 02144230203

دکتر محمد محمدزاده

دکتر محمد محمدزاده

دکتر محمد محمدزاده یکی دیگر از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می باشند. ایشان با شماره نظام پزشکی 131043 در مطب شخصی شان فعالیت می کنند. وی دارای بیش از 13 سال سابقه اند و در این مدت با ارائه خدمات گوناگون دندانپزشکی در زمینه درمانی و زیبایی بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند
 • انجام ارتودنسی
 • جرم گیری دندان
 • سفید کردن دندان
 • لمینت

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، ساختمان نگین آسمان، ورودی D، واحد 2

شماره تماس: 02144258394

دکتر بهادر درانی

دکتر بهادر درانی

دکتر بهادر درانی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شدند. ایشان چندین گواهینامه تخصصی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا و همینطور اروپا و آسیا اخذ نموده اند و در حوزه ارتودنسی از برترین دکترهای ایران بوده اند.

خدمات

 • اصلاح طرح لبخند
 • مرتب کردن دندان ها
 • ارتودنسی بزرگسالان به روش های مختلف
 • بستن فاصله بین دندان ها رفع ناهنجاری های فک و صورت

آدرس: چهارراه فرمانیه (ضلع شمالی)، ساختمان پزشکان نور، طبقه اول، واحد 8

شماره تماس: 22804578

دکتر افشین میرزایی

دکتر افشین میرزایی

دکتر افشین میرزایی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران هستند که فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه تهران می باشند. دکتر میرزایی از مجهز ترین و به روز ترین فناوری ها در کلینیک شان استفاده می کنند. وی مدرس دانشگاه تهران می باشند و همچنین افرادی که به کلینیک ایشان مراجعه کرده اند رضایت زیادی از این کلینیک و دکتر دارند.

خدمات

 • انواع ارتودنسی به صورت ثابت و متحرک
 • سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ
 • تمام جراحی های دندان و دهان
 • کامپوزیت دندان ها
 • ساختن بریج بدون تراشیدن دندان
 • منظم کردن دندان ها بدون استفاده از ارتودنسی و تراشیدن

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، ابتدای پروین، جنب بانک اقتصاد نوین، مجتمع نوین، پلاک21، طبقه 3، واحد5

شماره تماس: 02177734770

انواع کامپوزیت دندان کدامند؟

کامپوزیت سرامیکی: در کامپوزیت های زمینه سرامیکی از الیاف سرامیکی یا کربنی استفاده می شود که توسط ماتریس سرامیکی اطراف آن احاطه می شود. کامپوزیت زمینه فلزی: این نوع کامپوزیت در صنعت هوا و فضا کاربرد دارد که در این کامپوزیت از فلز آلمینیوم استفاده می شود که دارای چگالی کم و مقاومت زیادی می باشد. همچنین در این نوع کامپوزیت از الیاف سرامیکی هم به عنوان تقویت کننده استفاده می شود.

کامپوزیت درشت ذره: این نوع کامپوزیت نسبت به سایر کامپوزیت ها سفت تر و دارای استحکام بیشتری می باشد. اندازه ذرات کامپوزیت درشت ذره بین 10 تا 100 نانومتر می باشد. کامپوزیت سبز: این نوع کامپوزیت دارای موادی می باشد که تجزیه پذیر بوده و به همین دلیل در محیط زیست باقی نمی ماند. کامپوزیت سبز از پلیمرهای سنتزی قابل جذب تشکیل شده و از الیاف گیاهی برای فاز تقویتی آن استفاده می شود.

در واقع کامپوزیت ها دارای انواع گوناگونی می باشد که هر کدام با توجه به جنس آن دارای خواص الکتریکی، شیمیایی و مکانیکی می باشند که در ادامه مهم ترین خواص آن ها را شرح خواهیم داد:

 • دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • دارای مقاومت مکانیکی، الکتریکی و هدایت حرارتی
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و شکستگی
 • موجب جذب انرژی و بهبود اتصالات
 • سبب سهولت ساخت شکل های پیچیده با روش های گوناگون و کم ترین قیمت
انواع کامپوزیت دندان کدامند؟

توصیه های بهترین دکتر کامپوزیت در تهران

 • قبل از رفع شدن بی حسی، از خوردن و جویدن خوراکی خودداری نمایید.
 • به مدت 1 روز از خوراکی و نوشیدنی هایی که رنگی هستند خودداری نمایید چرا که ممکن است رنگ خوراکی جذب کامپوزیت دندان شود.
 • پس از انجام کامپوزیت، بعد از مصرف خوراکی حتما از مسواک و خمیر دندان استفاده کنید و بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید.
 • هیچ گاه دندان های بالا و پایین را روی هم فشار ندهید زیرا ممکن است دندان شکسته و لب پَر شود.
 • می بایست هر 6 ماه یک بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
 • هنگام انجام ورزش هایی که با استفاده از توپ می باشد از محافظ دندان استفاده کنید.
 • بعد از خوردن و نوشیدن خوراکی های رنگی آب بنوشید.
 • از نوشیدنی های دارای الکل جلوگیری کنید زیرا موجب نرم شدن دندان می شود.
 • بهترین دکتر کامپوزیت در تهران توصیه می کند از خمیردندان هایی که خاصیت سایشی کمتری دارند استفاده کنید.

مزایای کامپوزیت دندان

ظاهر طبیعی: کامپوزیت دندان به دلیل رنگ و طرح مشابه با دندان طبیعی، ظاهر طبیعی و زیبایی به دندان می‌بخشد.

حفظ ساختار دندان: در روش کامپوزیت دندان، حجم کمی از ساختار دندان برداشته می‌شود و به جای آن، کامپوزیت قرار می‌گیرد. این باعث حفظ ساختار دندان و جلوگیری از تخریب بیشتر شده است.

عمر طولانی: کامپوزیت دندان معمولاً بسیار مقاوم و دارای عمر طولانی است. با رعایت بهداشت دهان و استفاده مناسب، می‌توان از کامپوزیت دندان برای سال‌ها استفاده کرد.

اصلاح نقص‌های دندان: با استفاده از کامپوزیت دندان، نقص‌های مختلف دندان مانند شکستگی، خوردگی، فرسایش و فاقد شدن قطعات دندانی می‌تواند به خوبی اصلاح شود.

عدم حساسیت: کامپوزیت دندان عموماً برای بیماران حساس به فلزات مناسب است. این به خصوص برای افرادی که دندان‌های حساسیت بالایی دارند، مفید است.

حفظ سلامت لثه: کامپوزیت دندان به دلیل قابلیت چسبندگی به سطح دندان، به لثه آسیب نمی‌رساند و حفظ سلامت آن را تضمین می‌کند.

عدم نیاز به مواد فلزی: در کامپوزیت دندان، از مواد فلزی مانند آمالگام و پرسلن استفاده نمی‌شود. این باعث می‌شود که برای بیمارانی که حساسیت به مواد فلزی دارند، مناسب باشد.

کلام آخر

کامپوزیت یک نوع مواد می باشد که اغلب برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد. از کامپوزیت جهت ترمیم دندان های شکسته، پرکردن دندان های آسیب دیده و رفع فاصله بین دندان استفاده می شود. انجام این کار موجب بهبود ظاهر و زیبایی لبخند می شود و همچنین باعث می شود دندان هایی سفید و زیبا با استفاده از کامپوزیت ونیر داشته باشید.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و سلامت و زیبایی دندان ها را به خود هدیه دهید. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا