جراحی بینیجراحی زیبایی

بهترین جراح بینی استخوانی در کرج 【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما در این مطلب قصد داریم 10 تا از بهترین جراح بینی استخوانی در کرج را به شما معرفی کنیم، بسیاری از افراد با این که بینی های قلمی دارند و چربی و غضروف زیادی در بینی آن ها وجود ندارد باز هم خواهان عمل زیبایی بینی هستند. این افراد عموما به دلیل داشتن استخوان بد فرم تن به جراحی زیبایی می دهند، طبق تحقیقات مشخص شده است که این بینی های قوز دار و عقابی یکی از شاخصه های ظاهری ایرانیان باستان است. با این وجود برخی افراد ظاهر بی نقص بینی های اروپایی را ترجیح می دهند و برای بهبود ظاهر بینی خود به جراحان زیبایی مراجعه می کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع با ما همراه باشید.

بینی استخوانی چیست؟

اگر بخواهیم صادقانه سخن بگوییم معمولا چیزی به نام بینی کاملا استخوانی یا کاملا گوشتی وجود ندارد و یا حداقل می توان گفت تعداد کمی از افراد به قطعیت در یکی از این دو دسته هستند. اما پزشکان و متخصصان جراحی زیبایی بینی برای تسهیل کار خود بینی ها را به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی کرده اند. ما در این مطلب به توصیف اندکی درباره بینی گوشتی می پردازیم و سعی داریم به تمرکز روی بینی های استخوانی و ساختار آن ها بپردازیم.

همانطور که از نامش پیداست بینی گوشتی دارای چربی بیشتری است و معمولا پوست ضخیم تری دارد، نوک بینی در این موارد کاملا گرد است و ظرافتی ندارد. اما بینی های استخوانی دقیقا برخلاف مورد قبل از درصد استخوانی بیشتری تشکیل شده اند و معمولا پوستی نازک دارند، این نوع از بینی چربی اضافه ای ندارد و معمولا دارای قوز یا افتادگی است.جراحان بر این باور هستند که بینی های استخوانی جراحی راحت تری دارند و پایداری نتایج در آن ها بیشتر از بینی های گوشتی است؛ اگر بینی گوشتی دارید و قصد جراحی دارید، می توانید از بهترین جراح بینی گوشتی در تهران کمک بگیرید.

بینی استخوانی چیست؟

توصیه های بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

همه عمل های زیبایی عوارضی دائمی یا موقتی را در دوره بعد از عمل برای شما ایجاد می کنند، شما نیز تنها با مراقبت های صحیح بعد از جراحی می توانید از عوارض این اقدام بکاهید. البته این اصول مراقبتی قطعا نباید با راحتی لحظه ای شما همراه باشد، بلکه گاهی اوقات زمانی که می خواهید یک اصول مراقبتی درست را انجام دهید ممکن است اذیت شوید. برخی از اصول مراقبتی بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی عبارتند از:

 • مصرف داروهای تجویز شده از سوی جراح به طور مرتب و منظم بسیار ضروری است.
 • از ورود هر گونه ضربه به بینی خود جلوگیری کنید و بسیار از آن مراقبت کنید.
 • مکان های شلوغ و‌ پر رفت و آمد را در صورت امکان ترک کنید و در هوای آزاد بمانید.
 • بینی خود را با محلول مخصوص شست و شوی بینی و آب به طور منظم بشویید.
 • فراموش نکنید هنگام خواب یا استراحت و دراز کشیدن باید سرتان بالاتر از بدنتان واقع شود.
 • برای معاینات بعدی باید منظم به جراح خود مراجعه نمایید.
 • حداقل به مدت 10 الی 15 روز بعد از جراحی بینی در خانه استراحت کنید.
 • بهترین جراح بینی استخوانی در تهران توصیه می کنند که از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید و نگذارید فشاری به بدن و مخصوصا بینی شما وارد شود.
 • برای عطسه و سرفه از بینی خود استفاده نکنید و حتما دهان خود را باز کنید.
 • غذاهای جویدنی را حداقل به مدت یک هفته فراموش کنید و از غذاهای آبکی استفاده کنید.
 • اصلا از مسواک های زبر استفاده نکنید و از انجام حرکات خشن و تند در مسواک زدن بپرهیزید.
 • سعی کنید تا مدت زمان 1 ماه از عینک های دودی و آفتابی استفاده نکنید.
 • تا گذشت 2 هفته از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.

برخی از افراد از اولین جراحی بینی خود رضایت ندارند و به دنبال جراحی ترمیمی می باشند؛ در این صورت باید از بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کمک گرفت.

مراقبت بعد از جراحی بینی استخوانی:

💚رژیم غذاییرعایت رژیم غذایی متعادل در روند بهبود جراحی کمک شایانی می نماید. پروتئین یک فاکتور اساسی سازنده برای ماهیچه، غضروف و خون می باشد.
💙فعالیت های فیزیکیتقریبا استخوان بینی پس از 6 هفته بهبود می یابد. از فعالیت های فیزیکی مانند: حرکات کششی خودداری کنید.
💚دخانیاتقبل و بعد از جراحی بهتر است که از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
💙استراحت کافیاستراحت کافی بخش اساسی در روند بهبود پس از جراحی بینی؛ محسوب می شود.

10 تا از بهترین جراح بینی استخوانی در کرج را بشناسید!

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

همانطور که می دانید برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب و کاهش عوارض جراحی زیبایی باید یکی از بهترین جراح بینی استخوانی در کرج را انتخاب نمایید. البته واضح است که یافتن پزشکی که بتواند با کیفیت بسیار مناسبی از پس این عمل بربیاید کار راحتی نیست، ما نیز برای کمک به شما تصمیم گرفتیم ویژگی های بهترین متخصصان این زمینه را به صورت خلاصه شرح دهیم تا اگر پزشک منتخب شما در لیست بالا نبود، با در نظر گرفتن این موارد بتوانید ایشان را بسنجید:

 • یکی از ویژگی های یک متخصص خوب این است که به خاطر منافع مالی خود از جراحی سلامت شما را به خطر نیاندازد و صادقانه به عوارض این اقدام اشاره کند.
 • در جلسات مشاوره تنها نباید از مزایای این جراحی صحبت شود بلکه متخصص باید درباره معایب و عوارض جراحی صحبت کند و تمام احتمالات را بر زبان بیاورد.
 • توجه کنید پزشکان منتخب شما دارای مدارک تحصیلی و گواهینامه های معتبر باشد.
 • بهترین جراح بینی استخوانی در کرج باید نمونه کارهای موفق زیادی در این زمینه برای ارائه داشته باشد و برای جلب اعتماد مراجع بکوشد.
 • ایشان لازم است فردی صبور و با حوصله باشند و در تمامی مراحل قبل و بعد از جراحی همراه بیمار باشند.
 • بهترین جراح بینی استخوانی در کرج باشد خواسته ها و سلیقه بیمار را تحت نظر داشته باشند و به خواسته های بیمار تا حد امکان جامه عمل بپوشاند.
 • یک متخصص خوب باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کند و دارای جواز و پروانه کسب باشد.
 • ایشان لازم است از بهترین تجهیزات و لوازم استریلیزه و پاکیزه برای انجام جراحی زیبایی استفاده کند.
 • برخورد خوب و مناسب با مراجع یکی دیگر از عواملی است که شما به عنوان متقاضی باید به آن دقت کنید، یک متخصص خوب کادر درمان محترمی دارد که با مراجعان بدرفتاری نمی کنند.
 • بهترین جراح بینی استخوانی در کرج لازم است تمام مراقبت های بعد از عمل را به بیمار متذکر شود و آن را تا بهبودی کامل همراهی کند.

در شهر تهران نیز جراحان بسیار خبره وجود دارند که شما برای جراحی بینی خود می توانید به مطب بهترین جراح بینی در تهران مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

کلام آخر

گاهی اوقات برای بهبود ظاهر بینی های گوشتی می توان از مواردی به منظور کاهش چربی طراف آن ها به صورت موقت کمک گرفت، اما این مسئله درباره بینی های استخوانی کارساز نیست. معمولا بهترین راهی که برای بهبود دائمی فرم بینی های استخوانی پیشنهاد می شود جراحی است. اما قبل از جراحی باید به طور کامل از عوارض و مزایای آن مطمئن شوید و با آگاهی کامل آن را انجام دهید.

سایت جراحا همواره در تلاش است تا با به اشتراک گذاشتن دانسته های خود با مخاطبان به آگاهی بیش از پیش آن ها نسبت به عمل های زیبایی کمک کند. به همین دلیل در این مطلب به معرفی 10 تا از بهترین جراح بینی استخوانی در کرج پرداختیم و معایب و مزایای این جراحی را بیان کردیم، امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد، مشتاقانه منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

دوره نقاهت جراحی بینی استخوانی چند روز است؟

دوره نقاهت جراحی بینی تقریبا بین 3 الی 4 روز است. پانسمان با توجه به صلاح دید جراح بینی، حدودا 10 روز می باشد. البته بهتر است به مدت یک الی دو هفته در خانه بمانید و استراحت کنید.

علت درد بعد از جراحی بینی استخوانی چیست؟

به دلیل آن که بافت بینی، غضروف و استخوان ها در حین عمل توسط جراح بینی دستکاری می شود این درد ها ایجاد می شود. ضمن آن که تورمی که بعد از دستکاری ها داخل بینی ایجاد می شود، خود علتی برای ایجاد درد بعد از جراحی بینی است.

بعد از جراحی بینی استخوانی می توان شنا کرد؟

 2 تا 3 ماه بعد از عمل، شنا کردن بلا مانع است ولی تا 6 ماه شیرجه زدن در استخر مجاز نمی باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا