سلامتیعمومی

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟ 【سال1403】✅

افراد زیادی هستند که برای لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام، تمایلی به جراحی که روش تهاجمی است ندارد زیرا نگران عوارض بعد از جراحی هستند و با خود فکر می‌کنند که پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟ این روش پیکرتراشی غیر تهاجمی بوده و به کمک آر اف، کرایو لیپولیر، هایفو لیپولیز و… انجام می‌شود که نه تنها به دفع چربی‌های اضافی و خوش فرم شدن بدن کمک می‌کند بلکه عوارض جانبی نیز ندارد و شخص بدون گذراندن دوره نقاهت می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا شما را با انواع روش‌های غیر جراحی پیکرتراشی آشنا کنیم.

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

پیکر تراشی بدون جراحی، طیفی وسیعی از روش‌هایی است که بدون ایجاد جراحت در بدن، چربی‌های بدن را تخریب می‌کند در این روش‌ها نیازی به بیهوشی و بی‌حسی نمی‌باشد و امکان کاهش حجم در نقاطی از بدن بدون ایجاد آسیب به بیمار فراهم می‌شود. این روش‌ها نسبت به لیپوساکشن دقیق‌تر هستند و با از بین بردن شلی پوست و کلاژن سازی، لیفت در نقاط مختلف بدن را امکان پذیر می‌کنند در این روش‌ها نیازی به مراقبت بعد از پیکرتراشی نیست و افراد می‌توانند بعد از آن به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهند و دوره نقاهتی نخواهند داشت.

پیکر تراشی بدون جراحی برای تغییر شکل و سایز بدن به کار می‌‌رود که به طرق مختلف مانند: استفاده از انواع لیزرها، امواج رادیوفرکانسی، روش‌های کرایولیپولیز و موارد مشابه انجام شود تا چربی‌های زیر پوستی تخریب شده و از بین بروند و به این ترتیب به طور غیرمستقیم باعث تناسب اندام بدن می‌شود. این روش‌ها عمدتا برای کاهش چربی در مناطق مشخصی از بدن مانند شکم، پهلوها، ران‌ها، بازوها و دیگر مناطق مورد استفاده قرار می‌گیرد البته نتایج این روش‌ها نسبت به جراحی‌های لیپوساکشن دوام کمتری دارد و به تعداد جلسات و نوع دستگاه استفاده شده برای پیکرتراشی وابسته است.

شاید بخواهید بدانید پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟ لیپوماتیک یکی از انواع پیکرتراشی است که برای از بین بردن چربی‌های موضعی به کمک دستگاه لیپوماتیک با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بدون آن که برش و بخیه‌ای توسط بهترین دکتر لیپوماتیک در ایران انجام شود کانولا از طریق سوراخ‌های ریزی که در پوست ایجاد می‌شود وارد بدن شده و تخلیه چربی انجام می‌شود از مزایای این روش مشاهده نتیجه کاهش چربی بعد از انجام لیپوماتیک است.

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

معرفی انواع دستگاه‌های پیکرتراشی بدون جراحی

دستگاه اولترا شیپ: با استفاده از دستگاه اولترا شیب که از امواج اولتراسون پالسی برای از بین بردن سلول‌های چربی زیر پوست استفاده می‌شود، بدون جراحی، درد و دوره نقاهت پیکرتراشی انجام می‌شود به این ترتیب که اپراتور با قرار دادن مبدل بر روی پوست شکم شما انرژی اولتراساند را وارد بدن می‌کند و این امواج باعث ایجاد فشار و حباب‌هایی در مایع بین سلول‌های چربی شده و موجب ایجاد شکاف در دیواره سلولی چربی‌ها می‌شود در نتیجه چربی‌ها از بین رفته و در عین حال به مویرگ‌های خونی، عصب‌ها آسیبی وارد نمی‌شود نتیجه این روش طی سه جلسه در دو هفته خود را نشان خواهد داد، بدون این که هیچ گونه دردی داشته باشد.

دستگاه کرای لیپولیز کول تک: یک روش غیرتهاجمی است که بر روی سلول‌های چربی اثر گذاشته و با مکانیزم انجماد و سرمایی که روی سلول‌های چربی که در ناحیه سطحی قرار دارند باعث مرگ سلولی و از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود و اگر بپرسید پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟دستگاه کرای لیپولیز کول تک یکی از دستگاه‌هایی که در پیکرتراشی به کار می‌رود در واقع آن چیزی که کول تگ را از سایر دستگاه‌های پیکرتراشی متمایز می‌کند تاییدیه FDA در مورد غیر تهاجمی بودن آن است در این روش با مکانیزم سرما و فشار پایین و خلایی که ایجاد می‌شود، سلول‌های چربی از بین می‌رود در این روش ناحیه شکم بین 3 تا 15 سانتی متر و در ناحیه پهلو 2 تا 6 سانتی متر کاهش سایز مشاهده می‌شود.

دستگاه کرایولیپولیز: این دستگاه موضعی که به وسیله کاپ‌های مخصوصی که در نقاط مورد نظر قرار می‌گیرد، تحت دمای منفی 10 درجه، باعث کشته شدن سلول چربی شده که از طریق لنف و جریان خون از بدن خارج می‌شود و این چربی‌ها دوباره به بدن شما بازنمی‌گردد. مزیت این روش این است که 4 کاپ به طور همزمان استفاده می‌شود و در 70 دقیقه 4 ناحیه را لاغر می‌کند. این دستگاه بدون خطر و عارضه می‌باشد و شما به راحتی و بدون درد می‌توانید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید و بعد از دو هفته تاثیر این روش به وضوح برای شما قابل نمایان خواهد بود به طوری که شروع به کاهش سایز خواهید کرد. تعداد جلسات کاریو لیپولیز بین 1تا 3 جلسه می‌باشد و محدودیت سنی ندارد.

لیزر آیکون: این دستگاه 4 هدپیس اختصاصی دارد و برای همه نقاط بدن مناسب است و از تکنولوژی روبودرم ، لیزر دایود کم توان و لیزر ال ای دی کم توان استفاده می‌شود. لیزر دایود برای افزایش لیپولیز یا دفع چربی‌ها و لیزر ال ای دی برای بالا بردن نفوذ پذیری غشای بین سلول‌های چربی استفاده می‌شود هم‌چنین تکنولوژی روبودرم یکسری غلتک‌های دارد که با ایجاد مکش‌های مرکزی و نقطه‌ای، حفره‌های ریزی را در پوست ایجاد می‌کند با این مکش‌ها، پوست تحریک می‌شود و ترکیب این سه تکنولوژی باعث جوانسازی پوست و چربی سوزی در نقاط هدف بدن خواهد شد لیزر آیکون برای از بین بردن سلولیت و ترک‌های پوستی نیز کاربرد دارد.

شاک ویو: انباشته شدن حجم زیادی از سلول‎‌های چربی در بافت‌های هم بند باعث بد فرمی ظاهر پوست و سلولیت می‌شود با مراجعه به بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران با استفاده از امواج مکانیکی به صورت مستقیم به زیر پوست و محل تجمع چربی، جریان خون افزایش یافته و در نتیجه چربی‌ها از بین می‌روند که موجب کاهش حجم چربی‌ها و سلولیت‌ می‌شود.

هایفولیپولیز: در این روش از امواج فراصوت با طول موج بالا برای از بین بردن سلول‌های چربی زیر پوست استفاده می‌شود، امواج فرا صوت به کمک دستگاه هایفوتراپی به عمق یک تا سه سانتی متری پوست نفوذ می‌کند و سبب لرزش مولکول‌های چربی و گرم شدن آن‌ها می‌شود هم‌چنین به علت نفوذ متمرکز امواج فرا صوت در نقاط هدف با ایجاد تغییر فشار در زیر پوست باعث تولید حباب‌هایی می‌شود که در زمان شکستن به سلول‌های چربی ضربه وارد می‌کند و آن‌ها را می‌شکند چربی‌ها به تری گیلسرید و اسید چرب تجزیه شده و از طریق سیستم لنفاوی جذب خون می‌شود و سرانجام به کبد رفته و به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد از طرفی به علت تولید حرارت در این روش به کلاژن‌سازی و جوانسازی پوست کمک می‌شود.

لاغری با رادیو فرکانسی: در این روش با عبور دادن امواج رادیویی از بافت‌های بدن، لایه اپیدرم و درم پوست به طور همزمان تحت تاثیر قرار می‌گیرد. امواج رادیویی با نوسانات مولکولی که ایجاد می‌کند موجب گرم شدن و حرارت بافت می‌شود و با پاره کردن غشای سلول‌های چربی و ذوب چربی‌ها، اسیدهای چرب آن آزاد شده که این اسیدهای چرب وارد سیستم لنفاوی و جذب خون می‌شود و قسمتی توسط کبد و ادرار دفع می‌شود به این ترتیب لاغری و فرم‌دهی مناسب برای بدن ایجاد می‌شود از طرفی فیبروپلاست‌های لایه درم در اثر این حرارت کلاژن‎‌سازی می‌کنند هم‌چنین کلاژن‌های قدیمی در اثر حرارت منقبض شده و موجب محکم شدن پوست و پیکرتراشی می‌شود به این ترتیب این روش پاسخی به این سوال است که پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

مزایای پیکرتراشی بدون جراحی نسبت به سایر روش‌ها

 • این روش برای بیمارانی مناسب است که تحمل درد کمتری دارند و سلامت برای آن‌ها مهم‌تر از زیبایی است.
 • انجام پیکرتراشی بدون جراحی بسیار ساده بوده و نیازی به آمادگی‌های قبلی ندارد.
 • نیازی به سوراخ کردن پوست، بیهوشی و بی‌حسی نداشته و احتمال عفونت وجود ندارد و هیچ گونه عوارضی و خطر ایجاد نمی‌شود.
 • در پیکرتراشی بدون جراحی، می‌توان به دقت مناطق مورد نظر برای کاهش چربی را انتخاب کرد و تاثیر مستقیم این روش‌ها را دید.
 • تخلیه چربی زیر پوست باعث شلی و افتادگی پوست می‌شود مزیت پیکرتراشی بدون جراحی این است که چون تخلیه چربی به صورت تدریجی انجام می‌شود بنابراین افتادگی پوست کمتر است و هم‌چنین روش‌های درمانی برای تخلیه چربی انجام می‌شود تا حدودی باعث لیفت پوست هم می‌شود.
 • استفاده از روش‌های پیکرتراشی تا حدودی موجب ترمیم ترک‌های پوستی هم می‌شود.
 • سلولیت مشکل اکثر افراد با اضافه وزن است که از ناهمواری پوست خود شکایت دارند و پیکرتراشی بدون جراحی این ناهمواری‌ها و سلولیت را از بین می‌برد.
 • دقت پیکرتراشی به روش بدون جراحی بسیار بالا هست و در صورت عدم رضایت بیمار پزشک می‌تواند این نقایص را اصلاح کند اما در لیپوساکشن هر گونه نقصی نیاز به جراحی دارد و ریسک و خطرات عمل را در پی دارد.
 • در روش پیکرتراشی بدون جراحی سلول‌های چربی را تخریب می‌شوند و تعداد آن‌ها در بدن کم می‌شود و این روش در واقع روشی بدون درد و عارضه است و باعث کم شدن عوارض بسیاری از بیماری‌ها در سنین بالا خواهد شد.
مزایای پیکرتراشی بدون جراحی نسبت به سایر روش‌ها

برخی از روش‌های بدون جراحی لیفت سینه

لیفت سینه با ترماژ: برای این که بدانید پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟ لیفت سینه با ترماژ یکی ار این روش‌ها است در این روش با کمک دستگاه Theram Cool امواج رادیویی به لایه درم پوست گسیل می‌شود و با تحریک کلاژن‌سازی در این لایه به سفت‌تر شدن سینه‌ها کمک می‌کند هم‌چنین این روش موجب کانتورینگ سینه می‌شود اما این روش باید چندین بار تکرار شود تا لیفت سینه به خوبی انجام شود.

لیفت سینه با تزریق فیلر: در این روش از فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید مانند Restylane استفاده می‌شود برای نتیجه‌گیری بهتر به چندین جلسه درمان نیاز است در این روش هیالورونیک اسید موجود در فیلر به آبرسانی و کلاژن‌سازی پوست سینه کمک می‌کند و در نتیجه موجب لیفت سینه خواهد شد، نتایج تزریق بعد از چند ماه قابل مشاهده خواهد بود.

لیفت سینه با نخ: در لیفت سینه با نخ از نخ‌های کوچک خاردار به نام APTOS استفاده می‌شود علت انتخاب این نخ‌های خاردار گیر کردن آن‌ها در بافت چربی پوست است. پزشک نخ‌ها را به کمک سوزن‌های زیر پوستی در اطراف سینه به زیر پوست وارد می‌کند سپس نخ‌ها را به هم محکم می‌کند و به سمت بالا می‌کشد نخ‌ها که در بافت چربی گیر کرده‌اند وقتی به سمت بالا کشیده می‌شوند به لیفت سینه کمک می‌کند این نخ‌ها از نوع جذبی بوده و بعد از مدتی جذب می‌شود و نتایج این لیفت تا دو سال باقی خواهد ماند.

کاندیدای مناسب برای پیکرتراشی به روش غیرجراحی

 • اگر پوست بیش از حد افتاده یا چربی زیادی ندارید کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی بدون جراحی هستید.
 • اگر نمی توانید با مصرف یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم چربی‌های سرسخت را از بین ببرید کاندیدای خوبی برای پیکرتراشی بدون جراحی هستید. شما هم‌چنین باید از سلامت کلی برخوردار باشید و وزن مناسبی داشته باشید.
 • برخی افراد به دلیل ترس از جراحی یا مشکلات جسمانی یا پزشکی خاص، از جراحی امتناع می‌کنند. برای آن‌ها، پیکرتراشی بدون جراحی یک گزینه مناسب است.
 • افرادی که نمی‌خواهند دوره نقاهت طولانی داشته باشند و به دنبال راهی برای کاهش چربی‌ها و اصلاح بدن هستند پیکرتراشی بدون جراحی گزینه مناسبی برای آن‌ها است.
 • پیکرتراشی بدون جراحی نه تنها چربی‌های اضافی را از بین می‌برد بلکه به بهبود ظاهر پوست کمک می‌کند.
 • بزرگسالانی که کاهش وزن پیدا کرده و وزنشان تغییری نمی‌کند و افرادی که سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب دارند کاندیدای مناسبی برای این روش هستند.
 • هایفوتراپی که یکی از روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی است، معمولا برای افراد زیر 30 سال یا بالای 75 سال توصیه نمی شود. افرادی که زیر این محدوده سنی هستند اما قصد دارند از درمان هایفو برای سفت کردن و برداشتن غبغب خود استفاده کنند، باید ابتدا با پزشک مشورت کنند.
 • هایفوتراپی غبغب برای افراد باردار و شیرده توصیه نمی‌شود

کلام آخر

پیکرتراشی یکی از روش های غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه غبغب، شکم، سینه‌ها و… است بسیاری از افراد از خود می پرسند پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟ در پاسخ باید گفت روش های غیر جراحی زیادی برای پیکرتراشی وجود دارد مانند: پیکرتراشی به روش آر اف، کرایولیپولیز، شاک ویو و… که می تواند بدون داشتن عوارض قابل ملاحظه به لاغری و زاویه سازی بدن کمک کند.

از شما بسیار سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم توانسته باشیم به سوال شما در مورد پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟ پاسخ داده باشیم و مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت جراحا با ما درمیان بگذارید.

4.3/5 - (7 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه آزاد تهران رشته میکروبیولوژی فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت جراحا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا