پزشکان

بهترین دکتر واریس در ایران【1403】❤️ + لیست 10 تایی

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین دکتر واریس در ایران آشنا کنیم. بیماری واریس یکی از شایع ترین بیماری ها می باشد که بیش تر در نواحی پاها به دلیل فشار بیش تر رخ می دهد. رگ های واریسی از دیگر رگ ها برجسته تر می باشند. در صورت مواجه شدن با این بیماری هر چه سریع تری به بهترین دکتر واریس مراجعه کنید. ما در این مقاله لیستی از بهترین دکتر واریس در ایران را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

واریس چیست؟

واریس یکی از شایع ترین بیماری هایی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد. واریس بیش تر در اندام هایی مانند دست، شکم، ناحیه تناسلی، صورت و حتی دستگاه گوارشی رخ می دهد ولی به دلیل زیاد بودن فشار وریدی در برخی نقاط از جمله پاها، واریس پا یکی از شایع ترین بیماری ها می باشد.

سیستم گردش خون شامل سه دسته رگ می باشد، این رگ ها شامل سرخرگ، سیاهرگ و مویرگ می باشند که خونرسانی در بدن را بر عهده دارند. ورید ها خون را از اندام ها به قلب باز گردانند، در صورتی كه برگشت خون با اختلال مواجه شود، خون در هر یک از ورید ها به سمت عقب برگردد سیاهرگ ها به مرور زمان گشاد شده و به طور رگ های پیچ خورده، برجسته و گره دار در می ‌آیند که به آن واریس گفته می شود. برای درمان واریس به بهترین دکتر واریس در تهران مراجعه نمایید.

واریس چیست

علائم واریس پا چیست؟

واریس دارای علائمی است، البته این بیماری به راحتی قابل تشخیص است ولی در صورتی که چنین علائمی را داشتید هر چه سریع تر به بهترین دکتر مراجعه نمایید. یکی از علائم واریس پا تورم و طنابی شکل بودن رگ های اطراف مچ و ساق می باشد. از دیگر علائم می توان به احساس درد و سنگینی در پا اشاره کرد که با نشستن و ایستادن به مدت طولانی شديد تر می شود.

افرادی که دارای بیماری واریس هستند در ناحیه مچ پا خارش دارند و همچنین احساس سوزش و مور مور شدن می کنند. درد ناگهانی عضلات ساق پا از دیگر علائم واریس می باشد. کسانی که دارای واریس در پاها هستند ممکن است هر لحظه پاهای خود را حرکت دهند. رنگ پوست افراد تغییر می کند و تورم در مچ پا بیش تر دیده می شود.

علائم واریس پا بهترین دکتر واریس در ایران

ویژگی های بهترین دکتر واریس در ایران:

⭐داشتن تجربهدکتر باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
❤ استفاده از تجهیزات مناسبدکتر باید برای ارائه خدمات از تجهیزات خوب و مناسب استفاده کند.
⚡️ داشتن برخورد محترمانهدکتر باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشد.
✅ داشتن مدرک معتبردکتر واریس باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.

درمان واریس پا با ورزش

برای درمان کردن بیماری واریس، از ورزش می توانید استفاده کنید. در ادامه برخی از آن ها را ذکر خواهیم کرد :

ورزش: هر اندازه که عضلات پاهایتان قوی تر باشد، احتمال تضعیف شدن دریچه های وریدی و جمع شدن خون در پاها کاهش می یابد. پاهایتان را در فاصله های متفاوت به سمت بالا بیاورید: قرار دادن پاها در بالای قلب، موجب بازگشت خون از پاها به قلب می شود و سبب کاهش فشار روی دیواره رگ ها می شود.

در صورتی که برای بازه زمانی طولانی می نشینید، باید هر نیم ساعت یک بار بلند شوید و راه بروید. منقبض شدن عضلات پا در طول راه رفتن کمک بزرگی به بازگشت خون به قلب و کمتر شدن فشار روی دیواره شریان می کند. زمانی که شما برای مدت طولانی ایستاده باشید، باید هر نیم ساعت یک بار استراحت کنید. در یک نقطه و برای تایم طولانی ایستادن فشار زیادی به رگ های پا وارد می کند.

از حمام آبگرم طولانی خودداری کنید. دوش با آب دارای دمای زیاد موجب گشاد شدن رگ های خونی و جمع شدن خون بیشتری در داخل رگ ها می شود. این را بدانید که روش های خود مراقبتی نمی توانند کاملا واریس را از بین ببرند، ولی در پیشگیری کردن از به وجود آمدن واریس بسیار تاثیرگذار هستند.

روش های خانگی برای درمان واریس

سرکه سیب : خواص ضد التهابی سرکه سیب که تورم رگ های واریسی را کاهش می دهد، آن را به موردی مناسب برای درمان این بیماری تبدیل می کند. استفاده موضعی از سرکه سیب با نارون کوهی به صورت ماساژ روی رگ های واریسی باعث بهبود گردش خون در دیواره این رگ ها می شود.

خاکشیر : از دیرباز تا کنون این ماده یکی از گزینه های مشهور جهت درمان این بیماری، بواسیر و واریکوسل استفاده می شود و پزشکان طب سنتی به دلیل داشتن خواص ضد التهاب، ضد درد، آنتی اکسیدان و تب بر، آن را برای درمان این بیماری تجویز می کنند.

زالو : درمان این بیماری با زالو یک روش درمانی اثبات شده می باشد که درد و تورم حاصل از واریس را کم می کند. علاوه بر این، شکل رگ های لخته شده را بهبود می بخشد. آنزیمی که در بزاق زالو یافت می شود می تواند از لخته شدن و غلیظ شدن خون جلوگیری کند زیرا یک ضد انعقاد است. این بزاق در ضمن لخته های خونی را که رگ ها را می بنند را از بین می برد. علاوه بر درمان این بیماری با زالو، حتما جوراب ضد واریس بپوشید، رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید.

پماد زدن : برای درمان این بیماری از کرم ها و پمادها می توان استفاده کرد و ناحیه آسیب دیده مستقیماً با پماد ماساژ داده شود. رگ های واریسی سطحی و نزدیک به پوست می باشند و به همین دلیل این پماد موردی موثر جهت درمان این بیماری است چون کبودی پوست، تورم رگ ها و درد را می کاهد.

پماد در نظر گرفته شده برای درمان این عارضه حاوی ترکیبات شاه بلوط یا ویتامین K است که به لطف خواص ضد التهابی خود، تورم پاها یا سایر نواحی ناشی از واریس را کاهش می دهد. فایده اصلی پماد جهت درمان این بیماری بازگرداندن بافت پوست به حالت قبل است. کرم واریکاست و واریس استاپ دو کرم ضد التهاب و ضد درد هستند که گردش خون در رگ ها را بهتر می کنند.

روغن سیاه دانه : روغن سیاه دانه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که جهت درمان واریس و رگ های عنکبوتی مناسب می باشد. اگرچه در طب سنتی جهت درمان این بیماری استفاده از روغن سیاه دانه مرسوم است، اما به گفته دکتر متخصص، بهتر است برای جلوگیری از شدید شدن بیماری یا طولانی شدن مدت درمان با متخصص قلب و عروق مشورت شود.

10 تا از بهترین دکتر واریس در ایران را بشناسید!

دکتر سید شاهرخ تقوی

دکتر سید شاهرخ تقوی  بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر سید شاهرخ تقوی متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران هستند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر تقوی در تهران متولد شده اند. ایشان در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدند.

خدمات :

 • درمان واریس
 • معالجه فشار خون های مقاوم به درمان
 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی از راه عروق دست
 • معالجه بیماری های داخلی، از جمله تیروئید، دیابت، ریوی و گوارشی به موازات بیماری قلبی

آدرس: سعادت آباد، بلوار دادمان، انتهای بلوار درختی

دکتر محمد نوری زاده

دکتر محمد نوری زاده بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر محمد نوری زاده متخصص قلب و عروق هستند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی قلب و عروق در سال 1390 شدند. دکتر نوری زاده یکی از بهترین دکتر واریس در ایران محسوب می شوند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه قلب و عروق به شمار می روند. دکتر نوری زاده در بنیاد ملی نخبگان ایران عضو می باشند.

خدمات :

 • نوار قلب
 • آنژیوگرافی از طریق دست
 • اصلاح سوراخ های قلبی بدون جراحی
 • درمان بیماری های مادرزادی قلب
 • هولتر 24 ساعته فشار خون
 • اکوکاردیوگرافی ساده و رنگی پیشرفته

آدرس: اندرزگو، سه راه قیطریه، خیابان سلیمانی غربی، نرسیده به چهار راه اسدی، ساختمان پزشکان حکیم، طبقه 4، واحد 26

دكتر غلامحسين فاتحی

دکتر غلامحسین فاتحی بهترین دکتر واریس در ایران

دكتر غلامحسين فاتحی متخصص قلب و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران می باشند. ایشان در شهر اردبیل متولد شده اند. دکتر فاتحی جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه قلب و عرق هستند. ایشان بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی توانستند مدرک پزشکی عمومی خود را در سال 1381 از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دریافت نمایند. دکتر فاتحی در انجمن قلب اروپا و همچنین انجمن قلب ایران و انجمن اینترونشنال کاردیولوژی ایران دارای عضویت هستند.

خدمات :

 • درمان واریس
 • تست ورزش
 • درمان فشار خون
 • اکو کاردیوگرافی
 • درمان بیماری های قلب و عروق
 • انجام آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، میدان نوبنیاد، خیابان لنگری، انتهای خیابان صنایع، پلاک 30، واحد 301، طبقه 30

دکتر روجا ولیپور

دکتر روجا ولیپوربهترین دکتر واریس در ایران

دکتر روجا ولیپور متخصص قلب و عروق هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در ایران به شمار می روند. دکتر ولیپور یکی از با مجرب ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود می باشند. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه تهران می باشند. دکتر ولیپور بورد تخصصی قلب و عروق را با موفقیت دریافت نمودند. ایشان بیش از 1000 آنژیوگرافی دست و پا انجام تا کنون انجام داده اند. دکتر روجا ولیپور عضو تیم قلب و عروق بیمارستان نیکان اقدسیه هستند.

خدمات :

 • درمان واریس
 • اکوکاردیوگرافی
 • تست ورزش
 • تشخیص و درمان بیمارهای دریچه ای
 • تشخیص و درمان بیمارهای عروق قلب و اندام ها

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بین گلستان دوم و سوم، ساختمان پزشکان امیر، طبقه 2، واحد 5

دکتر احسان بهرامعلی

دکتر احسان بهرامعلی بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر احسان بهرامعلی متخصص قلب و عروق می باشند. ایشان یکی از بهترین دکتر واریس در ایران به شمار می روند. دکتر بهرامعلی موفق به کسب فلوشیپ فوق تخصصی آنژیوپلاستی می باشند. ایشان در سال 1386 فارغ التحصیل شدند و یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر بهرامعلی فعالیت خود را از سال 1390 به عنوان متخصص قلب و عروق در بیمارستان هایی مانند بیمارستان های بهمن، کیان، شرکت نفت، پیامبران و نیکان تهران آغاز کردند.

خدمات :

 • درمان واریس
 • درمان نارسایی قلب
 • آنژیوپلاستی
 • درمان تپش قلب
 • آنژیوگرافی
 • استنت گزاری
 • درمان انسداد عروق کرونری

آدرس: شیراز، بلوار میرزای شیرازی، بعد از زیرگذر شاهد، بیمارستان قلب کوثر

دکتر محسن موهبتی

دکتر محسن موهبتی بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر محسن موهبتی، متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران می باشند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود محسوب می شوند. دکتر موهبتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند. ایشان دوره های فلوشیپ فوق تخصصی اقدامات مداخله ای قلبی را با موفقیت گذرانده اند.

خدمات:

 • درمان واریس
 • کنترل فشار خون
 • جراحی قلب
 • تست ورزش
 • درمان و تشخیص مشکلات قلبی

آدرس: مشهد، خیابان کوهسنگی، تقاطع الندشت، جنب بیمارستان مهر، ساختمان فراز، طبقه دوم

دکتر لیلا عسگرپور

دکتر لیلا عسگرپور بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر لیلا عسگرپور متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران می باشند. ایشان در سال 1375 مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و همچنین از سال 1390 به عنوان متخصص قلب و عروق توانستند فعالیت کنند.

خدمات:

 • درمان واریس
 • تپش قلب و آریتمی
 • فشار خون بالا یا پایین
 • بیماری های دریچه ای قلب
 • چربی خون بالا
 • نارسایی و کم کاری قلب
 • گرفتگی عروق قلب یا اندام ها

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، برج رازی، ساختمان بانک آینده، طبقه 7، واحد 73

دکتر حسین نامدار

دکتر حسین نامدار بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر حسین نامدار متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران هستند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود محسوب می شوند. دکتر نامدار عضو هیئت علمی دانشکده قلب و عروق دانشگاه تبریز می باشند. ایشان از رشته بیماری های داخلی، از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند.

خدمات:

 • درمان بیماری واریس
 • نوار قلب و تست ورزش
 • درمان بیماری های مادرزادی قلب
 • آنژیوپلاستی و والوپلاستی
 • هولتر ضربان قلب

آدرس: تبریز، خیابان آزادی، سه راه گلگشت، ساختمان بهاران، طبقه چهارم

دکتر عبدالوهاب برادران

دکتر عبدالوهاب برادران       بهترین دکتر واریس در ایران

دکتر عبدالوهاب برادران، متخصص قلب و عروق و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران هستند. ایشان موفق به کسب فلوشیپ فوق تخصصی قلب و عروق مداخله ای و اینترونشنال کاردیولوژی می باشند. دکتر برادران از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند. ایشان یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر برادران دانشنامه و بورد تخصصی دوره تخصص قلب و عروق را نیز از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.

خدمات :

 • درمان واریس
 • اکوکاردیوگرافی
 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی از رگ دست
 • هولتر 24 الی 72 ساعته نوار قلب
 • اصلاح سوراخ های قلبی بدون جراحی

آدرس: بلوار اشرفی اصفهانی، نبش گلستان14، کلینیک بهراد

پروفسور ناظری

پروفسور ناظری

پروفسور ناظری مدرک تخصصی در حوزه قلب و عروق دارند و یکی از بهترین دکتر واریس در ایران هستند. ایشان جزء با تجربه ترین پزشکان در حیطه فعالیت خود به شمار می روند. دکتر ناظری دکترای عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند و فارغ التحصیل این دانشگاه می باشند. ایشان دوره تخصصی بیماری‌ های قلب و عروق بزرگسالان را در دانشگاه تهران گذراندند و موفق به کسب بورد تخصصی از این دانشگاه شدند.

خدمات :

 • درمان واریس
 • جراحی قلب
 • سی ‌تی‌ اسکن قلب
 • آزمون استرس قلب
 • آنژیوپلاستی
 • اکوکاردیوگرام از راه مری

آدرس: مرکز قلب ناظری، تهران، خیابان ولیعصر، ساختمان پزشکی دی، شماره 1225

ویژگی های بهترین دکتر واریس در ایران

برای مراجعه به بهترین دکتر و درمان واریس باید ویژگی های بهترین دکتر واریس در ایران را بدانید. برخی از ویژگی های بهترین دکتر واریس عبارتند از:

تجربه پزشک: یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر واریس در ایران تجربه کافی پزشک است. اگر پزشک شما دارای تجربه باشد، درمان بیماری شما بهتر انجام می شود.

مدرک و تخصص: از دیگر ویژگی ها مدرک و تخصص پزشک می باشد. بهترین دکتر باید دارای مدرک و تخصص در زمنیه فعالیت خود باشد.

برخورد مناسب: از دیگر ویژگی های بهترین دکتر واریس در ایران برخورد مناسب پزشک با بیماران خود می باشد. سعی کنید توجه بسیاری به این ویژگی داشته باشید.

تجهیزات مناسب: بهترین دکتر در کلینیک  و مطبی فعالیت می کند که دارای مناسب ترین تجهیزات برای ارائه خدمات و درمان بیماری های افراد باشد.

ویژگی های بهترین دکتر واریس در ایران

علل بروز واریس

یکی از علل بروز واریس زمینه ارثی می باشد. اگر فرد دارای زمینه ارثی باشد ممکن است به این بیماری مبتلا شود. از دیگر علل می توان به داشتن تغذیه نا مناسب اشاره کرد. اگر افراد از غذاهای کنسروی بیش از اندازه استفاده کنند ممکن است دچار این بیماری شوند. همچنین انجام ورزش هایی که دارای شدت بسیاری است می تواند سبب فشار به پاها و ایجاد واریس شود.

اگر افراد از سنین پایین از سیگار استفاده کنند و از لباس های بسیار تنگ در بالا تنه مانند شکم و … استفاده کنند ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. مصرف داروهای هورمونی ضد بارداری نیز از دیگر علل بروز واریس می باشد. اگر افراد برای کاهش سریع وزن رژیم های نامناسبی را بگیرند و بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید داشته باشند ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

پیشگیری از واریس چگونه است؟

پیشگیری از این بیماری در همه انواع آن امکان پذیر نمی باشد، اما با انجام چند راهکار تا حدودی می توان به پیشگیری از آن امیدوار بود:

 • محافظت از پوست صورت در مقابل نور خورشید با استفاده از کرم ضد آفتاب
 • ورزش منظم مانند پیاده‌روی و دویدن به منظور استقامت بیشتر پاها و همینطور مویرگ‌ها و گردش خون بهتر
 • اصلاح سبک زندگی، کنترل وزن
 • خودداری از روی هم انداختن پاها به مدت طولانی
 • بالا نگه‌داشتن پاها در زمان استراحت جهت کاهش فشار به رگ پاها
 • اجتناب از ایستادن و نشستن طولانی‌مدت
 • استفاده از جوراب ضدواریس و همچنین عدم پوشیدن لباس‌های تنگ در قسمت کمر، کشاله ران و پاها
 • پرهیز از پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در مدت زمان طولانی‌

درمان واریس چیست؟

روش‌های درمان این بیماری میزان درد و ناراحتی که به علت بیماری در وریدهای واریسی بروز می یابد را کاهش می دهد و از مانع از پیشرفت بیماری می گردند. گاهی مواقع امکان دارد شدت رگ‌های واریسی خیلی زیاد باشد، که در آن صورت چاره‌ای جز عمل جراحی نخواهد بود. از روش‌های رایج درمان این عارضه به موارد زیر می توان اشاره نمود:

 • جوراب واریس
 • لیزر سطح پوست
 • لیزر درون عروقی
 • اسکلروتراپی
 • آراف رادیوفرکانسی
 • جراحی آندوسکوپ سیاهرگ
 • برداشتن وریدها
 • فلبکتومی

گاهی اوقات امکان دارد شدت رگ های واریسی به قدری زیاد باشد که در آن صورت چاره ای به غیر از عمل جراحی نخواهد بود.

کلام آخر

واریس بیش تر در اندام هایی مانند دست، شکم، ناحیه تناسلی، صورت و حتی دستگاه گوارشی رخ می دهد ولی به دلیل زیاد بودن فشار وریدی در برخی نقاط از جمله پاها، واریس پا یکی از شایع ترین بیماری ها می باشد. از علل بروز واریس می توان به زمینه ارثی، داشتن تغذیه نا مناسب، انجام ورزش های سنگین، استفاده از سیگار و … اشاره کرد.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحا همواره سعی داشته شما را با بهترین دکتر واریس در ایران آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (13 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا