پزشکانکاشت مو

بهترین دکتر کاشت مو در شیراز【سال1402】⭐ + لیست 10 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر کاشت مو در شیراز را به شما معرفی کنیم. عوامل زیادی مانند: مصرف شامپوهای نامناسب، بیماری‌های هورمونی، عوامل ارثی، آلودگی هوا و… موجب ریزش مو می‌شود در نتیجه نه تنها از زیبایی فرد کاسته می‌شود بلکه بر اعتماد به نفس او تاثیرات منفی می‌گذارد. بهترین راهکار برای رفع این مشکل و جبران موهای از دست رفته کاشت مو است که به چندین روش انجام می‌شود با ما همراه باشید تا شما را با روش‌های کاشت مو آشنا کنیم.

کاشت مو چیست؟

هر فردی دارای مقداری مو در پشت سر خود است که تحت تاثیر هورمون‌های جنسی مردانه قرار نمی‌گیرد و استعداد ریزش ندارد که به آن بانک مو گفته می‌شود. بهترین دکتر کاشت مو در شیراز این موها را جابه جا کرده و به مناطقی که فاقد مو هستند، انتقال می‌دهد بنابراین موها از منطقه‌ای که تراکم زیاد دارد به منطقه‌ای که به آن نیاز دارد منتقل می‌شود برای کاشت مو ابتدا پزشک وضعیت سلامتی و میزان موهای سالم در پشت و کناره‌های سر را بررسی می‌کند.

بهترین دکتر کاشت مو در شیراز میزان ریزش مو و مشکلاتی مانند: فشار خون بالا، داشتن زخم و مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را ارزیابی می‌کند برای انجام کاشت مو فرد باید تا دو هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار و الکل که موجب اختلال در جریان خون می‌شود، خودداری کند و هم‌چنین آزمایشات لازم مانند: HIV(ایدز)، CBC برای اطمینان از عدم ابتلا به بیماری‌های عفونی، کم خونی و لوسمی و چندین آزمایش دیگر را باید انجام دهد در اولین مرحله از کاشت مو ابتدا پوست سر فرد ضدعفونی شده و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

در مرحله بعد بهترین دکتر کاشت مو در شیراز، برداشت گرافت‌ها( دسته‌های مو که از یک نقطه رشد می‌کنند و شامل یک تا چهار تار موی حاوی فولیکول‌های مو، بافت همبند، غدد چربی، عضله و یک شبکه عصبی عروقی هستند) را به دو روش FIT یا FUT و یا روش‌های دیگر انجام می‌دهد در FIT گرافت‌ها به کمک پانچ تک به تک از پوست سر برداشت می‌شود اما در FUT نواری از پوست پشت سر برداشته شده و با تقسیم آن به قطعات کوچکتر، گرافت‌های آن جدا شده و سپس سوراخ‌هایی با قلم مخصوص در پوست سر ایجاد می‌شود و پزشک هر کدام از گرافت‌ها را در یکی از سوراخ‌ها قرار می‌دهد. او باید به عمق و زاویه مناسب در قرار دادن گرافت‌ها دقت کند.

ویژگی بهترین دکتر کاشت مو در شیراز

تخصص و تجربه: بهترین دکتر کاشت مو در شیراز، تجربه کافی در زمینه کاشت مو دارد. او باید مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت دریافت کرده باشد هم‌چنین نمونه کارهای موفقی در زمینه کاشت مو داشته باشد تا شما به راحتی بتوانید به او اطمینان کنید. او باید دارای تخصص و مهارت کافی در انجام انواع روش‌های کاشت مو باشد و فقط از روش‌های قدیمی برای کاشت مو استفاده نکند.

داشتن تجهیزات پیشرفته: داشتن تجهیزات و تکنولوژی بروز، بسیار مهم است. بهترین دکتر کاشت مو در شیراز برای گرفتن نتیجه مناسب در کاشت مو باید از تمام تجهیزات پیشرفته مدرن و استاندارد مانند: بیستوری، گراسپ‌ها و نگهدارنده‌ها، فورسپس بافتی و… استفاده کند.

رعایت نکات بهداشتی: بهترین دکتر کاشت مو در تهران باید نکات بهداشتی را در هنگام کاشت مو کاملا رعایت کند و با ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و وسایل کاشت مو موجب کاهش عوارض و عفونت‌های احتمالی شود.

داشتن سرعت عمل و دقت در کاشت مو: بهترین دکتر کاشت مو در شیراز باید سرعت عمل و دقت کافی در کاشت مو داشته باشد. او وقتی که گرافت‌ها را از سر جدا می‌کند باید به سرعت در مناطق مورد نظر آن‌ها را بکارد به این دلیل که این گرافت‌ها دیگر توسط رگ‌های خونی تغذیه نمی‌شود و در صورت نداشتن تجربه و سرعت عمل، کاشت موی موفقی انجام نمی‌شود.

رفتار دوستانه با بیمار: از آن‌جایی که کاشت مو کاری زمان‌بر است و انجام مراحل آن چندین ساعت طول می‌کشد رفتار دوستانه و صمیمی بهترین دکتر کاشت مو در شیراز با بیمار در حین انجام مراحل کاشت، موجب آرامش و صبوری بیمار برای طی کردن مراحل کاشت می‌شود.

انواع روش کاشت مو

روش FUT: در این روش بهترین دکتر کاشت مو در شیراز بعد از بی‌حسی موضعی، نواری از پوست پشت سر به عرض 1.5 تا 2.5 و طول 30 تا 35 سانتی متر را که حدود پنج هراز تار مو را شامل می‌شود، برداشته و پس از بخیه زدن پوست پشت سر در این ناحیه، عمل جداسازی گرافت‌های این نوار را در زیر میکروسکوپ انجام می‌دهد سپس با قلم مخصوص سوراخ‌هایی در ناحیه فاقد مو ایجاد می‌کند و کاشت گرافت را در زیر پوست انجام می‌دهد. این موها پس از طی کردن فاز استراحت و ریزش وارد فاز رشد مجدد مو می‌شوند و عمل کاشت مو با موفقیت کامل می‌شود.

روش FIT: در این روش ابتدا موهای پشت سر بیمار تراشیده شده و این منطقه به وسیله خطوطی که بهترین دکتر کاشت مو در شیراز رسم می‌کند به بخش‌های کوچکی تقسیم بندی می‌شود و سپس بعد از انجام بی‌حسی موضعی گرافت‌های مو یا واحد‌های فولیکولی مو که شامل یک تار مو تا چند تار مو هستند به وسیله دستگاه پانچ از پوست سر جدا می‌شود سپس بعد از پانسمان پشت سر، خط رویش مو در جلوی سر طراحی می‌شود و گرافت‌ها در جلوی سر تک به تک کاشته می‌شوند در این روش هیچ زخم و خراشیدگی در پوست سر ایجاد نمی‌شود در روش FIT حتما باید پوست سر مرطوب نگه داشته شود.

روش SUT: در واقع همان روش FIT می‌باشد که با دستگاه میکروموتور آمریکایی انجام می‌شود مزیت این روش تراکم بالای کاشت مو است و خط رویش هماهنگ با زاویه خواب موها می‌باشد در روش SUT تراکم صد در صد در کاشت مو وجود دارد در این روش دوره نقاهت، خط اسکار و بخیه وجود ندارد هم‌چنین بدون جراحی انجام می‌شود.

ترکیب دو روش: افرادی که تاسی مو شدید دارند و از خط مو تا منطقه تاسی تا فاصله حدود 20 تا 25 سانتی متر ریزش مو دارند، روش FUT و FIT و SUT برای آن‌ها مناسب نیست و بهترین دکتر کاشت مو در شیراز برای چنین افرادی باید کاشت مو را به صورت دو بار FUT به فاصله یک سال انجام دهد هم‌چنین با روش ترکیبی هر دو عمل FUT و FIT در یک روز انجام می‌شود یعنی یک باریکه‌ای از پوست و مو به روش FUT برداشته شده هم‌چنین از بالا و پایین خط بخیه بیمار نیز به روش FIT مو برداشته می‌شود با این روش حدود هفت هزار تا ده هزار تار مو ایجاد می‌شود و وسعت بیشتری برای کاشت مو پوشش داده می‌شود.

انواع روش کاشت مو

ویژگی های بهترین دکتر کاشت مو در شیراز:

⭐داشتن تجربهدکتر باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
⭐استفاده از تجهیزات مناسبدکتر باید برای ارائه خدمات از تجهیزات خوب و مناسب استفاده کند.
⭐داشتن برخورد محترمانهدکتر باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشد.
⭐داشتن مدرک معتبردکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.

10 تا از بهترین دکتر کاشت مو در شیراز را بشناسید!

دکتر بهروز وارث

دکتر بهروز وارث

دکتر بهروز وارث، پزشک با تجربه و متخصص پوست و مو‎ و ‌زیبایی هستند. ایشان شناخته شده‌ترین متخصص پوست در شیراز می‌باشند. دکتر وارث، دارای بورد تخصصی از دانشگاه شیراز هستند و هم‌چنین درحال حاضر در کلینیک شخصی خود (کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر وارث) مشغول ارائه خدمات زیبایی در زمینه تزریق فیلر و لیزر موهای زائد برای مراجعه‌کنندگان عزیز می‌باشند.

خدمات:

 • کاشت مو طبیعی قابل رشد
 • تزریق فیلر
 • لیزر موهای زائد
 • مزوتراپی
 • میکرودرم

آدرس: شیراز، خیابان فرهنگ شهر، بین کوچه 40 و 42، ساختمان دهقانی، طبقه 2، کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر وارث

شماره تماس: 36328380-071

دکتر زینب حقیقت

دکتر زینب حقیقت

دکتر زینب حقیقت، پزشک حرفه‌ای و متخصص پوست و مو در شیراز هستند. ایشان فارغ‌التحصیل پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌باشند. دکتر حقیقت، بیش از 10 سال سابقه در زمینه خدمات زیبایی مانند: کاشت مو و فیشیال پوست دارند و خدمات خود را در محیطی کاملا بهداشتی و استریل انجام می‌دهند.

خدمات:

 • کاشت مو
 • فیشیال پوست
 • کاشت ابرو
 • بوتاکس
 • هایفوتراپی

آدرس: شیراز، خیابان قصردشت، قبل از پل معالی آباد، کلینیک مه آرا

شماره تماس: 09381245423

دکتر مریم شمس

دکتر مریم شمس

دکتر مریم شمس، پزشک زبده، حاذق و فوق تخصص پوست و مو هستند. ایشان یکی از مجرب‌ترین متخصصان کاشت مو در شیراز می‌باشند. دکتر شمس بیش از 15 سال سابقه در زمینه کاشت مو و زیبایی دارند و هم‌چنین در کلینیک آریان در حال فعالیت هستند و خدمات مختلف زیبایی را ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • کاشت مو
 • پی آر پی
 • مزوتراپی
 • تزریق ژل
 • کاشت ریش

آدرس: شیراز، خیابان ستارخان، کلینیک آریان

شماره تماس: 09369965322

دکترشهلا وفاجو

دکتر شهلا وفاجو

دکتر شهلا وفاجو، پزشک خوش برخورد، خلاق و فوق تخصص پوست، مو و زیبایی در شیراز هستند. ایشان مهارت بالایی در زمینه لیفتینگ پوست و زیبایی و جوانسازی دارند. دکتر وفاجو با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن، خدمات زیبایی بسیار گسترده‌ای را برای مراجعین عزیز ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • زیبایی و جوانسازی
 • کاشت مو
 • لیفتینگ پوست
 • لاغری و تناسب اندام
 • لیزر موهای زائد

آدرس: شیراز، خیابان خلیلی، نبش کوچه یک، کلینیک دکتر وفاجو

شماره تماس: 36267080-071

دکتر زهره مقامی

دکتر زهره مقامی

دکتر زهره مقامی، پزشک درجه یک‌، مجرب و فوق تخصص پوست مو هستند. ایشان یکی از‌ بهترین دکتر کاشت مو در شیراز شناخته می‌شوند و دارای بورد تخصصی می‌باشند. دکتر مقامی، عضو انجمن متخصصین پوست اروپا هستند و توانایی ویژه‌ای در تزریق چربی و کاشت مو دارند.

خدمات:

 • کاشت مو
 • بلفاروپلاستی
 • هایفوتراپی
 • لیفت صورت با نخ
 • تزریق چربی

آدرس: شیراز، قدوسی غربی، جنب کوچه 12، کلینیک پوست، مو و زیبایی آرمانی

شماره تماس: 36313856-071

دکتر بابک احمدی

دکتر بابک احمدی

دکتر بابک احمدی، پزشک مهربان، با اخلاق و متخصص پوست و مو در شیراز هستند. ایشان  تکنیک و تخصص ویژه‌ای در زمینه درمان جای جوش و جوانسازی پوست دارند و از تمام تکنیک‌های بروز در درمان‌های زیبایی استفاده می‌کنند و به همین دلیل خدمات زیبایی متنوعی را برای مراجعین ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • جوانسازی پوست
 • درمان جای جوش
 • کاشت مو
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • لیپولیز لاغری

آدرس: شیراز، معالی آباد، نبش خیابان پزشکان، مجتمع پزشکان، طبقه 1، واحد 13 و 12 و 11

شماره تماس: 36342020-071

دکتر امیر فیلی

دکتر امیر فیلی

دکتر امیر فیلی، فوق تخصص پوست و مو هستند. ایشان یکی از‌بهترین دکتر کاشت مو در شیراز شناخته می‌شوند. دکتر فیلی، فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور و متخصص پوست و مو از دانشگاه ایتالیا می‌باشند و تمامی خدمات زیبایی مانند: کاشت مو و لیفت صورت با نخ را در مطبشان به بهترین شکل برای مراجعین ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • کاشت مو
 • لیزرموهای زائد
 • میکرودرم
 • لیفت صورت با نخ
 • تزریق فیلر

آدرس: شیراز، بلوار ستارخان، روبروی سوپر سروش، ساختمان ارکیده، طبقه 1

شماره تماس: 36260507-071

دکتر مسعود کرایی

دکتر مسعود کرایی

دکتر مسعود کرایی، پزشک بسیار با اخلاق، با تجربه و متخصص پوست و مو و زیبایی در شیراز هستند. ایشان تخصص و تشخیص عالی در زمینه کاشت مو و مزوتراپی صورت دارند. دکتر کرایی، در‌ حال حاضر مشغول خدمات زیبایی ‌در کلینیک شخصی خود برای مراجعه کنندگان عزیز می‌باشد.

خدمات:

 • زوج درمانی
 • کاشت مو
 • مزوتراپی صورت
 • بلفاروپلاستی
 • کاشت ابرو

آدرس: شیراز، بلوارشهید بهشتی، کوچه 10، روروی پارک خلدبرین، مجتمع پزشکی پالادیوم، طبقه 5، کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دکتر کرامتی

شماره تماس: 36289077-071

دکتر مهدی آرمانی فر

دکتر مهدی آرمانی فر

دکتر مهدی آرمانی فر، جراح و متخصص پوست و مو و زیبایی هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر کاشت مو در شیراز شناخته می‌شوند و فارغ‌التحصیل رشته درماتولوژی از دانشگاه شیراز می‌باشند. تمامی خدمات زیبایی دکتر آرمانی فر زیر‌ نظر ایشان و در مطبشان با رعایت نکات بهداشتی و با مجهزترین وسایل و تکنولوژی‌ها انجام می‌شود.

خدمات:

 • کاشت مو
 • لیزر پیشرفته تخصصی
 • لاغری و تناسب اندام
 • تزریق فیلر
 • مادلینگ صورت

آدرس: شیراز، قدوسی غربی، جنب کوچه 12، ساختمان علیا، طبقه 3

شماره تماس: 36313856-071

دکتر بنفشه امیرشهر

دکتر بنفشه امیرشهر

دکتر بنفشه امیر شهر، بهترین دکتر کاشت مو در شیراز می‌باشند. ایشان متخصص پوست و مو و زیبایی هستند و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند. دکتر امیر شهر، تخصص ویژه‌ای در هایفوتراپی و مزونیدلینگ دارند به طوری که رضایت بیماران ایشان گواه این امر است هم‌چنین ایشان خدمات زیبایی خود را در محیطی کاملا استریل و بهداشتی انجام می‌دهند.

خدمات:

 • کاشت مو
 • لیزر موهای زائد
 • کاشت ابرو
 • هایفوتراپی
 • مزونیدلینگ

آدرس: شیراز، معالی آباد، ساختمان اهورا، طبقه 6، واحد 61

شماره تماس: 09173021589

تفاوت کاشت مو و پروتز مو

کاشت مو به دلیل این که نسبت به هورمون و عوامل ریزش مو، مقاوم است روشی دائمی محسوب می‌شود اما پروتز مو باید هر دو سال یکبار تعویض شود بنابراین روشی موقتی است در کاشت مو بیمار کمی درد را احساس می‌کند اما پروتز مو هیچ گونه دردی ندارد هم‌چنین وقتی پروتز مو نصب می‌شود مراجعه کننده نتیجه آن را فوری مشاهده می‌کند اما نتایج کاشت مو بعد از پنج یا شش ماه مشخص می‌شود از طرفی در پروتز مو به دلیل این که موها ثابت است و رشدی ندارد غیرطبیعی‌تر جلوه می‌کند درحالی که موهای کاشت شده مانند موی طبیعی است و حتی می‌توان آن را کوتاه کرد یا حالت داد.

هزینه اولیه پروتز کمتر از کاشت مو است اما در نهایت چون هر ماه باید چسب مو خریداری و برای ترمیم پروتز به آرایشگاه مراجعه شود هزینه بیشتری از کاشت مو دارد در کاشت مو باید به مدت هفت روز مراقبت‌های ویژه‌ای و سه تا شش ماه مراقبت‌های نسبی انجام گیرد اما در پروتز مو باید هر روز چسب را از سر جدا کرده و حمام کنید هم‌چنین بعد از فعالیت‌های شدید، پروتز مو و سر خود را شستشو دهید. چنانچه تصمیم دارید موهای کاشته شده خود را تقویت کنید قبل از آن بهتر است مقاله چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟ را مطالعه کنید.

عوارض کاشت مو

 • ورم و کبودی در پیشانی و دور چشم که به علت تزریق داروهای بی‌حسی ایجاد می‌شود طی 7 روز جذب شده و از بین می‌رود.
 • حدود ده درصد افراد دچار درد بعد از کاشت مو در ناحیه سر می‌شوند این درد به دلیل ورم در سر اتفاق می‌افتد که با مصرف مسکن برطرف می‌شود.
 • ممکن است خارش یا تحریک پوست به مدت یک ماه در منطقه کاشت مو ایجاد شود دلیل آن معمولا به خاطر ترمیم، خشکی پوست و رویش مو است هم‌چنین سه ماه بعد از کاشت مو نیز قسمت جلوی سر که کاشت انجام شده، خارش زیادی دارد که به دلیل رویش مجدد مو می‌باشد و بعد از 4 ماه برطرف می‌شود.
 • ایجاد کرختکی پوست بعد از کاشت به علت تزریق داروهای بی‌حسی است وقتی موها وارد فاز رویش شوند این عارضه برطرف می‌شود.
 • در موارد بسیار نادری، خونریزی و عفونت در منطقه کاشت مو پس از جراحی اتفاق می‌افتد.
 • ممکن است بعد از کاشت مو به موهای اطراف منطقه جراحی شده آسیب وارد شود و برای مدتی رشد این موها دچار اختلال شود اما بعد از مدتی این مشکل برطرف می‌شود.
 • در موارد بسیار نادر نکروز بافت سر برای کسانی که دارای بیماری دیابت، فشار خون یا بیماری‌های قلبی هستند یا افرادی که سیگار و قلیان مصرف می‌کنند ممکن است، اتفاق بیفتد.
عوارض کاشت مو

توصیه‌های بهترین دکتر کاشت مو در شیراز

 • برای کاهش ورم ناشی از کاشت مو بهتر است مایعات و آب را به مقدار زیاد مصرف کنید زیرا فرد بعد از کاشت مو مقداری از حجم خون خود را از دست می‌دهد.
 • بعد از کاشت مو سعی کنید موقع خوابیدن سر با تنه زاویه 30 درجه بسازد یعنی سر بالاتر از تنه باشد.
 • روزی نیم ساعت پیاده‌روی آهسته داشته باشید تا ورم پیشانی و سر زودتر برطرف شود.
 • برای کاهش ورم، روزی یک عدد قرص جوشان ویتامین C مصرف کنید هم‌چنین روزی یک عدد قرص آناهیل را که عصاره آناناس تازه است با وعده غذایی مصرف کنید تا ورم پیشانی و چشم‌ها از بین برود.
 • برای درمان خارش و خشکی پوست دو تا سه قطره روغن نارگیل را در کف دست‌هایتان قرار دهید و به صورت دورانی ناحیه برداشت و کاشت مو را به آرامی ماساژ دهید.
 • برای از بین بردن درد ناشی از کاشت، می‌توانید از قرص‌های مسکن استفاده کنید هم‌چنین برای رفع عفونت احتمالی در موارد نادر می‌توانید آنتی بیوتیک مصرف کنید.
 • اگر پوست شما دچار نکروز و سیاهی شد می‌توانید از پماد جنتامایسین در آن منطقه استفاده کنید.
 • بیمار باید سه شب به صورت نشسته و 3 شب به صورت نیمه نشسته بخوابد و از کارهای سنگین و برداشتن وسایل سنگین خودداری کند و سعی کند سرش به جایی برخورد نکند زیرا باعث آسیب به گرافت‌های کاشته شده می‌شود و در صورت عدم رعایت این نکته دچار تورم صورت، پیشانی، زیر چشم‌ها و سرتاسر سر و گردن می‌شود.
 • قسمت کاشته شده هر نیم ساعت یکبار باید توسط آبپاش مرطوب شود تا خون از این ناحیه خارج شده و به لخته تبدیل نشود و از ایجاد عفونت و پس زدن پیوند جلوگیری شود دو روز بعد از کاشت پانسمان‌های پشت سر توسط بهترین دکتر کاشت مو در شیراز برداشته و آن ناحیه شستشو داده می‌شود.

کلام آخر

کاشت مو یکی از روش‌های مناسب برای جایگزینی موهای از دست رفته است که به روش‌های مختلف شامل: FIT FUT، SUT و… انجام می‌شود. بهترین دکتر کاشت مو در شیراز با بی‌حسی موضعی و بدون درد با توجه به شرایط هر فرد از نظر سلامتی و ناحیه ریزش مو، بهترین تکنیک و روش را برای کاشت مو انجام می‌دهد و نتیجه کار او بازگشت زیبایی، جوانی و اعتماد به نفس به فرد می‌باشد.

از شما عزیزان بسیار قدردانیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم مطالب ذکر شده درباره بهترین دکتر کاشت مو در شیراز مورد توجه شما قرار گرفته باشد در صورتی که هر گونه انتقاد و پیشنهادی دارید از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا