جراحی زیباییدندانپزشکی

5 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در پرند⚡️【سال1403】❤️

جای خالی دندان و یا شکستگی زیاد آن ظاهر نامناسبی را در هنگام لبخند زدن و صحبت کردن ایجاد می‌کند. با پیشرفت علم و دانش برای بسیاری از مشکلات زیبایی روش‌های درمانی مختلفی ابداع شده است. علم دندانپزشکی نیز برای درمان و ترمیم مشکلات دندانی، اصلاح ناهنجاری‌ها و و جایگزینی دندان‌هایی که از دست رفته اند خدمات مختلفی را به بیماران ارائه می‌دهد. برای جایگزینی دندان های از دست رفته ایمپلنت گزینه ای مناسب است. ابتدا به بررسی ایمپلنت و مراحل نصب آن می‌پردازیم و سپس 5 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در پرند را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

معرفی ایمپلنت و مراحل آن

در علم دندانپزشکی ایمپلنت به عنوان هنر جایگزینی دندان‌های از دست رفته شناخته می‌شود. برای پر کردن جای خالی یک یا تعدادی از دندان‌ها از ایمپلنت استفاده می‌شود. ایمپلنت از یک میله کوچک پیچی شکل و یک تاج مصنوعی مانند دندان طبیعی تشکیل شده است که به آن پروتز می گویند. برای جایگزاری ایمپلنت عمل جراحی انجام می‌شود که در آن لثه بیمار شکافته می‌شود و میله پیچی شکل در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. در واقع میله پیچی شکل کاری مشابه ریشه دندان و رویه آن نقشی مانند تاج دندان را دارد.

برای ساخت ایمپلنت از مواد استفاده می شود که بتوانند در برابر انواع شرایط مکانیکی و شیمیایی مقاومت کنند. ایمپلنت‌ها بیشتر از جنس تیتانیوم و گاهی از جنس زیرکونیا تولید می‌شوند. ویژگی این مواد سازگاری بالای آنها با بدن می‌باشد. در صورت استفاده از ایمپلنت تیتانیوم و زیرکونیا، بدن آنها را به عنوان جسم خارجی شناسایی نمی‌کند و در برابر آنها واکنش‌های دفاعی و التهابی نشان نمی دهد.

مراحل قرارگیری ایمپلنت دندان:

 • بررسی وضعیت دهان و دندان و تهیه عکس‌های لازم
 • برنامه‌ریزی و نوبت دهی توسط دندانپزشک
 • بی‌حسی موضعی که گاهی می تواند همراه با مصرف آرامبخش باشد و یا بیهوشی عمومی
 • در صورت وجود قطعات دندان خارج کردن دندان خراب یا شکسته از محل ایمپلنت
 • سوراخ کردن استخوان جهت قرارگیری پایه ایمپلنت
 • جایگذاری ایمپلنت و بخیه کردن لثه
 • استراحت و مراقبت از ایمپلنت تا زمان برقراری پیوند بین استخوان فک و ایمپلنت
 • برای اتصال پروتز به پایه اباتمنت گذاشته می شود
 • قالب‌گیری برای ساخت روکش
 • وصل کردن روکش تاج مانند ایمپلنت به پایه
معرفی ایمپلنت و مراحل آن

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت 

برای جراحی ایمپلنت ابتدا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پس از پایان جراحی چند ساعت زمان نیاز است تا حس دهان و دندان به حالت عادی برگردد. بیمار باید پس از جراحی مدتی استراحت کند و در صورت وجود ناراحتی و درد از مسکن استفاده کند. اگر قبل از جراحی فقط بی‌حسی موضعی صورت گیرد، بعد از جراحی بیمار می‌تواند به خانه برگردد. در صورتی که جراحی همراه با بیهوشی عمومی باشد حتماً باید بیمار به کمک یک همراه به خانه برگردد و به مدت یک روز تنها نباشد و یکی از دوستان و آشنایان از او مراقبت کند.

بعد از جراحی ایمپلنت به مدت چند روز باید از غذاهای نرم و آبکی استفاده کند. در صورتی که بی‌حسی کاملاً از بین نرفته باشد بیمار باید از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های گرم پرهیز کند. رعایت تمام نکات بهداشتی و مراقبتی دهان و دندان بسیار ضروری می‌باشد. پس از جراحی ایمپلنت مطابق با دستور دندانپزشک باید به صورت مرتب از مسواک مخصوص و نخ دندان تمیز استفاده شود.

5 تا از بهترین دکتر لمینت در پرند را بشناسید!

دکتر ساجده خداشناس

دکتر ساجده خداشناس

دکتر خداشناس جراح و دندانپزشک همراه دکتر فرشید موحدی پور مدیر کلینیک دندانپزشکی پرند هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در پرند هستند که با مهارت و دانش خود خدمات جراحی ایمپلنت را به مراجعین ارائه می‌دهند. خانم دکتر خداشناس در زمینه های درمان و ترمیمی مشکلات و آسیب‌های دندانی و زمینه‌های زیبایی دندان اطفال و بزرگسالان در کلینیک تخصصی پرند فعالیت می‌کنند.

خدمات:

 • ایمپلت گذاری
 • دندانپزشکی اطفال
 • درمان ریشه و خدمات ترمیمی
 • زیبایی، پروتزهای ثابت و متحرک، پوزیتی ونیر

آدرس: پرند، فاز 2، بلوار جمهوری، خیابان کوهستان، بن بست پونه، پاساژ فدک، ورودی A1، طبقه اول

دکتر سروش هاشمی

دکتر سروش هاشمی

دکتر سروش هاشمی دارای مدرک دکترای حرفه‌ای و دندانپزشک می‌باشند. ایشان در مجموعه دندانپزشکی سورنا در شهر جدید پرند فعالیت می کنند و موسس آن هستند. دکتر هاشمی در این مرکز از دستگاه‌های اسکنر رادیوگرافی فسفر پلت برای کاهش ورود اشعه به بدن بیماران استفاده می کنند. در این مرکز برای استیریل کردن تجهیزات دندانپزشکی از دستگاه های پیشرفته بهترین شرکتهای تجهیزات دندانپزشکی اروپایی استفاده می‌شود.

خدمات:

 • زیبایی، لمینت، ایمپلنت
 • ترمیمی اطفال و بزرگسالان
 • پروتزهای ثابت و متحرک، جرم‌گیری، بروساژ
 • جراحی بافت نرم و سخت، درمان ریشه

آدرس: پرند، فاز 2، بلوار ستاره، تقاطع کوهستان، پلاک 82، دندانپزشکی سورنا

دکتر فرزانه نیک پور

دکتر فرزانه نیک پور

دکتر نیکپور یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در پرند می باشند و دارای اختراع ثبت شده در زمینه دندانپزشکی هستند. ایشان مدیریت کلینیک دندانپزشکی نیک دنتال را بر عهده دارند و در آن فعالیت می‌کنند. کلینیک نیک دنتال مکانی آرام و کاملا بهداشتی است که مجموعه‌ای از خدمات ترمیمی، درمانی و زیبایی را به مراجعان ارائه می‌دهد. در این کلینیک کلیه خدمات به صورت اقساطی می‌باشند و مراجعین می‌توانند به صورت رایگان معاینه شوند و مشاوره‌ها و راهنمایی‌های مورد نیاز را به طور رایگان از کادر مجرب کلینیک دریافت کنند.

خدمات:

 • ایمپلنت، لمینت و روکش‌های کاملاً سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر و پروتز‌های دندانی ثابت و متحرک
 • عصب کشی، درمان ریشه
 • خدمات ترمیمی و زیبایی بزرگسالان و کودکان

آدرس: کوزو 5 (شهرک آفتاب)، خیابان محلاتی، پاساژ پرنیان، دندانپزشکی نیک دنتال

دکتر آروین غنی طبع

دکتر آروین غنی طبع

 دکتر غنی طبع دارای مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی می‌باشند. ایشان مدرک جراحی و دندانپزشکی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده اند و ایمپلنتولوژیست و جراح ایمپلنت‌های تخصصی می‌باشند. دکتر غنی طبع در کلینیک تخصصی خود در پرند در محیطی امن و آرام و مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها آماده ارائه کلیه خدمات درمانی ترمیمی و زیبایی به مراجعان می‌باشند. در کلینیک دندان پزشکی دکتر غنی طبع تمام نکات بهداشتی به طور کامل رعایت می شود. ایشان از بهترین مواد دندان پزشکی برای خدمات ترمیمی و زیبایی مانند ایمپلنت و لمینت استفاده می کنند.

خدمات:

 • ایمپلنت، لمینت، روکش دندان، کامپوزیت
 • ترمیم دندان، عصب کشی، درمان ریشه
 • جراحی لثه، سینوس لیفت، بلیچینگ
 • طراحی لبخند و فیسینگ

آدرس: پرند، فاز 5، شهرک آفتاب، خیابان امام رضا، روبروی مسجد امام رضا، بالای املاک سید، طبقه دوم، پلاک22

دکتر ثریا آخوندی کوشکی

دکتر ثریا آخوندی کوشکی

دکتر آخوندی دندانپزشک و دارای مدرک دکترای جراحی می‌باشند. ایشان نیز یکی از بهترین دکتر ایمپلنت در پرند هستند. دکتر آخوندی در زمینه درمان و ترمیم مشکلات و ناهنجاری‌های دندان و کلیه امور زیبایی دندان فعالیت می‌کنند. هم اکنون دکتر آخوندی در خانه دندانپزشکی پرن مشغول به کار هستند و کلیه امور ترمیمی درمانی و زیبایی را تمام گروه‌های سنی کودکان و بزرگسالان ارائه می‌دهند. دکتر آخوندی با دانش و مهارت بالای خود و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و با کیفیت ترین مواد به ترمم و درمان نیازهای مراجعان خود می پردازند.

خدمات:

 • لمینت، ایمپلنت، ونیر کامپوزیت
 • عصب کشی، درمان ریشه
 • ترمیم و پر کردن دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس: پرند، میدان استقلال، جنب شیرینی کوک، ورودیE6، طبقه دوم، واحد 194، خانه دندانپزشکی پرن

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان

تمام عمل‌های جراحی همراه با عوارض جانبی هستند. ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنا نیست. با مراجعه به دندانپزشکی با دانش و ماهر که از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کند می‌توان عوارض ایمپلنت را کاهش داد. بهتر است قبل از انجام جراحی ایمپلنت از دندانپزشک خواسته شود تمام خطرات و عوارض آن را توضیح دهد.

انجام ایمپلنت به دلیل جراحی کوچکی که انجام می شود می تواند تورم و احساس ناخوشایندی در دهان ایجاد کند. در این شرایط می‌توان از مسکن‌هایی مثل ایبوپروفن استفاده کرد تا احساس درد کاهش یابد. اگر که بین استخوان فک و پایه ایمپلنت پیوند ایجاد نشود و یا به اندازه کافی محکم نباشد نمی‌توان پروتز را روی آن قرار داد. در این صورت عمل جراحی قرارگیری پایه در فک استخوان باید دوباره انجام شود.

شایع‌ترین عارضه‌ای که پس از ایمپلنت به وجود می‌آید خونریزی زیاد و واکنش به مواد بیهوشی و بی‌حسی می‌باشد. در صورتی که به اعصاب صورت، اعصاب لب‌ها، لثه‌ها و دندان آسیب وارد شود می‌تواند باعث بی‌حسی موقت و گاهی بی‌حسی دائمی شود. در ناحیه قرارگیری ایمپلنت درد شدیدی وجود خواهد داشت. دندانپزشک می‌تواند با استفاده از سی تی اسکن و عکس‌های رادیولوژی جایگاه اعصاب در اطراف استخوان فک را مشخص کند و خطرات احتمالی آسیب به اعصاب را کاهش دهد.

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان

کلام آخر

در صورت وجود جای خالی در میان دندان‌ها به دلیل عدم وجود دندان یا آسیب شدید به آنها، انجام ایمپلنت می‌تواند انتخابی مناسب باشد. ایمپلنت دندان مصنوعی تکی می‌باشد که طی یک جراحی کوچک به استخوان فک متصل می‌شود و مانند دندان‌های طبیعی محکم و با دوام است. برای داشتن جراحی با خطرات کم و ایمپلنتی طبیعی و محکم باید در انتخاب دندانپزشک ماهر دقت کرد. مراقبت از ایمپلنت‌ها برای جلوگیری از آسیب به اعصاب و بافت نرم و شکستگی آنها بسیار مهم است.

با تشکر از همراهی شما عزیزان، در این مقاله از سایت جراحا به بررسی ایمپلنت و مطالب مرتبط با آن پرداختیم و 5 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در پرند را به شما عزیزان معرفی کردیم. در صورت داشتن سوال، پیشنهاد و یا انتقاد از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا