پزشکان

10 تا از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج⭐【سال1403】❤️

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد، از مراجعه به روانشناس خودداری می کنند، آن ها با خود فکر می کنند که در صورت مراجعه به روانشناس برچسب دیوانگی بر پیشانی شان خواهد خورد یا فکر می کنند؛ مراجعه به روانشناس یک عیب یا ننگ است که نباید اتفاق بیفتد و یا این که در صورت مراجعه باید از اطرافیان شان پنهان کنند. این مدل اما و اگرها بسیار مفصل هستند و در ادامه سعی کردیم اطلاعات کاملی درباره اختلالات روانی و همچنین 10 تا از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج را تهیه کردیم، برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

شایع ترین اختلالات روانی

برخی از اختلالات شایع روانی و روانشناسی طبق گفته های پزشکان بهترین کلینیک روانشناسی در کرج عبارتند از:

 1. افسردگی: افسردگی یکی از شایع‌ ترین اختلالات روانشناسی است که تقریباً هر فردی در طول زندگی خود با آن مواجه می‌ شود. افسردگی با علایمی مانند احساس ناراحتی، بی‌ اشتهایی، خستگی، افزایش وزن یا کاهش وزن، افکار منفی و احساس عدم ارزشیابی همراه است.
 2. اختلال اضطرابی: اختلال اضطرابی شامل انواع مختلفی از اضطراب مانند اختلال اضطراب عمومی، اختلال اضطراب اجتماعی، اختلال اضطراب وسواسی-اجباری و اختلال پانیک است. این اختلالات با علایمی مانند نگرانی‌ ها و افکار منفی مکرر، عرق سرد، تنگی نفس، تپش قلب و افزایش فشار خون همراه است.
 3. اختلال خوردن: این اختلالات شامل اختلال اضطراب خوردن، بلیمیا، آنورکسیا و اختلال خوردن بدون اشتها می‌ شود. این اختلالات با علایمی مانند نگرانی‌ های مربوط به ابعاد و وزن بدن، نگرانی‌ های مربوط به خوردن، خمیر خوردن، استفراغ، تصویر بدن نامناسب و کاهش وزن همراه است.
 4. اختلالات خلقی: شامل بیماری دوقطبی، اختلال اضطرابی اجتماعی، اختلال شخصیت مرزی و اختلالات وسواسی-اجباری است. این اختلالات با علایمی مانند تغییرات قلبی، تغییرات خلقی و افکار منفی همراه است.
 5. اختلالات خواب: این اختلالات شامل بی‌ خوابی، نارسایی خواب و خواب بیدار می‌ شود. این اختلالات با علایمی مانند خستگی، بی‌ اشتهایی، کاهش تمرکز، افزایش خطرات سلامتی و کاهش کیفیت زندگی همراه است.

در نهایت، باید توجه داشت که این اختلالات به عنوان مسائلی شایع در زندگی روزمره ما هستند و ممکن است در صورت عدم مداخله و درمان، به مشکلات بزرگتر و خطرناک‌ تری منجر شوند. برای درمان این اختلالات، بهتر است با یک متخصص روانشناسی مشورت کنید.

روانشناسی چیست؟

روانشناسی شخصیت چیست؟

یک روانشناس شخصیت این را باور دارد که پنج بعد اساسی شخصیت وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

برونگرایی : افراد برون گرا با در کنار دیگران بودن به احساس انرژی و هیجان بسیاری می رسند.آن ها از ملاقات با افراد جدید لذت فراوانی می برند،دایره اجتماعی گسترده ای از دوستان و آشنایان دارند. پیدا کردن دوستان جدید خیلی برایشان راحت است.

 موافق بودن: افرادی که این ویژگی شخصیتی شان خیلی بالا می باشد، تمایل بیشتری به همکاری از خود نشان می دهند. به دیگران بیشتر اهمیت می دهند،نسبت به دیگران احساس همدلی و نگرانی می کنند و از کمک کردن به دیگران و شادی آن ها لذت فراوانی می برند و نقطه مقابل آن ها کسانی هستند که ویژگی موافق بودنشان پایین است و بسیار عشق به رقابت دارند.

صراحت: افرادی که این ویژگی شخصیتی در آن ها بالا است در مورد دنیا و افراد دیگر کنجکاو هستند و برای یادگیری چیزهای جدید و لذت بردن از تجربیات جدید بسیار اشتیاق دارند. همچنین آن ها ماجراجو و خلاق نیز هستند.

 وظیفه شناسی: آن ها دارای میزان بالای تفکر، کنترل انگیزه و رفتارهای هدفمند نیز می باشند. همینطور برای کارهایشان از قبل برنامه ریزی می کنند.

 روان رنجوری: روان رنجوری ویژگی می باشد که با غم و اندوه، بدخلقی و عدم ثبات عاطفی خود را نشان می دهد. افرادی که دارای این ویژگی به میزان بالا هستند، نوسانات خلقی، اضطراب، تحریک پذیری و غم و اندوه بالاتری را تجربه می کنند.

ویژگی های بهترین کلینیک روانشناسی در کرج:

⭐داشتن تجربهکلینیک باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
❤️استفاده از علم و دانش مدرنکلینیک باید برای ارائه خدمات از دانش به روز و مدرن استفاده کند.
✅داشتن برخورد محترمانهپرسنل کلینیک باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشند.
⚡داشتن مدرک معتبرپزشکان کلینیک باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشند.

10 تا از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج را بشناسید!

دکتر عسل یوسفی نیا  

دکتر عسل یوسفی نیا  

دکتر عسل یوسفی نیا در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند. ایشان دارای کارشناسی ارشد روانشناسی با شماره نظام پزشکی 5355 می باشند. خانم یوسفی نیا روانشناس و روان درمانگر  بسیار ماهر و زبردستی می باشند، چرا که بنا بر گفته های مراجعانشان در درمان اختلالات روانی بسیار درخشان هستند.    

خدمات:

 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی، مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره پیش از طلاق
 • مشاوره تحصیلی و شغلی، مشاوره مهاجرت
 • درمان اضطراب، افسردگی، وسواس و…
 • درمان شکست های عاطفی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، نرسیده به زیرگذر طالقانی، ساختمان پزشکان آرین، طبقه 12، واحد 34

دکتر سمیه باستین

دکتر سمیه باستین

دکتر سمیه باستین در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند. ایشان روانشناس، روان درمانگر، نوروتراپیست و دارای کارشناسی ‌ارشد روانشناسی با شماره نظام پزشکی 6984 هستند. از نظر مراجعان، ایشان یکی از بهترین و ممتاز ترین روانشناسان کرج می باشند.

خدمات:

 • درمان اختلالات بالینی
 • درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، اهمال کاری، نشخوار فکری
 • درمان عزت نفس پایین، کمال گرایی، اختلال خواب و…
 • نوروتراپی (نوروفیدبک، بیوفیدبک)

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی بسمت میدان شهدا، برج پزشکان آرین طبقه 12، واحد 34

 دکتر سیده فرسیما حسینیان

 دکتر سیده فرسیما حسینیان

دکتر سیده فرسیما حسینیان در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان دارای دکترای روانشناسی با شماره نظام پزشکی4766 می باشند. خانم دکتر حسینیان دارای رضایت عمومی از جانب مردم می باشند و روزانه فوجی از افراد به ایشان مراجعه می کنند.

خدمات:

 • درمان مالگرایی، اختلال خواب، اختلال خوردن، اضطراب
 • ارائه مشورت در زمینه های مهاجرت، تحصیلی و شغلی
 • ارائه مشاوره در زوج درمانی (خیانت ، مشاوره قبل از ازدواج و طلاق)
 • خانواده درمانی (بهبود رابطه های خانوادگی، فرزندپروری و…)

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، به سمت میدان شهدا، بعد از پل، برج شاه کرم

دکتر غلامرضا رامفر

دکتر غلامرضا رامفر

دکتر غلامرضا رامفر در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان روانشناس کودک، روان درمانگر، مشاور خانواده و دارای کارشناسی ارشد روانشناسی با شماره نظام پزشکی 2043 می باشند. آقای رامفر، روانشناس گرامی، از نظر مراجعان، یکی از بهترین روانشناسان کرج می باشند و مراجعه به ایشان را همواره به متقاضیان روانشناسی توصیه می کنند.

خدمات:

 • تشخیص اختلال بیش فعالی ( نقص توجه) و اختلال در یادگیری
 • آموزش مهارت های فرزند پروری کودک و نوجوان به والدین
 • درمان انواع اختلالات روانی
 • ارائه مشاوره در زمینه های مشاوره پیش و پس از ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی جنوبی، جنب خیابان شهید عابدینی، مجتمع آسمان، طبقه 4، واحد 7

دکتر لیلا نوروزی ورزقانی

دکتر لیلا نوروزی ورزقانی

دکتر لیلا نوروزی ورزقانی در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان روانشناس، مشاور و دارای کارشناسی ارشد با شماره نظام پزشکی 6489 می باشند. ایشان بسیار مهربان، شریف، ماهر و انسان دوست می باشند از این رو مراجعان، مراجعه به ایشان را همواره توصیه می کنند.

خدمات:

 • درمان افسردگی، اضطراب، استرس
 • زوج درمانی، خانواده درمانی
 • ارائه انواع مشاوره ها اعم از مشاوره تحصیلی، مهاجرت، شغلی و…

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، به سمت میدان شهدا، انتهای زیر گذر، ساختمان حکیم، طبقه 3، واحد 32، مرکز مشاوره رهنمون

دکتر عاطفه پورکاوه

دکتر عاطفه پورکاوه

عاطفه پورکاوه در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان روانشناس عمومی و دارای کارشناسی ‌ارشد روانشناسی با شماره نظام پزشکی 3402 می باشند. در زمینه درمان اضطراب، استرس، کمالگرایی و… بسیار درخشان هستند.

خدمات:

 • برگزاری آزمون های هوش و شخصیت کودکان
 • ارائه مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره فردی، مشاوره تحصیلی
 • درمان اضطراب، استرس، کمال گرایی، فوبیا

آدرس: کرج، شهریار فاز یک اندیشه، بین ارغوان اول و دوم غربی، پاساژ رز سنتر، طبقه دوم، واحد 7

دکتر محمود صداقت خواه

دکتر محمود صداقت خواه

دکتر محمود صداقت خواه در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان روانشناس کودک و نوجوان و دارای کارشناسی ارشد روانشناسی با شماره نام پزشکی 5270 می باشند.از نظر بیماران و مراجعان ایشان، روانشناسی بسیار صبور، محترم، متشخص و با تجربه هستند.

خدمات:

 • برگزار کننده کارگاه های ویژه مهدهای کودک استان البرز
 • درمان اضطراب، استرس، شب ادراری، کمال گرایی، منفی بافی و…
 • برگزار کننده دوره های گروه درمانی ویژه نوجوانان

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا، برج رازی، طبقه 8، واحد 4

دکتر مریم امیدبیگی

دکتر مریم امیدبیگی

دکتر مریم امیدبیگی در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان متخصص روانشناسی بالینی، سلامت و دارای دکترای‌ تخصصی روانشناسی با شماره نظام پزشکی 4445 می باشند. ایشان دارای تخصص در درمان اختلالات بالینی از جمله اضطراب، کمالگرایی و… هستند و بسیار تخصصی به درمان می پردازند.

خدمات:

 • درمان اختلالات بالینی
 • درمان افسردگی، اضطراب، وسواس، اهمال کاری، نشخوار فکری
 • درمان عزت نفس پایین، کمال گرایی، اختلال خواب، اختلال خوردن
 • خانواده درمانی مهارت های زندگی، بهبود رابطه های خانوادگی و..

آدرس: کرج، عظیمیه، بین میدان مهران و میدان اسبی، نبش نیک نژادی شمالی، پلاک 129

دکتر مریم کشاورز

دکتر مریم کشاورز

دکتر مریم کشاورز در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان مشاور و کارشناس و دارای کارشناسی ‌ارشد روانشناسی با شماره نظام پزشکی 3646 می باشند. خانم کشاورز از رضایت بالای مراجعان برخوردارند.

خدمات:

 • درمان اختلالات بالینی در بزرگسالان
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • تدریس مهارت های زندگی

آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، روبروی گل رز، کوچه نعمت اللهی، پلاک 10، طبقه 5، واحد 18

دکتر وحید مرادی

دکتر وحید مرادی

دکتر وحید مرادی در یکی از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مشغول به خدمت رسانی هستند، ایشان روانشناسی کودک و نوجوان و دارای کارشناسی ارشد روانشناسی می باشند. ایشان در روانشناسی به قدری ممتاز بوده اند که بیماران و مراجعانشان معتقدند که بهتر از ایشان وجود ندارد.

خدمات دکتر وحید مرادی:

 • درمان اختلال های عصب تحولی کودکان
 • درمان اختلال اتیسم، اختلال بیش فعالی
 • درمان لجبازی و نافرمانی، عقب مانده ذهنی و…
 • ارائه تحریک های سفید موزیکال

آدرس: کرج، انتهای خیابان شهید بهشتی، جنب سرم سازی رازی(ابتدای سرم سازی)، بن بست شهید همت پور یا خدمات قضایی، ساختمان داریوش، طبقه دوم، واحد 7، بنیاد روانشناسی و مشاوره منزل آرام  

چه زمانی به بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مراجعه کنیم؟

در برخی از موارد، شما بدون آن که بدانید به روانشناس احتیاج دارید. به طوری که در صورت مشاهده علائم زیر مراجعه به روانشناس برای شما کمک کننده خواهد بود؛ چرا که در صورت سهل انگاری آن مشکل ریشه دار و عمیق خواهد شد.

 • بروز اشکالی که کیفیت زندگی شما را کاهش داده است
 • فکر کردن به مشکل پیش آمده بیش از 1 ساعت در روز
 • بروز مشکلی که باعث ایجاد شرم و خجالت در شما شده است
 • مشکلی که به علت بروز آن شما عادت های جدیدی در زندگی ایجاد کرده اید
 • بروز این مشکل در عملکرد شما در مدرسه، محل کار یا هر اجتماع و روابط دیگری تاثیر منفی میگذارد.

داشتن هر کدام از علائم و احساسات فوق، شما را برای مراجعه به بهترین کلینیک روانشناسی در کرج ملزم می سازد.

چه زمانی به بهترین کلینیک روانشناسی در کرج مراجعه کنیم؟

نکات انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی در کرج

برای انتخاب بهترین کلینیک روانشناسی در کرج لازم است به مواردی توجه کنید تا از درمان خود بهترین نتیجه را دریافت کنید. برای مثال درباره سوابق درمانی این مرکز از مراجعین سوال بپرسید و در فضای مجازی تحقیق کنید، قطعا کسانی که به این کلینیک مراجعه کرده اند؛ بهتر از هر کسی می توانند شما را درباره عملکرد آن ها راهنمایی کنند.

در مرحله دوم به فرد موسس کلینیک و یا متخصص آن سر بزنید یک جلسه مشاوره با او ترتیب دهید و از او بخواهید روش های درمانی خود را برای شما بازگو کند.

در مرحله سوم باید به ارائه خدمات درمانی کلینیک هم نگاهی بیاندازید زیرا این امر بسیار مهم است که اگر فرد بیمار به درمان هایی نیاز پیدا کرد، این کلینیک از پس آن برمی آید یا نه؟ البته لازم به ذکر است که در مراجعه حضوری نگاهی به گواهینامه ها و مدرک تخصص معالج بیاندازید و از تخصص او مطلع شوید.

کلام آخر

سایت جراحا همواره در تلاش است تا با انتشار آگاهی میان مخاطبان خود از شیوع بیماری های مختلف جلوگیری کند و درباره درمان هر مشکلی تا حد امکان به بیماران امید و آگاهی بدهد. به همین دلیل ما در این مطلب به معرفی 10 تا از بهترین کلینیک روانشناسی در کرج پرداختیم و علائم و نشانه های این بیماری ها را با هم بررسی کردیم.

سپاس گزاریم که مارا تا انتهای این مطلب همراهی کردید، مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

سرماخوردگی روانی چیست؟

افسردگی یا سرماخوردگی روانی یکی از بیماری‌های روانی شایع و به‌خصوص یکی از بیماری‌ های روانی شایع در زنان است. این اختلال با احساس کلی غم و اندوه، عدم علاقه به فعالیت‌هایی که فرد قبلا از آن‌ها لذت می‌برده است.

آمار بیماری های روانی شایع در کشور ما چقدر است؟

حدود 30 درصد از جمعیت ایران دچار انواع اختلالات روانی است اما شیوع هریک از بیماری‌های روانی متفاوت است. سابقه خانوادگی اختلالات روانی، آسیب‌های دوران کودکی و تاثیرات اجتماعی باعث بیماری‌های روانی هستند.

اختلال دو قطبی چه علائمی دارد؟

تجربه هر شخص مبتلا به این اختلال متفاوت است و هر شخصی در یک نقطه از طیف اختلال قرار دارد. در دوره شیدایی، فرد بیش‌فعال و تحریک‌پذیر است و تمایلی به خوابیدن ندارد. در دوره افسردگی او ممکن است احساس بی‌حالی و غم و ناامیدی بیش‌ازحد را تجربه کند.

5/5 - (4 امتیاز)

غزاله شهداد

سلام، من غزاله شهداد هستم. حدود ۵ ساله که در زمینه تولید محتوا برای سایت های پزشکی فعالیت می کنم. بخاطر علاقه به این کار همیشه در حال کسب اطلاعات در این حوزه هستم. خوشحال میشم اگه سوال یا پیشنهادی داری برام کامنت بذاری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا