کاشت ابرو

بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان【سال1403】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان را به شما عزیزان معرفی نماییم؛ ابروها به‌عنوان یکی از اجزای مهم صورت محسوب می شود که روی ویژگی‌های زیبایی افراد تأثیر بسزایی دارند. به همین خاطر تمایل به داشتن ابروهای ضخیم، کشیده و زیبا، امروزه خیلی پر طرفدار و رایج شده است. باتوجه به این میزان علاقه، روش کاشت ابرو به عنوان یک روش بسیار تاثیرگذار برای بهبود بخشیدن به فرم و ظاهر ابروها به صورت وسیعی در ساسر جهان پذیرفته شده است.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک روش دائمی و ماندگار به شمار می رود که برای ایجاد حجم و فرم مطلوب در ابروها مورد استفاده قرار می گیرد. در روش کاشت ابرو طبیعی، موهایی که از قسمت های دیگر از سر یا لبه‌های گوش برداشته می‌شوند، در نواحی خالی ابروها کاشته می‌شوند. پس در این صورت کاشت ابرو را می توان معادل کاشت موها در ناحیه ابروها در نظر گرفت.

با توجه به این که تمامی اجزای موردنیاز جهت رشد موها در کاشت ابرو منتقل می شود، نتایج حاصل از این روش به صورت کاملا دائمی و ماندگار هستند. موهای کاشته شده در ابروها بطور کاملا طبیعی رشد می‌کنند و به همین خاطر است که بیمار بعد از کاشت ابرو هیچ نیازی به کوتاه و تنظیم کردن ابروهای خود ندارد.

اگر ساکن تهران هستید و قصد انجام کاشت ابرو و دستیابی به چهره ای زیبا و جذاب را دارید می توانید از بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران کمک بگیرید.

مراحل کاشت ابرو

مهمترین مراحل کاشت ابرو شامل موارد زیر می شود:

طراحی ابرو

بطور معمول در این مرحله از متقاضی درخواست می شود تا فرم ابروی دلخواه و مورد نظر خود را روی صورت ترسیم کند. پس از آن جراح با بررسی دقیق و کامل طرح دلخواه و مورد پسند بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی می کند و سعی می‌کند تا تقارن بین ابروها بطور دقیق رعایت شود. در این مرحله از طرح‌های از قبل آماده شده هم می توان استفاده کرد؛ اما قابل ذکر است ظاهر این طرح‌ها معمولاً به میزان کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

استخراج گرافت‌ها

برای کاشت ابرو از موهای قسمت پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. البته این نکته قابل ذکر است که موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و معمولاً بصورت چندتایی هستند، ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین گردن به صورت ظریف‌تر و کوتاه‌تر می باشد و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری نیز دارند.

در حالت کلی برای آقایان که دارای ابروهای ضخیم‌تری هستند، از قسمت پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود ولی برای خانم‌ها که از ابروهای ظریف تری برخوردار می باشند، بیشتر از ناحیه‌ پشت گوش و پایین گردن مورد استفاده قرار می گیرد.

کاشت گرافت‌ها

پس از خارج کردن گرافت‌ها، در این مرحله کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت می پردازد و محصول کار و تلاش خود را به جراح مربوطه ارائه می‌دهند. جراح متخصص قبل از این که کاشت موها را آغاز کند، ناحیه ابروها را با بی‌حسی موضعی، بطور کامل بی‌حس می‌کند.

سپس با بهره گیری از تیغ‌های خیلی ریز سوراخ‌هایی در طرح از قبل تعیین شده‌ی ابرو ایجاد کرده و گرافت‌ها را داخل آن قرار می‌دهد. در این مرحله به جهت رشد موها و همینطور زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست باید بطور کامل دقت شود. اگر جراح دارای تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها نباشد، نتیجه‌ و حاصل کاشت ابرو بسیار غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو

روش‌های مختلف کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش‌ها و شیوه های مختلفی انجام می‌گیرد. در ادامه مطلب می‌توانید با روش‌های مختلف کاشت ابرو بطور کامل آشنا شوید. این روش ها عبارتند از:

کاشت ابرو از موی سر

در این روش، مویی که از قسمت های دیگر سر جمع‌آوری شده، به قسمت های خالی ابروها کاشته می‌شود. این روش بطور معمول برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای ابروهای ناقص، نازک یا ضعیف هستند. به منظور مراقبت‌های بعد از آن از موی سر گرافت‌های مو از موهای بالای گوش برداشته می‌شود. جراح مو را همراه با فولیکول‌های آن به قسمت ابرو انتقال می دهد. این کار سبب می‌گردد تا موهای جدید شما در ابروها قابلیت رشد داشته باشند. در این روش در حالت کلی از بیهوشی کامل استفاده می‌گردد. در آن با بیهوشی پزشک در وهله اول فرد را به‌طور کامل بی‌هوش می‌کند، پس از آن برش‌های کوچکی را در نواحی اهداکننده فولیکول و همینطور در محل‌های پیوند در ابروهای شما بوجود می آورد. کل فرآیند چیزی حدود 2 تا 3 ساعت به طول می‌انجامد. کاشت ابروی طبیعی بطور معمول به دو روش انجام می‌پذیرد که در ادامه برایتان ذکر شده است.

کاشت ابرو به روش FUE

در این روش کاشت فولیکول‌های مو با استفاده از پانچ یا دستگاه مخصوص از ناحیه اهدا برداشته می‌شود و سپس پیوند زده می‌شود. در این روش اندکی جای زخم بر روی محل اهدا باقی می‌ماند، اما پروسه انجام پیوند مو کمی آرام و طولانی می باشد.

کاشت ابرو به روش FUT

در این روش از قسمتی از موی پوشت سر جهت پیوند استفاده می‌شود. در واقع می توان گفت پزشک قسمتی از موی فرد را همراه با فولیکول‌های آن برمی دارد و سپس آن را در قسمت ابرو قرار می‌دهد. این روش از سرعت بیشتری در مقایسه با روش FUE برخوردار است، اما به نسبت جای زخم بزرگی‌تری دارد و دوره ریکاوری آن هم طولانی‌تر می باشد.

کاشت ابرو با فیبروز

در این روش، ابروهای مصنوعی ساخته‌شده از فیبروز روی پوست چسبانده می‌شوند. این روش در حالت کلی برای افرادی به کار می رود که دارای ابروهایی بطور کامل ناقص بوده و نیازمند ایجاد شکل و حجم نیز می‌باشند. یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین تفاوت‌های کاشت ابرو با فیبروز موقتی بودن آن محسوب می شود. در ادامه می‌توانید با روش‌های آن با فیبروز بطور کامل آشنا شوید.

 • روش نواری: در این روش، نوارهایی از فیبروز به طول و عرض لازم برش داده می‌شوند و با کمک چسب به خصوصی به پوست چسبانده می‌شوند. این روش مناسب به منظور ایجاد حجم و ضخامت در ابروها کاربرد دارد.
 • روش تک به تک: در این روش، هر موی فیبروز به صورت کاملا جداگانه روی پوست چسبانده می‌شود. این روش به منظور بوجود آوردن جزئیات دقیق‌تر و مشابه موهای طبیعی در ابروها بسیار مناسب می باشد.
 • روش سه‌ بعدی: این روش با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته‌ و مدرن اقدام به ساخت ابروهای سه‌بعدی می‌نماید. این ابروها شامل موهای فیبروز به اندازه و فرم مناسب برای هر فرد هستند و با کمک چسب به خصوصی به پوست چسبانده می‌شوند.

مزایای کاشت ابرو

 1. بیشتر شدن میزان زیبایی چهره: ابروهای زیبا و مناسب می‌توانند ظاهر چهره را بهبود بخشیده و جذابیت آن را افزایش دهند.
 2. اصلاح حالت صورت: با کاشت ابرو می‌توان به تناسب و تعادل شکل چهره کمک کرد و آن را بهبود بخشید.
 3. بیشتر شدن اعتماد به نفس: داشتن ابروهای زیبا و مناسب می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و خودباوری شما شود.
 4. صرفه جویی در زمان: با کاشت ابرو، نیاز به استفاده از محصولات آرایشی برای ترتیب دادن به ابروها کاهش می‌یابد و زمان بیشتری برای شما فراهم می‌شود.
 5. داشتن ماندگاری طولانی مدت: ابروهای کاشته شده دارای دوام طولانی مدت هستند و نیاز به تغییرات مکرر ندارند.
 6. از بین رفتن نقص‌های ظاهری: با کاشت ابرو می‌توان نقص‌های ظاهری مانند کاهش حجم یا شکل نامناسب ابروها را بهبود بخشید.
 7. عدم نیاز به آرایش کردن: با داشتن ابروهای مناسب، نیاز به استفاده از آرایش برای ترتیب دادن به ابروها کمتر می‌شود.
 8. پیشگیری از چین و چروک پیری: ابروهای مناسب می‌توانند از ظاهر شدید‌تر خطوط پیری در منطقه چشم جلوگیری کنند.

ویژگی های بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان :

⭐داشتن تجربهدکتر باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
❤️استفاده از تجهیزات مناسبدکتر باید برای ارائه خدمات از تجهیزات خوب و مناسب استفاده کند.
⭐داشتن برخورد محترمانهدکتر باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشد.
❤️داشتن مدرک معتبردکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.

10 تا از بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان را بهتر بشناسید!

کلینیک تخصصی پوست ، مو و زیبایی سینایار

کلینیک تخصصی پوست ، مو و زیبایی سینایار

مجموعه کلینیک های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان ، کیش و مسقط ( کشور عمان ) دائر می باشند و بصورت تخصصی در زمینه پوست ، مو و زیبایی فعالیت دارند. تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا روز به روز کیفیت خدمات ارائه شده با شرکت در کنگره ها و همایش های بین المللی ، بهمراه تلفیق با بروزترین تجهیزات و دستگاه ها در محیط زیبا و جذاب کلینیک ها و پرسنل حرفه ای و آموزش دیده باعث شده اند که ضمن کسب رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی ، در عرصه بین المللی توان رقابت بالایی با دیگر کشورها و مراکز را داشته باشیم. ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد کلینیک سینایار که باعث شده متقاضیان زیادی برای انجام امور درمان و زیبایی یا دیگر خدمات پوست و مو این کلینیک را انتخاب کنند. سرتیفیکیت‌های تخصصی پزشکان کلینیک سینایار همگی دارای بورد تخصصی از مراجع معتبر بوده و به‌ صورت مرتب در کنگره‌ها و همایش‌های تخصصی مربوطه در سرتاسر دنیا شرکت می‌نمایند. فعالیت در داخل و خارج از کشور متخصصین کلینیک سینایار هم در داخل کشور و هم در کشورهای همسایه مشغول به فعالیت هستند لذا کیفیت کار مجموعه در حد استانداردهای بین‌ المللی و روز دنیا می‌باشد. تجهیزات به روز و کادر مجرب کلینیک سینایار همواره در حال به‌روزرسانی تجهیزات و دانش کادر خود برای ارائه بهترین متدها و نتایج ممکن می‌باشد. رضایتمندی حداکثری مشتریان ثمره تخصص و مدیریت در کلینیک سینایار رضایت‌مندی حداکثری مشتریان این مجموعه است به‌طوری که امروزه در تمامی شبکه‌های اجتماعی می‌توانید نظر مثبت مراجعین مجموعه را مشاهده نمایید.

خدمات:

 • کاشت مو
 • کاشت ابرو
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • هایفوتراپی
 • بلفاروپلاستی
 • لیزر موهای زاِئد
 • تزریق چربی

آدرس: اصفهان ، خیابان شیخ صدوق شمالی ، نبش کوچه ۴۱ ، کلینیک تخصصی پوست ، کاشت مو و لیزر سینایار

شماره تماس:

۰۹۱۰۹۱۰۵۴۹۴ – ۰۳۱۳۶۶۴۰۰۰۸

دکتر ایمان مومنی

دکتر ایمان مومنی

دکتر ایمان مومنی متولد سال 1356 در شهر اصفهان می باشند؛ ایشان در سال 1382در مقطع پزشکی عمومی و در سال 1392 در مقطع تخصص پوست و مو و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فارغ التحصیل شده اند.هدف اصلی ایشان ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات تخصصی با مناسب ترین هزینه می باشد.

خدمات:

 • لیزرموهای زائد
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • کاشت مو و ابرو
 • جراحی سرطان های پوستی
 • انواع روش های جوانسازی پوست و مو

آدرس:اصفهان، خیابان توحید میانی، نبش بن بست 12، مجتمع یاس واحد 201

دکتر پارسا نوایی

دکتر پارسا نوایی

دکتر پارسا نوایی با بهره گیری از متد جدید و تکنیک‌های روز دنیا، فعالیت خود را در حوزه پوست ، مو، کاشت مو و ابرو ارائه می‌دهند. ایشان عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو نیز هستند و با بهره مندی از کادر مجرب و تکنیسین‌های ماهر کاشت ابرو را با طراحی مناسب طبق سلیقه و خواست متقاضیان انجام می‌دهند. دکتر نوایی یکی از بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان می باشند.

خدمات:

 • کاشت ابرو
 • کاشت مو
 • مزوتراپی
 • جوانسازی پوست
 • رفع خال و زگیل
 • از بین بردن لک و کک ومک

آدرس: اصفهان، شیخ صدوق شمالی، بین چهارراه وکلا و سه راه شیخ مفید، قبل از کوچه 41، کلینیک سینایار

دکتر رامین مدرسی

دکتر رامین مدرسی

دکتر رامین مدرسی در سال 88 به عنوان پزشک پوست و مو فعالیت خود را شروع کرده اند. هدف کلینیک پوست دکتر مدرسی استفاده از مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و تکنولوژی در محیطی کاملا مدرن و آرام برای ارائه بهترین خدمات پوست مو و زیبایی می‌باشد. دکتر مدرسی در حوزه فعالیت خود بسیار مجرب و با مهارت هستند.

خدمات:

 • تزریق ژل و  چربی
 • لیزرهای جوانسازی
 • میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن
 • کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل
 • لیزر موهای زائد
 • پاک کردن تاتو، لک، کک مک و تیرگی های پوست
 • بلفاروپلاستی یا جراحی لیفت پلک
 • کرایوتراپی برای درمان زوائد پوستی

آدرس: اصفهان، خیابان مرداویج، چهارراه رسالت، طبقه فوقانی پوشاک زیگ زاگ

دکتر پدرام یوسفی

دکتر پدرام یوسفی

دکتر پدرام یوسفی متخصص بیماری های پوست و مو با شماره نظام پزشکی 70771 می باشند؛ ایشان به عنوان یک درماتولوژیست همواره سعی دارند بهترین و به روزترین متدهای درمانی و زیبایی را در زمینه پوست و مو به مراجعین خود ارائه دهند.

خدمات:

 • جوانسازی پوست
 • پاک سازی و لایه برداری پوست
 • رفع خال و زگیل
 • برداشتن تاتو
 • برطرف کردن اسکار زخم و آکنه
 • لیزر موهای زائد صورت و بدن
 • کاشت مو و ابرو
 • درمان ریزش مو

آدرس: اصفهان، چهارراه فلسطین، ابتدای خیابان فردوسی، ساختمان حکیم، طبقه دوم، واحد 19

دکتر مسعود مسلمی

دکتر مسعود مسلمی

دکتر مسعود مسلمی جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی، لیزر درمانی و پیوند مو و دارای بورد تخصصی درماتولوژی می باشند؛ ایشان همواره تمامی خدمات خود را با بکارگیری از بهترین و بروزترین متدها و تجهیزات به مراجعین ارائه می دهند. دکتر مسلمی یکی از بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان هستند.

خدمات:

 • کاشت موی طبیعی و ابرو
 • لیپوست و لیپوماتیک جهت پیکر تراشی
 • PRP و مزوتراپی گیاهی
 • جراحی پلاستیک انواع اسکارها و جای جوش
 • لیزر درمانی جهت رفع موهای زائد
 • سابسیژن، میکرونیدلینگ، میکرودرم ابریژن
 • جوان سازی پوست پوستی
 • بلفاروپلاستی 
 • تزریق بوتاکس و ژل و فیلر های پوستی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید، چهارراه پلیس، مجتمع ماکان3، طبقه سوم، واحد11

دکتر گیتی صادقیان

دکتر گیتی صادقیان

دکتر گیتی صادقیان یکی از بهترین دکتر هایفوتراپی در اصفهان به شمار می روند. ایشان مدرک عمومی و تخصص خود را دریافت کردند و فارغ التحصیل شدند و چندین سال می باشد که خدمات پوستی مختلفی را به مراجعین خود ارائه می دهند. دکتر صادقیان در حیطه فعالیت خود بسیار با تجربه و حاذق هستند که همین امر سبب شده رضایت اکثر مراجعین را نسبت به خود جلب کنند.

خدمات:

 • مزوتراپی
 • هایفو تراپی
 • اتوپلاستی
 • کاشت ابرو
 • جراحی زیبایی پلک

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، چهار باغ بالا، رو به روی کارخانه زمزم، مجتمع تجاری اداری پارسبان

دکتر بهاره سروستانی

دکتر بهاره سروستانی

دکتر بهاره سروستانی متخصص پوست و مو و لیزر و پیوند مو و دارای بورد تخصصی می باشند؛ ایشان فارغ التحصیل سال 89 از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که دارای سابقه فعالیت مداوم در مراکز خصوصی و دولتی و همچنین عضو انجمن متخصصین پوست کشور نیز می باشند.

خدمات:

 • کاشت مو و ابرو
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • درمان اسکار آکنه توسط ساسیژن
 • میکرونیدلینگ
 • لیزر موهای زائد
 • جوانسازی پوست

آدرس: اصفهان، سه راه سیمین، خیابان سهروردی، قبل از باغ زیاد، مجتمع سپیدار، کلینیک پوست و مو و لیزر نیلا

دکتر اکرم بصیری

دکتر اکرم بصیری

دکتر اکرم بصیری متخصص و جراح پوست، مو، زیبایی و لیزر می باشند؛ ایشان فارغ التحصیل دانشکده پزشکی دانشگاه اصفهان و همچنین عضو انجمن متخصصین پوست ایران نیز هستند. دکتر بصیری بسیار دکتر حاذق و با تجربه ای هستند که این امر سبب شده به عنوان یکی از بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان محسوب شوند.

خدمات:

 • تمامی لیزرهای پوستی
 • تزریق ژل، بوتاکس و چربی
 • لیفت با نخ
 • کربوکسی تراپی
 • بلفاروپلاستی (جراحی و پلاسما)
 • میکرودرم ابریشن (جهت لایه برداری و میکرونیدلینگ
 • مزوتراپی PRP
 • کاشت مو (سر و ابرو)
 • کشیدن و تزریق چربی

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان هزار جریب، مجتمع سپهر، طبقه دوم، واحد 9

دکتر سمیرا کرباسیون

دکنتر سمیرا کرباسیون

دکتر سمیرا کرباسیون متخصص پوست، مو و زیبایی با شماره نظام پزشکی 64465 می باشند؛ ایشان با 26 سال تجربه و سابقه کاری درخشان خود می توانند به شما در درمان بیماری ها و مشکلات پوستی کمک کنند. دکتر کرباسیون بسیار خوش برخورد، دلسوز و صبور هستند که توانسته اند نظر عموم مراجعین را نسبت به خود جلب کنند.

خدمات:

 • برداشتن خال و زگیل
 • درمان جای زخم و اسکار
 • برطرف کردن لک
 • کاشت مو و ابرو
 • مزوتراپی و میکرونیدلینگ
 • جراحی زیبایی پلک

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی ، نرسیده به چهارراه پلیس ، جنب بانک پاسارگاد ،مجتمع البرز ، طبقه چهارم

توصیه های بعد از کاشت ابرو

 • برقراری تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده در چند روز اول بعد از جراحی اکیدا ممنوع می باشد.
 • قسمت های اطراف ابرو و چشم به هیچ عنوان با آب مستقیم شسته نشود.
 • سعی شود به مدت یک هفته آرایش در این نواحی انجام نشود.
 • بعد از کاشت ابروی طبیعی سعی شود از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در برابر عفونت استفاده ‏شود.
 • شست‏ وشوی معمولی صورت یک هفته پس از کاشت امکان پذیر است.
 • می توان ابروهای کاشته شده را رنگ کرد و هیچ مانعی از این لحاظ وجود ندارد.
 • موی استفاده شده در کاشت ابرو از بانک موی سر خود فرد برداشت می ‏شود و با در نظر گرفتن این نکته که موی ابرو بطور دائم در حال رشد نمی باشد و برعکس موی سر، پس از مدت زمان کوتاهی رشدش متوقف می ‏شود باید بطور مرتب توسط فرد کوتاه و تمیز گردد.

کاندید مناسب کاشت ابرو

اغلب افرادی که به‌طور مادر زادی دارای ابروهای نازک یا کم پشتی هستند یا بنا به دلایل مختلفی ابروهای آن‌ها در حال ریختن است، کاندید مناسبی برای کاشت ابرو می باشند. همچنین برخی افراد امکان دارد ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا شکل ابروهای آن‌ها دارای قرینه نباشد، با استفاده از روش کاشت ابرو این مشکلات را می توانند برطرف کرد و به ابروها شکلی قرینه و زیبا هدیه داد.

کاشت ابرو برای افرادی که بنا به دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها از قبیل آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس به ریزش ابرو دچار شده‌اند، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. در مورد بیماری‌های دیگر تا زمانی که بیماری بطور کامل کنترل نشده یا از بین نرود، از گزینه کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها نمی توان استفاده کرد. همچنین افرادی که به دلایل مختلفی مانند سوختگی یا شکستگی همه یا قسمتی از ابروی خود را به‌طور کامل از دست داده‌اند، می‌توانند ابروهای خود را با این روش به روز اول خود بازگردانند.

افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو می باشند:

 • اگر بطور مادرزادی و ژنتیکی دارای ابروهای نازک یا کم‌پشتی هستید یا به صورت کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از ظاهر، حالت یا فرم ابروهای خود راضی نیستید.
 • اگر به دلیل آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و مواردی از این قبیل همه یا بخشی از ابروی شما از دست رفته است یا تمایل دارید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به سبب یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما ریخته باشند. پس از درمان یا کنترل بیماری برای کاشت ابرو می توانید اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به علت برداشتن بیش از اندازه ابروها، دچار نازکی یا کم‌ پشت شدن ابروهای خود شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده اند و قصد دارند شکل ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.
کاندید مناسب کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

 • تورم: بعد از جراحی، امکان دارد در ناحیه کاشت ابرو ورم ایجاد شود که بطور تدریجی کاهش پیدا می کند.
 • احساس درد و حساسیت: بعضی افراد امکان دارد پس از کاشت ابرو احساس درد، تحریک یا حساسیت در ناحیه کاشت را تجربه کنند. این عارضه اغلب اوقات به‌طور موقت می باشسد و کم کم بهبود می‌یابد.
 • خارش: تعدادی از افراد امکان دارد پس از کاشت ابرو دچار خارش در منطقه کاشت شوند. این مسئله نیاز به توجه و مراقبت دارد و همچنین ممکن است به مصرف داروهای ضدحساسیتی نیاز داشته باشد.
 • عفونت: در صورت عدم رعایت بهداشت و مراقبت مناسب و صحیح، خطر بروز عفونت در ناحیه کاشت ابرو وجود دارد. استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بعد از جراحی بسیار مهم و ضروری است.
 •  عوارض جانبی داروها: مصرف بعضی از داروها مثل ضدالتهاب‌ها و ضدبیوتیک‌ها بعد از کاشت ابرو امکان دارد عوارض جانبی ناخوشایندی را به همراه داشته باشد.
 • نارسایی پیوند: در موارد بسیار نادر، امکان دارد پیوند ابرو کاشته شده دچار عدم پیوند شود و نتایج دلخواه و مطلوب را به متقاضی ندهد. در این صورت، نیازمند برطرف کردن مشکل و انجام دوباره کاشت ابرو می باشد.

برای جلوگیری یا کاهش این عوارض، بسیار حائز اهمیت است که دستورات بعد از عمل را بطور دقیق و کامل رعایت کنید و با پزشک مورد نظر خود درمورد هرگونه نگرانی یا سؤالی مشورت لازم را کنید.

کلام آخر

کاشت ابرو یکی از روش‌های بسیار مدرن و پرکاربرد در زمینه زیبایی می باشد که به میزان قابل توجهی در زیبایی و جذابیت چهره افراد موثر است. اما همچنین این نکته حائز اهمیت می باشد که به انتخاب پزشک ماهر، مجرب و معتبری برای انجام این جراحی بسیار اهمیت دهید و مراقبت‌ها و دستورالعمل های لازم پس از عمل را بطور دقیق رعایت کنید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم؛ اگر انتقاد یا پیشنهادی در رابطه با بهترین دکتر کاشت ابرو در اصفهان دارید می توانید از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − سه =

دکمه بازگشت به بالا