دندانپزشکی

5 تا از بهترین دکتر لمینت در پرند⚡️【سال1403】❤️

داشتن دندان‌هایی زیبا و سالم تاثیر زیادی در زیبایی چهره هر فرد دارد. زیبایی ظاهری باعث افزایش اعتماد به نفس و روحیه می‌شود؛ به همین دلیل خدمات زیبایی دندان بسیار گسترش یافته‌اند. دندان ها به دلایل مختلف می‌توانند نامرتب باشند و پوسیده شوند. امروزه در زمینه دندانپزشکی و زیبایی روش‌های بسیاری برای از بین بردن نقایص دندان‌ها وجود دارد که دندانپزشک ها با استفاده از ابزارها و مواد مخصوصی به ترمیم، مرتب کردن و زیباسازی دندان‌ها می‌پردازند. یکی از روش‌های زیباسازی دندان لمینت می‌باشد که در ادامه با لمینت و انواع آن آشنا می‌شویم و سپس به معرفی 5 تا از بهترین دکتر لمینت در پرند می‌پردازیم.

 لمینت و کاربردهای آن

لمینت دندان روشی برای اصلاح طرح لبخند، شکستگی‌ها، نامنظمی دندان‌ها و تغییر رنگ می‌باشد. در این روش از لایه‌ای نازک از جنس سرامیک و کامپوزیت استفاده می‌شود. مواد استفاده شده در روکش لمینت طیف‌های مختلفی از رنگ سفید را دارند که علاوه بر رفع مشکلات ظاهری دندان باعث سفید شدن ظاهر دندان‌ها نیز می‌شود. همچنین لمینت موجب مرتب و یکنواخت شدن ردیف دندان‌ها می‌شود و قدرت دندان‌ها را افزایش می‌دهد.

کاربردهای لمینت:

تغییر رنگ دندان‌ها: دندان‌ها به دلایل مختلفی مانند عصب کشی، داروهایی مانند تتراسایکلین، مصرف بی‌رویه دهانشویه و فلوراید و تاثیرات منفی مواد پر کننده دندان دچار تغییر رنگ می‌شوند. در اثر این موارد زیبایی و شفافیت دندان‌ها از بین می‌رود و دندان‌ها ظاهری نامناسب پیدا می‌کنند. استفاده از لمینت با رنگ مناسب باعث بازگشت رنگ طبیعی به دندان‌ها می‌شود.

دندان‌های شکسته و ترک خورده: گاهی دندان‌ها دچار آسیب‌های جدی مانند ترک خوردگی و شکستگی می‌شوند. در مواردی ترمیم دندان با مواد پر کننده ممکن نیست یا در صورت ترمیم ظاهر آنها به اندازه کافی زیبا نمی‌شود. در چنین مواردی می‌توان از لمینت برای پر کردن شکستگی‌های جزئی و لب پریدگی‌های دندان استفاده کرد. اما برای شکستگی‌های شدید لمینت کاربرد زیادی ندارد.

دندان‌های کج: یکی از ناهنجاری‌های دندان‌ها رویش کج و نامنظم آنها می‌باشد. همچنین ممکن است در اثر ضربه و حوادث مختلف دندان‌ها از حالت صاف خود خارج شوند. در این شرایط نیز می‌توان از لمینت برای ساختن دندان هایی منظم و زیبا استفاده کرد.

دندان‌های فاصله‌دار: گاهی ممکن است دندان ها با فاصله از هم رشد کنند و بین آنها شکاف وجود داشته باشد. برای پوشش دادن فاصله بین دندان‌ها نیز می‌توان از لمینت استفاده کرد. باید به این نکته توجه کرد که برای درمان شکاف‌های بسیار بزرگ نمی‌توان از لمینت استفاده کرد و بهتر است از روش ارتودنسی استفاده شود.

 لمینت و کاربردهای آن

 انواع لمینت

لمینت سرامیکی: با نام پرسلن ونیر نیز شناخته می‌شود. این مواد در حرارت بالا به شیشه تبدیل می‌شوند تا رنگ و شفافیت و بازتابش دندان طبیعی را داشته باشند. این نوع لمینت قطر بسیار کمی دارد و لایه‌ای نازک را روی دندان طبیعی ایجاد می‌کند. لمینت سرامیکی در لابراتوار پس از قالب‌گیری دندان بیمار ساخته می‌شود. ابتدا دندان‌ها توسط تجهیزات مخصوص به مقدار نیاز تراش داده می‌شوند و سپس لمینت به وسیله چسب‌های مخصوص روی دندان قرار می‌گیرد.

ونیر کامپوزیت: لمینت کامپوزیتی به شیوه پلیمر از موادی پلاستیکی که همرنگ دندان طبیعی هستند ساخته می‌شود. در این روش برخلاف لمینت سرامیکی، لمینت از قبل آماده نمی‌شود بلکه به شکل خمیریست که توسط دندانپزشک روی دندان قرار می‌گیرد و با استفاده از نور لیزر سفت و سخت می‌شود. سپس دندانپزشک با استفاده از تجهیزات مخصوص شکل و فرم مناسب را به آن می دهد.

لومینیرز: به آن لمینت بدون تراش نیز گفته می‌شود. این لمینت‌ها از لمینت‌های سرامیکی و کامپوزیتی بسیار نازک‌تر و ظریف‌تر هستند. لومینرزها هم مانند لمینت‌های سرامیکی از مواد سرامیکی ساخته می‌شوند و برای سفید کردن و اصلاح آسیب‌های دندانی از آنها استفاده می‌شود.

5 تا از بهترین دکتر لمینت در پرند را بشناسید!

دکتر ساجده خداشناس

دکتر ساجده خداشناس

دکتر خداشناس جراح و دندانپزشک می‌باشند که همراه دکتر فرشید موحدی پور کلینیک دندانپزشکی پرند را مدیریت می‌کنند. ایشان یکی از بهترین دکتر لمینت در پرند هستند که با مهارت و دانش خود خدمات لمینت‌های سرامیکی را به مراجعین ارائه می‌دهند. خانم دکتر خداشناس در زمینه های درمان مشکلات و آسیب‌های دندانی و زمینه‌های زیبایی دندان اطفال و بزرگسالان فعالیت می‌کنند.

خدمات:

 • لمینت‌های سرامیکی
 • دندانپزشکی اطفال
 • درمان ریشه و خدمات ترمیمی
 • زیبایی، پروتزهای ثابت و متحرک

آدرس: پرند، فاز 2، بلوار جمهوری، خیابان کوهستان، بن بست پونه، پاساژ فدک، ورودی A1، طبقه اول

دکتر سروش هاشمی

دکتر سروش هاشمی

دکتر سروش هاشمی دارای مدرک دکترای حرفه‌ای و دندانپزشک می‌باشند. ایشان مجموعه دندانپزشکی سورنا در شهر جدید پرند را مدیریت می‌کنند. دکتر هاشمی در این مرکز از دستگاه‌های اسکنر رادیوگرافی فسفر پلت استفاده می‌کنند. این دستگاه اشعه کمی را وارد بدن بیماران می کند. در این مرکز از مدرن‌ترین تجهیزات استریلیزاسیون از بهترین شرکتهای تجهیزات دندانپزشکی اروپایی استفاده می‌شود.

خدمات:

 • زیبایی، لمینت، ایمپلنت
 • ترمیمی اطفال و بزرگسالان
 • پروتزهای ثابت و متحرک، جرم‌گیری، بروساژ
 • جراحی بافت نرم و سخت، درمان ریشه

آدرس: پرند، فاز 2، بلوار ستاره، تقاطع کوهستان، پلاک 82، دندانپزشکی سورنا

دکتر فرزانه نیک پور

دکتر فرزانه نیک پور

دکتر نیک‌پور یکی از جراحان و دندانپزشکان مطرح پرند و دارای اختراع در زمینه دندانپزشکی می‌باشند. ایشان در کلینیک دندانپزشکی خود با نام نیک دنتال فعالیت می‌کنند. کلینیک نیک دنتال مکانی آرام و کاملا بهداشتی است که مجموعه‌ای از خدمات درمانی و زیبایی را به مراجعان ارائه می‌دهد. در این کلینیک کلیه خدمات به صورت اقساطی می‌باشند و مراجعین می‌توانند به صورت رایگان معاینه شوند و مشاوره‌ها و راهنمایی‌های مورد نیاز را رایگان دریافت کنند.

خدمات:

 • لمینت و روکش‌های کاملاً سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر و پروتز‌های دندانی
 • عصب کشی، درمان ریشه
 • خدمات ترمیمی و زیبایی بزرگسالان و کودکان

آدرس: کوزو 5 (شهرک آفتاب)، خیابان محلاتی، پاساژ پرنیان، دندانپزشکی نیک دنتال

دکتر آروین غنی طبع

دکتر آروین غنی طبع

 دکتر غنی طبع دارای مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی می‌باشند. ایشان مدرک جراحی و دندانپزشکی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده‌اند و ایمپلنتولوژیست و جراح ایمپلنت‌های تخصصی می‌باشند. دکتر غنی طبع در کلینیک تخصصی خود در پرند در محیطی امن و آرام و مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها آماده ارائه کلیه خدمات درمانی، ترمیمی و زیبایی به مراجعان می‌باشند.

خدمات:

 • لمینت، روکش دندان، کامپوزیت
 • ترمیم دندان، عصب کشی، درمان ریشه
 • جراحی لثه، سینوس لیفت، بلیچینگ
 • طراحی لبخند و فیسینگ

آدرس: پرند، فاز 5، شهرک آفتاب، خیابان امام رضا، روبروی مسجد امام رضا، بالای املاک سید، طبقه دوم، پلاک22

دکتر ثریا آخوندی کوشکی

دکتر ثریا آخوندی کوشکی

دکتر آخوندی دندانپزشک و دارای مدرک دکترای جراحی می‌باشند. ایشان نیز یکی از بهترین دکتر لمینت در پرند هستند. دکتر آخوندی در زمینه درمان و ترمیم مشکلات و ناهنجاری‌های دندان و کلیه امور زیبایی دندان فعالیت می‌کنند. هم اکنون دکتر آخوندی در خانه دندانپزشکی پرن مشغول به کار هستند و کلیه امور ترمیمی، درمانی و زیبایی را به تمام گروه‌های سنی کودکان و بزرگسالان ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • لمینت، ایمپلنت، ونیر کامپوزیت
 • عصب کشی، درمان ریشه
 • ترمیم و پر کردن دندان
 • جراحی دندان عقل و کشیدن دندان عقل

آدرس: پرند، میدان استقلال، جنب شیرینی کوک، ورودیE6، طبقه دوم، واحد 194، خانه دندانپزشکی پرن

خطرات در کمین لمینت

کلیه امور زیبایی علاوه بر مزایا و فوایدی که دارند می‌توانند عوارض و خطراتی نیز داشته باشند. برای کاهش عوارض و خطرات لمینت ابتدا باید پزشکی مناسب را برای انجام خدمات لمینت انتخاب کرد و پس از نصب لمینت از انجام کارهایی که احتمال آسیب به لمینت را افزایش می‌دهند پرهیز کرد.

خطرات لمینت:

 • امکان پوسیده شدن دندان در زیر لمینت وجود دارد
 • نصب لمینت غیر قابل برگشت است به همین دلیل باید از آسیب به آن جلوگیری کرد
 • در صورت ایجاد شکستگی و ترک در لمینت نمی‌توان آن را ترمیم کرد
 • پس از نصب لمینت در صورت جویدن و گاز زدن اجسام سخت امکان بیرون آمدن لمینت وجود دارد
 • به دلیل این که بخشی از مینای دندان تراش می خورد ممکن است دندان‌ها به مواد غذایی و نوشیدنی سرد و گرم حساس شوند
 • پس از نصب لمینت نمی‌توان رنگ آن را تغییر داد و باید در ابتدا رنگی مناسب با رنگ سایر دندان‌ها را انتخاب کرد
خطرات در کمین لمینت

نکات مهم مراقبت از لمینت

مراقبت از لمینت بسیار مهم است. در صورت آسیب امکان ترمیم آنها وجود ندارد و یا در صورت ترمیم ظاهر آنها تغییر می‌کند. مانند هر مراقبت دندانی دیگر استفاده از مسواک و نخ دندان بسیار مهم می‌باشد. برای این کار باید از مسواک مخصوص لمینت استفاده کرد تا از پوسیدگی دندان زیر لمینت جلوگیری شود. برای جلوگیری از تخریب لمینت باید از دهانشویه مخصوص که دندانپزشک تجویز می‌کند به صورت مرتب استفاده شود.

مواد غذایی که مصرف می‌شوند بسیار مهم است. باید از مصرف مواد غذایی سفت که می‌توانند لمینت را بشکنند و یا آن را لب پر کنند پرهیز شود. همچنین لمینت‌ها می توانند در گذر زمان رنگ را به خود جذب کنند؛ به همین دلیل باید از مواد غذایی و دخانیات که می‌توانند باعث ایجاد لک روی لمینت شوند کمتر استفاده شود و یا پس از استفاده کردن دندان‌ها مسواک شوند. در روز های اول استفاده از مواد غذایی خیلی سرد و یا خیلی گرم نیز ممنوع می‌باشد زیرا می‌تواند باعث ایجاد حس درد در دندان زیر لمینت شود.

کلام آخر

لمینت روکشی برای افزایش زیبایی ظاهری دندان‌ها می‌باشد. در لمینت با استفاده از مواد مخصوصی ناهمواری‌ها و نامنظمی‌های دندان اصلاح می‌شود. همچنین لمینت رنگی طبیعی، زیبا و یک دست به ظاهر دندان‌ها می‌دهد. برای داشتن تجربه‌ای مطلوب از کارهای زیبایی دندان باید به دندانپزشکی ماهر که از بهترین تجهیزات و مواد برای لمینت استفاده می‌کند مراجعه کرد.

با تشکر از همراهی شما عزیزان، در این مقاله از جراحا به بررسی لمینت و انواع آن پرداختیم و 5 تا از بهترین دکتر لمینت در پرند را به شما عزیزان معرفی کردیم. در صورت داشتن سوال، پیشنهاد و یا انتقاد می‌توانید از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا