پزشکانجراحی بینی

چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم؟【سال1403】❤️

چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم؟ برای پاسخ دادن به این سوال تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. روش‌ های بسیاری برای کوچک کردن یا عمل بینی معرفی شده ‌اند، شما باید سعی کنید بهترین روش را انتخاب کنید و از این روش برای کوچک کردن بینی خود استفاده کنید. ما در این مقاله روش ‌هایی برای کوچک کردن بینی را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کوچک کردن بینی در خانه

این سوال همیشه در ذهن افراد نقش می بندد که چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم ؟ کوچک کردن بینی به دو نوع خانگی و کلینیکی تقسیم می ‌شود. برخی از روش ‌های کوچک کردن بینی در خانه را در اختیار شما عزیزان قرار داده ‌ایم تا بتوانید از این روش‌ ها استفاده کنید و به نتیجه برسید. برخی از این روش ‌ها عبارتند از:

ماساژ بینی: یکی از موثرترین روش‌ های کوچک کردن بینی در خانه روش ماساژ بینی می‌ باشد. افراد باید در طول روز چند مرتبه بینی خود را ماساژ دهند. برای انجام ماساژ بینی باید بینی را از بالای پل آن به سمت پایین به آهستگی و در یک خط مستقیم ماساژ دهید. از این کار برای کناره بینی نیز استفاده کنید. باید به مدت 5 دقیقه این کار را تکرار کنید.

گرفتن نوک بینی: از دیگر اقدامات برای کوچک کردن بینی گرفتن نوک بینی می ‌باشد. اگر شما دارای نوک بینی پهن و بزرگی هستید می‌ توانید آن را به کمک دو انگشت شست و سبابه بگیرید و فشار دهید. همزمان با این کار نوک بینی را به سمت بالا هدایت کنید و برای 10 ثانیه صبر کنید، سعی کنید در طول روز این کار را 10 مرتبه انجام دهید.

لبخند زدن برای کوچک شدن بینی: لبخند زدن می ‌تواند در کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی موثر باشد. در طول روز زمانی که لبخند می ‌زنید نوک بینی خود را به کمک انگشت سبابه به سمت بالا هدایت کنید. برای این که به بینی خود بتوانید فرم دهید روزانه 20 الی 30 بار این کار را انجام دهید.

نفس عمیق: از دیگر روش‌ های کوچک کردن بینی نفس کشیدن عمیق می‌ باشد. برای انجام این کار افراد باید نخست قسمت پایینی پره‌ های بینی خود را به کمک انگشتان فشار دهند و بعد با تمام توان نفس بکشند با زیاد کردن فشار ریتم نفس کشیدن خود را کاهش دهند، سعی کنید در طول روز حداقل 10 بار این تمرین را انجام دهید. با گذشت زمان و بالا رفتن سن بینی هم مثل پوست صورت دچار تغییرات مختلفی مانند تغییر حالت، چین و چروک پوست، افتادگی و … می شود، این کار از بروز تغییرات ذکر شده جلوگیری می کنند.

کوچک کردن بینی با تمرینات ورزشی: بسیاری از ورزش ‌ها بر نحوه تنفس افراد تاثیر می ‌گذارند و افراد را وادار به تنفس‌ های عمیق می ‌کنند. از جمله ورزش‌ هایی که به دلیل دم و بازدم قوی می ‌توانند در فرم بینی تاثیر داشته باشند یوگا و پیلاتس می ‌باشند. این کار ها می ‌توانند تاثیر بسیاری در کاهش سایز بینی داشته باشند. افراد می ‌توانند برای کوچک کردن بینی در خانه در حالی که استراحت می‌ کنند برای 4 ثانیه یکی از حفره‌ های بینی را به کمک انگشتان ببندند و با حفره دیگر نفس بکشند و بعد از یک دقیقه حفره دیگر را مسدود کنند. انجام این تمرین می ‌تواند در مدت طولانی سبب کاهش سایز بینی افراد شود.

بخور دادن صورت: زمانی که افراد صورت خود را جلوی دستگاه بخور قرار می ‌دهند بعد از چند دقیقه منافذ پوست بینی و صورت باز می ‌شوند. با باز شدن منافذ اکسیژن دریافتی پوست بینی بیش تر می‌ شود و سوخت و ساز آن افزایش پیدا می ‌کند. در نتیجه این اتفاق، چربی پوست کم می ‌شود. اگر قصد کوچک کردن بینی را دارید در طول روز 20 دقیقه بینی خود را جلوی دستگاه بخور نگه دارید و بعد از تمام شدن این کار یخ را روی بینی قرار دهید.

کوچک کردن بینی در خانه

روش ‌های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی در کلینیک

مزوتراپی بینی: اگر بخواهیم سوال چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم را پاسخ بدهیم، باید بگوییم که یکی از روش‌ های کوچک کردن بینی در کلینیک مزوتراپی بینی می‌ باشد. در این روش پزشک مواد پر کننده مخصوص را در نواحی مورد نظر تزریق می ‌کند و ناهمواری ها و نواقص بینی را از بین می ‌برد. مزوتراپی بینی درد ندارد و همچنین دوره نقاهت نیز ندارد و به همین دلیل دارای طرفداران بسیاری می‌ باشد. مزوتراپی بینی مشکلاتی مانند پل بینی، افتادگی‌ های جزئی، قوز، فرو رفتگی و ناهمواری ‌ها را از بین خواهد برد. برای مزوتراپی بینی می ‌توانید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه کنید.

پلاسما جت: یکی از روش‌ هایی که برای کوچک کردن بینی بسیار موثر است، پلاسما جت نام دارد. این روش برای بینی‌ های گوشتی و غضروفی دارای  فواید بسیاری است. در این روش از دستگاهی به نام پلاسما جت استفاده می‌ شود و یینی اصلاح می‌ شود و همچنین لیفت خواهد شد. برخورد سریع این دستگاه به پوست بینی افراد برخی از لایه‌ های آن را بخار می‌ کند و این امر موجب جمع شدن لایه‌ های پایینی و در نهایت کوچک شدن بینی می ‌شود.

تزریق ژل: از دیگر روش‌ های کوچک کردن بینی در کلینیک تزریق ژل و یا همان بوتاکس است که از این روش‌ ها برای مشکلاتی مانند فرورفتگی، قوز بینی و حتی افتادگی استفاده می ‌شود. افراد می ‌توانند با تزریق ژل و بوتاکس نوک بینی خود را لیفت کنند و قوز بینی را از بین ببرند. افراد می ‌توانند با مراجعه به بهترین دکتر اصلاح فرم بینی در تهران می توانید بینی خود را اصلاح کنید. تزریق ژل موقتی است و بعد از گذشت 6 الی 12 ماه از بین خواهد رفت.

داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی: از دیگر روش ‌های کوچک شدن بینی داروهای گیاهی می ‌باشد. استفاده از چنین داروهایی در کنار روش ‌های خانگی می ‌تواند نتیجه سریعی را برای شما رقم بزند. برخی از مواد گیاهی برای کوچک کردن بینی شامل موارد زیر می ‌باشند:

عسل: عسل دارای خواص بسیاری است. ترکیب عسل با روغن زیتون یک داروی گیاهی مفید برای کوچک کردن بینی می ‌باشد. استفاده از این دارو برای بینی‌ های گوشتی تاثیر بسیاری دارد و سبب آب شدن چربی ‌های بینی می‌ شود.

کوچک کردن بینی با زنجبیل: زنجبیل یک ماده پر خواص برای کوچک کردن بینی می ‌باشد. مقداری از پودر زنجبیل را با آب مخلوط کنید تا شکل خمیری بگیرد و بعد خمیر را روی بینی خود بگذارید. زنجبیل دارای طبع گرمی است و می ‌تواند سبب چربی سوزی شود. این روش برای بینی‌ های گوشتی تاثیر بسیاری دارد.

آبلیمو: از داروهای دیگر می ‌توان به مخلوطی از آبلیمو زنجبیل و خمیر دندان اشاره کرد. برای تهیه این دارو یک قاشق چای‌ خوری خمیر دندان را با یک قاشق چای‌ خوری پودر زنجبیل مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید. این سه ماده را هم بزنید تا خمیری شکل شوند. این خمیر را 20 دقیقه روی بینی خود قرار دهید و بعد آن را با آب گرم بشویید. به مدت 10 روز این کار را تکرار کنید.

طب سوزنی: طب سوزنی اثرات بسیاری را روی بدن ایجاد می‌ کند. یکی از اثرات طب سوزنی کوچک کردن بینی است. روش طب سوزنی، روشی بدون درد و همچنین بدون عارضه برای بینی ‌های گوشتی می ‌باشد. تاثیر طب سوزنی همیشگی است و با یک بار انجام دادن بینی برای همیشه کوچک خواهد ماند.

روش ‌های کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی در کلینیک

اقدامات بعد از کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

پس از این که پاسخ سوال چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم را یافتید، باید بدانید که اقداماتی پس از این روش ها انجام دهید که به شرح زیر است.

  • سعی کنید چند روز به پهلو و یا روی شکم نخوابید.
  • به مدت چند روز از بخور داغ یا حمام داغ خودداری کنید.
  • سعی کنید بعد از کوچک کردن بینی به سونا و جکوزی و همچنین مکان‌ های بسیار گرم نروید.
  • سعی کنید بعد از انجام عمل فشاری روی بینی خود ایجاد نکنید.

کاندیدای کوچک کردن بینی استخوانی

افرادی که قصد دارند برجستگی‌ های کوچک روی بینی خود را رفع کنند افراد مناسبی برای انجام این روش هستند. افرادی که فرورفتگی، گودی و ناهمواری ‌هایی روی بینی دارند و بینی آن ها ظاهری نا متقارن دارد کاندیدای مناسبی برای انجام این کار هستند. کسانی که بینی تختی دارند و خواهان ایجاد یک پل هستند افراد مناسبی برای انجام این کار هستند. این مشکل در بین افراد آسیایی و جمعیت‌ های آفریقایی و آمریکایی بسیار مشاهده می ‌شود. افرادی که به افتادگی کم بینی دچارند و قصد دارند نوک بینی خود را بالا ببرند افراد مناسبی برای انجام این عمل هستند.

کاندیدای کوچک کردن بینی استخوانی

کوچک کردن بینی بدون عمل با لیزر

جراحی و تغییر فرم یک بینی، بسیار گسترده است و شامل استخوان، غضروف و پوست می ‌شود. برخی افراد فکر می ‌کنند می ‌توانند با لیزر درمانی یک عمل بدون جراحی داشته باشند، در حالی که این روش فقط برای نازک کردن پوست بینی به کار می ‌رود. با این روش می‌ توان آکنه دوران بزرگسالی که از وجود باکتری روی پوست ایجاد می ‌شود و به رنگ قرمز است، با این روش درمان کرد. از روش لیزر بینی برای کوچک کردن بینی گوشتی نیز استفاده نمی‌ شود، این روش برای نازک کردن پوست بینی استفاده می ‌شود.

کلام آخر

کوچک کردن بینی به دو نوع خانگی و کلینیکی تقسیم می ‌شود. از روش های خانگی می توان به ماساژ دادن، بخور، ورزش و … اشاره کرد و همچنین از روش های کلینیکی می توان به تزریق ژل و بوتاکس و همچنین مزوتراپی اشاره کرد. برای کوچک کردن بینی استخوانی سعی کنید تمامی مطالب را با دقت بخوانید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود دستیابید.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحا همواره سعی داشته مطالب مفیدی در رابطه با چگونه بینی استخوانی را کوچک کنیم در اختیار شما عزیزان قرار دهد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شد باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (9 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا