پزشکان

بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران【1403】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران را به شما معرفی نماییم؛ دستگاه گوارش انسان یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت های بدن محسوب می شود که به طور کلی وظیفه اصلی آن تبدیل غذا به انرژی مورد نیاز بدن می باشد. این دستگاه شامل اندام های با اهمیت و حیاتی است که هر کدام نقش بزرگ و بسزایی در زندگی انسان را بر عهده دارند. ساختمان دستگاه گوارشی شامل دهان، معده، مری، روده کوچک و بزرگ، کبد می شود. هر کدام از این بخش ها نیز خود شامل قسمت های به خصوصی نیز هستند. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دستگاه گوارش چیست؟

دستگاه گوارشی که در بدن انسان وجود دارد، متشکل از چندین عضو می باشد که نقش مهم و حیاتی اش هضم غذا و در ادامه دریافت انرژی از آن است. می توان گفت این بخش از چندین لوله های کوتاه و بلند تشکیل شده است و هنگامی که غذا از آن ها عبور می کند آن ها را به مواد قابل جذب برای بدن تبدیل می کند و در نتیجه این مواد را به گردش خون و سلول ها هدایت می کند. در ضمن باید خاطر نشان کرد که این دستگاه ذخیره سازی و از بین بردن مواد زائد حاصل شده در اثر گوارش و دیگر فعالیت های داخل بدن را هم انجام می دهد.

در حالت کلی دستگاه گوارش انسان از 2 قسمت اصلی فوقانی و تحتانی تشکیل می شود. همه اعضای پیش از معده، شامل دهان، غدد بزاقی، زبان، حلق و مری در بخش فوقانی دستگاه قرار دارند و معده، روده کوچک، لوزالمعده، کبد و کیسه صفرا و روده بزرگ در بخش تحتانی نیز قرار می گیرند.

اگر در تهران سکونت دارید و پزشک مورد نظر شما توصیه به انجام آندوسکوپی کرده می توانید به بهترین دکتر آندوسکوپی در تهران مراجعه نمایید.

دستگاه گوارش چیست

چند مشکل مهم دستگاه گوارش 

چند مشکل ساده و در عین حال مهم دستگاه گوارش را در زیر برایتان شرح می دهیم:

سوزش سر دل

اگر قبلا هیچ گاه سوزش سر دل را تجربه نکرده اید و حالا بطور ناگهان احساس سوزش سر دل به طور منظم و مکرر و بدون هیچ دلیل خاصی دارید، بهترین کار این است به پزشک تان مراجعه کنید، علی الخصوص اگر عوارض دیگری مانند کاهش وزن، احساس چسبیدن غذا به گلو یا خون در مدفوع تان دارید. احتمال این وجود دارد شما جزو یکی از 20 درصد افرادی باشید که طبق گزارش موسسه ملی بهداشت (NIH) دچار بیماری رفلاکس معده شده باشید، بیماری که اسید معده منجر به التهاب و تنگ شدن مری می گردد.

با توجه به این که سوزش سر دل موجب بروز عوارض جدی از قبیل زخم معده و آسم نیز می شود، نباید در سکوت از آن رنج ببرید. داروهای مناسب وجود دارند که بطور معمول علایم آن را می توانند تا حدی سرکوب کنند. بعضی از افراد به علت احساس سوزشی که بین قفسه سینه و شکم رخ می دهد، گاهی سوزش سر دل را با درد قفسه سینه اشتباه می گیرند. زمانی که افراد 40 سالگی را سپری می کنند، بایستی این مشکل را جدی تر بگیرند.

سوزش سر دل شدید احساسی مشابه آنژین می تواند باشد و تشخیص این دو از هم امری دشوار است. به همین سبب در صورتی که جدیدا گرفتگی یا سوزش سر دل را تجربه می کنید، مراجعه به دکتر و تشخیص صحیح و به موقع بیماری اهمیت بسزایی را پیدا می کند.

درد شکم

تشخیص دقیق درد شکم امری بسیار دشوار می باشد. حتی با وجود این که آپاندیس شما در قسمت پایین و سمت راست شکم قرار دارد، تعداد زیادی از افراد هنگام ابتلا به آپاندیسیت، درد را در قسمت پایینی شکم احساس می کنند. مشکلات کیسه صفرا که درست در ناحیه زیر کبد شما و در وسط شکم قرار دارد، باعث ایجاد درد در قسمت بالایی شکم یا حتی پشت تان می تواند شود.

تکرار درد شکمی نشانه ای از بیماری سندرم روده تحریک پذیر (IBS) نیز می تواند باشد که طبق گزارش کالج آمریکایی گوارش شناسی، ده تا پانزده درصد آمریکایی ها را درگیر خود کرده، با این که فقط 5 تا 7 درصد مبتلایان تا کنون شناسایی شده اند. علائم ایجاد شده بیشتر شامل گاز، اسهال و یا یبوست، که حداقل سه بار در ماه به مدت سه ماه یا بطور مداوم حداقل به مدت 6 ماه می باشد.

هنگامی که با پزشک تان صحبت می کنید، با توجه به این که چه مدت احساس ناراحتی کرده اید و سطح درد چه میزان می باشد تشخیص کاملا متفاوت خواهد بود. اگر بطور تقریبی دردی جدید باشد، مشکلی نباشد که مربوط به تغییر رژیم غذایی یا سبک زندگی تان باشد، اگر مانع فعالیت های روزانه شما می شود پس از گذشت چند روز بایستی به پزشک تان مراجعه کنید. در صورتی که درد منظم و مداوم را تجربه کردید حتی در صورتی که برطرف شد، به پزشک مراجعه نمایید. در بیشتر موارد، مشکل تان توسط پزشک برطرف خواهد شد.

یبوست

یبوست در بعضی مواقع ممکن است علائم بیماری مهم تری نیز باشد که امکان دارد شامل زخم یا جراحت در دیواره روده بزرگ، IBS یا عوارض خاص داروها هم باشد. در صورتی که حرکات روده شما با کارهایی که تمایل به انجام آن ها دارید دچار تداخل شود و بطور مکرر بایستی در حال دویدن به دستشویی باشید، مدفوع تان سفت تر شده و همینطور نیاز به فشار دارد یا همواره جهت مدفوع کردن می بایست از ملین استفاده کنید به پزشک مراجعه نمایید.

اسهال

اسهال شدید که از چهار هفته کمتر می باشد خیلی شایع می باشد، طبق گزارشی تقریبا 179 میلیون نفر در یک سال مبتلا به اسهال شدید می گردند که به سبب عفونت های باکتریایی یا ویروسی، می تواند انگل یا حتی خوردن خوراکی هایی که حاوی سوربیتول بیش از حد می باشند ( در حالت کلی در آدامس های بدون قند یافت می شود، سوربیتول علت بروز گاز هم هست)، باشد.

با توجه به این که اسهال می تواند موجب کم آبی شدید و سریع بدن شود، اگر هر کدام از این علائم را داشتید بایستی در اولین فرصت به پزشک مراجعه نمایید : مدفوع شل بیش تر از 2 روز، تب بالای 102 درجه فارنهایت، مدفوع کردن 6 بار یا بیشتر در طول 24 ساعت، ایجاد درد شدید در شکم یا مقعد، مدفوع سیاه، قیری یا حاوی خون یا علائم کم آبی و مواردی از این قبیل.

نفخ و گاز ناراحت کننده

معمولا از بدن همه گاز خارج می شود ولی در بعضی از افراد این مشکل بیشتر می باشد. شاید از موقعی که به یاد دارید همواره کمی خروج گاز از بدن داشته اید یا شاید خیلی کم خروج گاز داشته اید، ولی همه هفته را دچار نفخ بوده اید. اگر بروز این علایم ناخوشایند و ناپسند زندگی روزمره شما را مختل کرده یک متخصص تغذیه خوب و یا متخصص گوارش به شما می تواند کمک فراوانی کند.

بدون هیچ توجهی به علت، زمان آن فرا رسیده که به پزشک مراجعه کنید، به ویژه اگر گاز به همراه علائمی از قبیل خون ریزی، کاهش وزن یا استفراغ چند باره همراه باشد، در صورت نیاز و ضرورت می بایست جهت پیدا کردن علت مشکل و درمان آن، آزمایش دهید. همینطور یک متخصص تغذیه، رژیم غذایی شما را بطور دقیق بررسی کرده و کمک می کند تا متوجه این موضوع شوید که چه نوع غذاهای خاصی سبب نفخ شما می شوند و آن ها را بایستی کنار بگذارید.

10 تا از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران را بشناسید!

دکتر ژاله سعیدیان

دکتر ژاله سعیدیان

دکتر ژاله سعیدیان به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پزشکان در زمینه درمان کبد چرب به شمار می روند که فعالیت خود را در زمینه درمان بیماری‌ های دستگاه گوارش و کبد شروع کرده اند. ایشان در زمینه درمان بیماری‌ های کبد و انواع سندروم‌ های عصبی از تخصص و تجربه بسیار بالایی برخوردار اند و انواع سرطان‌ های گوارشی را در زمان مناسب و به موقع تشخیص خواهند داد. دکتر سعیدیان دوره تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری کرده اند.

خدمات :

 • درمان بیماری‌ های دستگاه گوارش و کبد
 • درمان بیماری کبد چرب و سندروم روده عصبی
 • درمان سرطان‌ های گوارشی و بیماری التهابی روده
 • اصلاح برنامه غذایی در بیماران کبد چرب
 • درمان دیابت و سلیاک
 • پیشگیری از انواع سرطان‌ های گوارشی و خانوادگی و ارثی

آدرس : تهران، امیر آباد، روبروی بیمارستان قلب تهران، ابتدای کوچه شکرالله، پلاک 131، طبقه چهارم، واحد هشتم

دکتر مجید ایرانشاهی

دکتر مجید ایرانشاهی

دکتر مجید ایرانشاهی دارای پزشکی عمومی از دانشگاه تهران، تخصص داخلی از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و تهران می باشند. ایشان همچنین دارای مدرک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان از دانشگاه شهید بهشتی نیز هستند. ایشان از سال 94 تا سال 1402عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی هستند. دکتر ایرانشاهی یکی از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران محسوب می شوند.

خدمات:

 • گوارش و کبد
 • بوتاکس معده
 • آندوسکوپی
 • کولونوسکوپی
 • فیبرو اسکن کبد

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، روبروی بلوار میرداماد، کوچه نیک، پلاک 28، واحد 10

دکتر شاهین مرآت

دکتر شاهین مرآت

دکتر شاهین مرآت مدرک تخصصی در حوزه درمان بیماری‌ های گوارش و کبد بزرگسالان دارند که آن را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نموده اند. ایشان مدرک فوق تخصصی شان را با رتبه بالایی اخذ کرده اند. دکتر مرآت دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری کرده و بورد تخصصی خود را از این دانشگاه دریافت نموده اند. دکتر مرات در حال حاضر از مجرب ترین و بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران محسوب می‌ شوند که شما عزیزان درمان کلیه بیماری‌ های کبد خود را با خیالی راحت می توانید به ایشان بسپارید.

خدمات :

 • آندوسکوپی، کلونوسکوپی و ویزیت کبد
 • سونوگرافی و فیبرو اسکن
 • سرطان مری و بازگشت رفلاکس مری به معده
 • درمان بیماری‌ های دستگاه گوارش و معده
 • درمان سرطان کبد، سیروز کبدی و نارسایی کبد 
 • درمان سرطان معده، لوزالمعده و کیسه صفرا

آدرس : تهران، خیابان کارگر شمالی، کوچه 19، پلاک 144

دکتر مسعود صدرالدینی

دکتر مسعود صدرالدینی

دکتر مسعود صدرالدينی فوق تخصص گوارش، کبد و آندوسکوپی هستند. وی بورد تخصصی و فوق تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده اند و متخصص گوارش و داخلی نیز می باشند. دکتر صدرالدینی دوره فلوشیپ ERCP پیشرفته را سپری کرده و دارای سابقه آموزشی و پژوهشی در دانشگاه های علوم پزشکی نیز هستند. ایشان همچنین عضو انجمن گوارش اروپا و آمریکا و یکی از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران می باشند.

خدمات:

 • انجام فیبرو اسکن کبد
 • آندوسکوپی و کولونوسکوپی
 • کبد چرب و بیماری های کبدی
 • تشخیص زود هنگام سرطان های دستگاه گوارش معده و روده
 • درمان غیر جراحی سرطان مری و تنگی مری بدون جراحی
 • کنترل خونریزی های گوارشی با آندوسکوپی

آدرس: تهران، نارمک، خیابان ثانی اول، خیابان سمنگان، پلاک 120

دکتر محمدرضا عباسی

دکتر محمدرضا عباسی

دکتر محمدرضا عباسی، پزشک حاذق و با تجربه و فوق تخصص گوارش و کبد و آندوسکوپی در تهران می باشند. ایشان از تخصص و مهارت بسیار بالایی در زمینه کولونوسکوپی برخوردار هستند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز می‌باشند. دکتر عباسی، متخصص گوارش و کبد بزرگسالان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند و همچنین بورد تخصصی دانشگاه تهران را دارا می باشند و خدمات بسیار ارزنده ای را در زمینه درمان مشکلات کیسه صفرا و پولیپ روده را برای مراجعین خود ارائه می‌دهند.  

خدمات:

 • درمان کبد چرب
 • درمان مشکلات کیسه صفرا
 • برداشتن پولیپ روده
 • کولونوسکوپی
 • آندوسکوپی معده

آدرس: تهران، ونک، ملاصدرا، روبروی بیمارستان بقیه الله، ساختمان پزشکان امید، پلاک 175، طبقه 6

دکتر محمد امانی

دکتر محمد امانی

دکتر محمد امانی مدرک فوق تخصصی بیماری‌ های گوارش و کبد دارند که آن را از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب نمودند و گواهینامه آندوسکوپی پیشرفته شان را از کشور فرانسه اخذ نموده اند. ایشان سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین هیئت علمی پژوهشکده گوارش و کبد را دارند و مسئول آموزش دوره فوق تخصصی گوارش بیمارستان شریعتی نیز هستند. دکتر امانی نماینده و کارشناس انجمن گوارش ایران بوده و در برنامه‌ های مجله سلامت، رادیو سلامت و صدا و سیما حضور موفق را داشتند.

خدمات :

 • آندوسکوپی و کلونوسکوپی
 • فیبرو اسکن کبد
 • درمان کبد چرب با برترین روش‌ ها
 • درمان سوء هاضمه و نفخ معده
 • درمان درد شکم و سوزش سر دل و درد قفسه سینه با منشأ مری
 • درمان انواع سرطان‌ های دستگاه گوارش و کبد

آدرس : تهران، امیر آباد، روبروی بیمارستان قلب تهران، ابتدای کوچه شکرالله، پلاک 131، طبقه چهارم، واحد هشتم

دکتر ناصر علیزاده حقیقی

دکتر ناصر علیزاده حقیقی

دکتر ناصر‌ علیزاده حقیقی، پزشک ماهر و حاذق و فوق تخصص گوارش و کبد در تهران می باشند. وی مهارت و روش خاصی را در حوزه درمان کبد چرب دارند و یکی از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران می باشند. ایشان تحصیلات خود در زمینه پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه سپری کرده اند. دکتر علیزاده حقیقی‌، بورد فوق تخصصی ترکیه و ایران و اروپا را دارا می باشند.

خدمات:

 • درمان خونریزی معده
 • درمان کولیک
 • درمان کبد چرب
 • درمان سرطان روده بزرگ
 • درمان زخم معده

آدرس: تهران، خیابان آیت الله کاشانی، بین آباذر و مهران، ساختمان پارسا، طبقه 3، واحد 9

دکتر بیژن شهبازخانی

دکتر بیژن شهباز خانی

دکتر بیژن شهبازخانی دارای مدرک فوق تخصص گوارش و کبد می‌ باشند که در حال حاضر کلیه خدمات درمانی خود را در کلینیک تخصصی داخلی مسعود به مراجعین عزیز ارائه می‌ دهند. ایشان از تجربه و تخصص بسیار بالایی در زمینه درمان بیماری‌ های داخلی برخوردار هستند و با بیش از 20 سال سابقه از برترین گزینه‌ ها برای مراجعه شما عزیزان به شمار می روند.

خدمات :

 • درمان کبد چرب و رفلاکس معده
 • درمان به موقع سرطان کیسه صفرا و پولیپ کیسه صفرا
 • درمان سرطان مری، زخم معده و خونریزی معده
 • درمان شقاق، هموروئید بواسیر
 • درمان سرطان روده، بیماری‌ های روده و دستگاه گوارشی

آدرس : تهران، خیابان کارگر شمالی، کوچه 19، پلاک 144، کلینیک داخلی مسعود

دکتر سیدعلی مومن زاده

دکتر سیدعلی مومن زاده

دکتر سید علی مومن زاده، پزشک ماهر و مجرب و فوق تخصص گوارش و کبد در تهران می باشند. ایشان تکنیک و تخصص شگفت انگیزی در زمینه درمان کولیت زخمی دارند و تحصیلات خود را در دوره پزشکی عمومی در دانشگاه تهران گذرانده اند. دکتر مومن زاده، همچنین عضو انجمن گوارش و کبد ایران هستند و خدمات بسیار مختلف و جامعی برای مراجعه کنندگان خود انجام می‌دهند و به عنوان یکی از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران محسوب می شوند. 

خدمات:

 • بالن لاغری معده
 • درمان التهاب روده
 • درمان کولیت زخمی
 • درمان کبد چرب
 • درمان روده تحریک پذیر
 • درمان سرطان لوزالمعده

آدرس: تهران، تهرانپارس، پایین تر از فلکه 3، نبش کوچه علیدوستی 190 غربی، پلاک 326، بالای ساختمان کارگزاری فارابی، طبقه 4، واحد 42

دکتر سید امیرمنصور رضا دوست

دکتر سیدامیر رضادوست

دکتر سید امیرمنصور رضا دوست دارای فوق تخصص گوارش، کبد و مجاری صفراوی می باشند که به وابسته کیفیت و تخصص بسیار بالای خود توانسته اند رضایت بالایی از مراجعین خود کسب نمایند. ایشان در حال حاضر دارای بیش از 15 سال سابقه و تجربه تخصصی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌ های کبد از قبیل کبد چرب، التهاب و سرطان کبد هستند و ایشان یکی از بهترین دکتر گوارش و کبد در تهر ان به شمار می روند.

خدمات:

 • درمان درد شکم، ترش کردن، سوزش سر دل
 • درمان سوء هاضمه، نفخ معده، حالت تهوع و استفراغ
 • درمان اسپاسم مری، سرطان مری و بازگشت رفلاکس مری به معده
 • لاغری و بالون معده، درمان زخم معده و انواع سرطان‌ ها و تومورهای موجود در معده
 • درمان کبد چرب، سرطان کبد، سیروز کبدی و نارسایی کبد

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، خیابان شهید دستگردی، پس از نفت شمالی، پلاک 177، ساختمان شمس، واحد 17

چه زمانی نیاز به مراجعه به متخصص گوارش داریم؟

متخصص گوارش در طول دوران دانشگاه شان با همه بخش های دستگاه گوارش آشنایی کامل پیدا کرده و با هر نوع بیماری گوارشی آشنا می شود. متخصص گوارش می تواند کلیه بیماری های مرتبط با دستگاه گوارشی افراد را تشخیص دهد و به منظور درمان آن ها راه حل های مختلف و گوناگونی را ارائه دهد.

دستگاه گوارش هر شخصی از دهان تا مقعد ادامه دارد و متشکل از لوله گوارشی و غدد گوارشی می باشد. از غدد گوارشی که متخصص گوارش به بررسی و ارزیابی دقیق آن ها می پردازد به معده، پانکراس، روده و کبد و غده های بزاقی می توان اشاره نمود. همچنین متخصص گوارش به تشخیص بیماری های مرتبط با لوله های گوارشی حلق، مری، معده و روده کوچک و بزرگ و راست روده نیز می تواند بپردازد.

مواد غذایی از مری وارد معده می شود و با آنزیم های معده ترکیب می شود و به سمت روده ها حرکت می کند و در آن جا مواد غذایی مصرف شده جذب جریان خون می گردد تا در اندام های بدن بطور کامل ذخیره و یا مصرف شوند و سایر مواد جذب نشده از طریق مدفوع خارج می گردد. در واقع این نکته را می توان گفت که متخصص گوارش با بررسی دقیق این فرآیند در بیمار آشنایی کامل دارد.

چه زمانی نیاز به مراجعه به دکتر گوارش داریم

علائم خوب کار نکردن کبد چیست؟

کبد نیز به عنوان یکی از اعضای مهم بدن باید کارکرد خوبی داشته باشد و در غیر این صورت مشکلات زیادی برای بدن رخ می دهد و در ادامه برخی از علائم خوب کار نکردن کبد را شرح خواهیم داد :

1) عدم تحمل غذاهای چرب و ادویه دار
2) افزایش وزن
3) سردرد تکرار شونده
4) سوء هاضمه و یبوست مزمن
5) ضایعات پوستی: اگزما، پسوریازیس و جوش دانه ها
6) تورم و یا درد شدید در ناحیه شکم
7)اختلالات روده ای، سینوسی و آلرژیک
8) پیری زودرس

کلام آخر

در این مقاله تا حدودی با عملکرد دستگاه گوارش آشنایی پیدا کردید. به خاطر داشته باشید که یک بدن سالم همواره در گرو یک دستگاه گوارش سالم می باشد. سیستمی که به درستی کار کند و عملیات مریوط به جذب و دفع منظم و به موقعی داشته باشد. عملکرد نادرست این سیستم مستقیما روی روحیات فرد اثر می‌گذارد. پس اگر می‌خواهید حال روح و جسمتان خوب باشد حواستان به دستگاه گوارش‌تان نیز باشد.

امیدوایم مطالب برایتان مفید واقع شده باشد از این که تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما ممنونیم؛ حال اگر انتقاد یا پیشنهادی در رابطه با بهترین دکتر گوارش و کبد در تهران دارید می توانید از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا