لیپوماتیک

بهترین روش لاغری【سال1403】✅

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین روش لاغری آشنا کنیم. اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن خود هستید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. چاقی از تجمع چربی زیاد در بدن ایجاد می‌ شود. زمانی که بافت چربی بدن افراد بیش از حد باشد گفته می‌ شود که فرد چاق است.

چرا باید لاغر کنیم؟

افرادی که دچار چاقی هستند ممکن است بیماری ‌هایی داشته باشند. کاهش وزن کمک بسیاری به افزایش زندگی سالم و همچنین افزایش طول عمر می ‌کند. چربی بیش از اندازه در بدن فرد خطرناک است و می ‌تواند به بیماری‌ های قلبی منجر شود. کاهش وزن می ‌تواند دردهای مفصلی را کاهش دهد و همچنین حمله قلبی را نیز کاهش می ‌دهد. با کاهش وزن می ‌توانید خواب مناسبی داشته باشید و همچنین اضطراب شما کاهش می ‌یابد. کاهش وزن به افزایش طول عمر کمک بسیاری می‌ کند.

چربی بیش از اندازه در بدن خطرناک است و افراد ممکن است به بیماری ‌های قلبی دچار شوند. همچنین کاهش وزن به کاهش اضطراب نیز کمک بسیاری می‌ کند. همانطور که گفتیم کاهش وزن به بهتر خوابیدن کمک می‌ کند. اگر به دنبال داشتن یک زندگی سالم و اندامی مناسب هستید باید خواب خوبی داشته باشید. کاهش وزن ممکن است بر قوای جنسی افراد نیز تاثیر بگذارد. پس تمام تلاش خود را بکنید تا وزنی مناسب داشته باشید تا دچار بیماری‌ های مختلف نشوید.

چرا باید لاغر کنیم؟

انواع روش‌ های لاغری

کاهش وزن با رژیم لاغری: یکی از روش‌ های لاغری، رژیم لاغری یعنی داشتن برنامه غذایی مناسب می ‌باشد. هر رژیمی که به کاهش وزن افراد کمک می ‌کند دارای برخی غذاهای ممنوعه و برخی خوراکی‌ های اصلی هستند. در رژیم لاغری افراد برخی از غذاها را نباید مصرف کنند.

کاهش وزن با ورزش: ورزش کردن یکی از رایج ‌ترین راه‌ های لاغری و کمک به سوزاندن کالری و کاهش اضافه وزن می ‌باشد. ورزش یکی از روش‌ هایی است که تاثیر بسیاری بر کاهش وزن دارد. ورزش کردن علاوه بر کاهش وزن و لاغری می ‌تواند تاثیر بسیاری در بهبود خلق، قوی ‌تر شدن استخوان‌ ها و کاهش خطر ابتلا به بیماری داشته باشد. پیاده‌ روی هدفمند، دوومیدانی، دوچرخه سواری، شنا، یوگا و … ورزش‌ هایی هستند که کمک بسیاری به کاهش وزن می ‌کنند.

 کاهش وزن با دارو: از دیگر راه‌ های کاهش وزن، کاهش وزن با دارو می ‌باشد که از راه‌ های لاغری کم تر توصیه شده به شمار می ‌رود. تعداد بسیاری قرص لاغری وجود دارد ولی متخصصان معتقدند که بیش تر قرص ‌ها کارایی لازم  را ندارند. در صورت استفاده کردن از چنین داروهایی حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

کاهش وزن با جراحی لاغری: از دیگر روش ‌های کاهش وزن، جراحی می‌ باشد. این روش برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی پایین ‌تر از 35 هستند مناسب است. کسانی که دارای شاخص توده بدنی بالای 35 و حتی بالای 40 هستند وزن زیادی با انجام جراحی از دست نمی ‌دهند. دو نوع جراحی لاغری وجود دارد که اولی جراحی پیکرتراشی است که چربی‌ های موضعی را هدف قرار می ‌دهد و جراحی دیگر باریاتریک است که تمام چربی‌ ها را به صورت اصولی و در تمامی نقاط بدن هدف قرار می ‌دهد.

بهترین روش لاغری چیست؟

 روش‌ های بسیاری برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد ولی تمامی این روش ‌ها منجر به کاهش وزن افراد نمی ‌شوند. کسانی که دارای اضافه وزن جزئی تا متوسط هستند می ‌توانند از روش ‌های ذکر شده در ادامه مقاله استفاده کنند. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

کاهش مصرف قند و نشاسته

کاهش مصرف قند و نشاسته یکی از روش ‌های کاهش وزن می ‌باشد. اگر افراد از قند و نشاسته کم استفاده کنند و یا آن را حذف کنند، گرسنگی آن ها کاهش می ‌یابد و در نتیجه میزان کالری دریافتی آنان کم تر می ‌شود. کاهش مصرف قند و نشاسته دارای فواید بسیاری است که یکی از فواید آن پایین آمدن سطح قند خون می ‌باشد که سبب خارج شدن آب و سدیم اضافه از بدن می‌ شود. این عمل سبب کاهش نفخ و دفع آب غیر ضروری بدن می ‌شود. افراد می ‌توانند با انجام این روش در هفته تا 3 کیلو وزن کم کنند.

خوردن وعده صبحانه

برخی از افراد تصور می ‌کنند که نخوردن صبحانه سبب کاهش وزن و لاغری می ‌شود. نخوردن صبحانه به لاغری کمکی نمی‌ کند بلکه گرسنگی ناشی از نخوردن وعده غذایی باعث می ‌شود افراد میان وعده ‌های غیر ضروری بیش تری در طول روز مصرف کنند.

حذف مصرف نوشابه

نوشابه دارای کربوهیدرات مایع بسیاری است و همانگونه که گفتیم کربوهیدرات باید کاهش یابد پس سعی کنید در طول روز از نوشابه استفاده نکنید و یا حداقل مصرف آن را کاهش دهید.

آب بسیاری بنوشید

اگر افراد از مایعات کمی استفاده کنند این امر سبب آزاد شدن هورمون ضد ادرار می ‌شود و در نتیجه بدن آب و مایعات را در خود نگه می ‌دارد و این امر سبب افزایش وزن افراد می ‌شود. افراد می توانند با نوشیدن بیش تر آب یا نوشیدنی وزن خود را کاهش دهند.

فعالیت بیش تر

افراد می ‌توانند در طول روز پیاده روی کنند و یا هر کاری را انجام دهید تا فعالیت بیش تری داشته باشید. به عنوان مثال زمانی که با تلفن حرف می ‌زنید، قدم بزنید. یکی از راه‌ های کاهش وزن و لاغری، فعالیت می ‌باشد. قدم زدن یا افزایش تحرک بعد از انجام عمل جراحی از بهترین روش لاغری به شمار می ‌رود.

خواب کافی داشته باشید

یکی از بهترین روش لاغری خواب کافی و مفید می ‌باشد. نداشتن خواب کافی و مناسب و یا بی ‌خوابی می ‌تواند سبب استرس و همچنین به هم خوردن ارتباط مفید مغز با دستگاه گوارش شود، به همین دلیل نداشتن خواب کافی می ‌تواند سبب افزایش وزن افراد شود. خواب ناکافی و ضعیف می‌ تواند فرایند تبدیل کالری به انرژی یا همان متابولیسم را در بدن کند، کند. با کند شدن متابولیسم ممکن است بدن انرژی‌ های غیر مصرفی را به عنوان چربی ذخیره کند و این امر سبب افزایش وزن می ‌شود.

از فیبرهای مفید استفاده کنید

یکی از راه‌ های لاغری و کاهش وزن استفاده از فیبرهای مفید می ‌باشد. فیبرهای رژیمی کربوهیدرات‌ های گیاهی هستند که بر خلاف نشاسته و قند در روده کوچک هضم نمی ‌شوند. اگر از فیبر در رژیم غذایی خود استفاده کنید، در طول روز احساس سیری می ‌کنید و این امر سبب کاهش وزن می‌ شود. مواد غذایی پر فیبر شامل میوه و سبزیجات، نخود فرنگی، آجیل و مغزها و غلات کامل صبحانه می باشد.

سعی کنید استرس خود را کنترل کنید

داشتن استرس و اضطراب می ‌تواند سبب افزایش وزن شود. هر زمانی که دچار استرس و اضطراب شدید سعی کنید حواس خود را پرت کنید. استرس موجب تحریک اشتها می‌ شود و تمایل افراد را به خوردن غذاهای قندی و پرچرب افزایش می ‌دهد به همین دلیل یکی از عوارض استرس، چاقی می ‌باشد.

بهترین روش لاغری چیست؟

انواع جراحی لاغری

لیپوماتیک یا پیکرتراشی: یکی از انواع جراحی لاغری، لیپوماتیک یا پیکرتراشی می ‌باشد. در جراحی لیپوماتیک چربی‌ های موضعی بدن تخلیه می ‌شوند. این روش بدون خونریزی و درد انجام می ‌شود و منجر به کاهش سایز در بدن می ‌شود. این روش دارای عوارضی است که از عوارض آن می ‌توان به درد در حین عمل و بعد از آن، کبودی بدن، آسیب دیدن سیستم ایمنی بدن، افتادگی پوست، امکان بازگشت چربی ‌ها بعد از انجام جراحی و … اشاره کرد.

عمل لیپوساکشن یا لیپوپلاستی: از دیگر انواع جراحی لاغری می‌ توان به لیپوساکشن یا لیپوپلاستی اشاره کرد.  لیپوساکشن یک نوع جراحی زیبایی با حذف چربی ‌های اضافه از مناطق خاص بدن می ‌باشد. این عمل شبیه به عمل لیپوماتیک است. لیپوساکشن دارای عوارضی است که از عوارض آن می ‌توان به عفونت، آسیب دیدن اندام ‌های بدن و عصب ‌ها، کبودی بیش از اندازه بدن، مسمومیت ناشی از داروهای بیهوشی و حتی مرگ اشاره کرد. برای جلوگیری از خطرات و عوارض لیپوساکشن افراد باید قبل از انجام این جراحی توسط پزشک بررسی شوند.

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم: در این جراحی پوست اضافه از شکم افراد برداشته می ‌شود. این جراحی مناسب کسانی است که پوست آن ها خاصیت ارتجاعی ندارد. کسانی که در زمان بعد از زایمان شکم آن ها شل شده، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی می ‌باشند. این جراحی مانند جراحی‌ های دیگر دارای عوارضی است که از عوارض آن می ‌توان به تجمع خون یا هماتوم، بی ‌حسی در پوست، شل شدن پوست، باقی ماندن اثر زخم و نتایج ضعیف اشاره کرد.

انواع جراحی لاغری

کلام آخر

افرادی که دچار چاقی هستند ممکن است بیماری ‌هایی داشته باشند. کاهش وزن کمک بسیاری به افزایش زندگی سالم و همچنین افزایش طول عمر می ‌کند. چربی بیش از اندازه در بدن فرد خطرناک است و می ‌تواند به بیماری‌ های قلبی منجر شود. افرادی که قصد دارند از روش جراحی برای لاغری استفاده کنند می توانند به بهترین دکتر پیکرتراشی در کرج مراجعه کنند و از خدمات ایشان بهره ببرند.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحا همواره سعی داشته شما را با بهترین روش لاغری آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشند.

5/5 - (5 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا