جراحی زیباییعمومی

هزینه پروتز گونه چقدر است؟【سال1403】✅

امروزه بسیاری از افراد برای داشتن چهره ای زیباتر و به روزتر، از روش ها و جراحی های مختلفی استفاده می کنند. داشتن گونه های برجسته و خوش فرم، یکی از عوامل بسیار موثر در زیبایی چهره است و کسانی که گونه های کم حجم دارند، از تکنیک های متعددی کمک می گیرند تا گونه هایشان برجسته و زیباتر شود. یکی از این روش ها، جایگذاری پروتز در گونه است. برای انجام این روش، فرد باید زیر تیغ جراحی برود و جراحی انجام دهد. اگر شما نیز می خواهید با کمک این جراحی، چهره ای جذاب تر داشته باشید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در زمینه این جراحی و هزینه پروتز گونه، اطلاعات کافی کسب کنید.

پروتز گونه چیست؟

پروتز گونه از جمله جراحی های زیبایی می باشد که می تواند با جایگذاری ایمپلنت روی استخوان گونه بر زیبایی صورت اثر بگذارد. این پروتزها در انواع مختلف با توجه به نیاز و خواست فرد و در ضمن نظر جراح برگزیده می شوند. اخیرا جایگذاری گونه به عنوان یک جراحی بسیار محبوب و موثر صورت شناخته شده است که افراد زیادی برای آن اقدام می کنند.

بسته به موقعیت بیمار، عمل کاشت گونه را می توان با بیهوشی کلی یا موضعی انجام داد. در ادامه با آماده سازی بیمار برای جراحی، برش های مورد نیاز درون دهان یا به موازات پلک پایین ایجاد می شوند. پروتزهای انتخاب شده قبل از عمل روی استخوان گونه قرار می گیرند و در صورت مطمئن شدن از حرکت نکردن روی استخوان گونه پیچ می شوند. در نتیجه بعد از پایان جراحی، برش ها با بخیه های ظریف بسته می شود و بیمار برای مراقبت های بیشتر به اتاق ریکاوری انتقال می یابد. در صورت تشخیص جراح، امکان دارد بیمار نیازی به بستری شدن نداشته باشد و می تواند ظرف چند ساعت پس از انجام این روش به خانه برود.

پروتز گونه چیست؟

انواع پروتز گونه

پروتز گونه انواع مختلفی دارد که بهترین دکتر پروتز گونه در ایران متناسب با نیاز بیمار و فرم دلخواه فرد، پروتز مناسبی را انتخاب می کند. در ادامه انواع پروتز را برای شما شرح خواهیم داد :

 • پروتز گونه مالار: این دسته از پروتزها دقیقا بر روی استخوان گونه قرار گرفته می شوند. با این تکنیک، گونه‌ها دقیق تر مشاهده شده و صورت زیباتر می‌شود.
 • پروتز گونه ساب مالر: این نوع از پروتزها در زیر گونه قرار گرفته می شوند. پروتز ساب مالر موجب به وجود آمدن حجم در گونه‌ها و لیفت صورت می گردند. در صورت بیشتر شدن سن، فرورفتگی در گونه ‌ها ایجاد می‌شود. این نوع پروتز موجب کمتر شدن فرورفتگی‌ها می شود.
 • پروتز گونه ترکیبی: همان گونه که از نام آن مشخص است، این نوع پروتز از ترکیب دو نوع پروتز به وجود می آید و موجب برجسته تر شدن گونه ها و زیر گونه ها می شود.

نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی پروتز گونه

شما قبل و بعد از جراحی پروتز گونه باید به نکات بسیار مهمی توجه نمایید که قصد داریم شما را با برخی از این نکات آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید :

نکات قبل از جراحی :

 • حتما به جراح متخصص تان در رابطه با سابقه پزشکی خود و داروهایی که استفاده می کنید اطلاع دهید. جراح امکان دارد که از شما بخواهد استفاده از داروهای ضد التهاب و رقیق کننده‌های خون از جمله آسپرین را چند هفته پیش از جراحی متوقف کنید. این داروها خطر خونریزی حین و بعد از جراحی را افزایش می دهند.
 • اگر سیگار می کشید، حدود 6 هفته پیش از جراحی سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن از اکسیژن رسانی به بافت های پوست جلوگیری می کند و روند بهبودی را کند می کند.
 • دست کم 6 ساعت پیش از جراحی باید خوردن و آشامیدن را قطع کنید. اگر تشنه هستید، بهتر است فقط لب هایتان را تر کنید.

نکات بعد از جراحی :

 • جراح دقیقا بعد از جراحی بر روی صورت شما بانداژ می کند. این پانسمان می بایست 2 الی3 روز روی ناحیه جراحی باقی بماند. ممکن است تا چند روز پس از جراحی پروتز گونه، تورم و کبودی در این ناحیه مشاهده شود. جراح متخصص داروهای مسکن برای فرد تجویز می کند. بهترین کار این است که تا چند هفته از فعالیت های بسیار زیاد خودداری نمایید.
 • در صورتی که برش در پلک پایین ایجاد شود، 2 الی 3 روز خونریزی بسیار خفیف، طبیعی است. جراح قطره های مخصوص چشم را تجویز می کند.
 • شما باید یک رژیم غذایی نرم به مدت 1 تا 2 هفته در محل برش داخل دهان داشته باشید. در این بازه زمانی می بایست از دهانشویه خاص استفاده شود.
 • بیشتر افراد پس از کاشت گونه یا تزریق چربی، حس می کنند پوست شان سفت شده است. به طور معمول این احساس در بازه زمانی یک هفته از بین می رود. بعد از گذشت 6 هفته، تورم تا حد زیادی کمتر می شود و نتیجه اصلی مشاهده می شود. در اولین هفته ها، جراح متخصص توصیه می کند که فعالیت های سنگین انجام ندهد. ولی بیشتر افراد حدود 10 روز پس از جراحی می توانند به فعالیت های روزانه بازگردند.
 • این اقدامات احتیاطی دستورالعمل های کلی هستند. شما باید از جراح تان در خواست کنید که همه مراقبت های مورد نیاز پیش از جراحی را برای شما توضیح دهد.
نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی پروتز گونه

پروتز گونه چه مزایایی دارد؟

اخیرا که مردم به دنبال یافتن راهی جهت زیباتر به نظر رسیدن اند، افراد زیادی از جراحی های زیبایی مانند کاشت گونه استفاده می کنند. این روش مدرن زیبایی و جوانسازی فواید متعددی دارد و در این بخش به برخی از مزایای کاشت پروتز می پردازیم:

 • نتایج حاصل از کاشت پروتز، دائمی می باشد.
 • در صورتی که به هر علل دیگر نمی‌خواهید از پروتز استفاده کنید، می توانید از جراح خود بخواهید که آن ها را خارج کند.
 • افتادگی گونه ها را اصلاح می کند و آن ها را برجسته تر می کند.
 • جراح قادر است تغییرات مطلوب و خوبی را برای افراد جویای زیبایی ایجاد کند.
 • جراحی پروتز گونه باعث ایجاد هماهنگی بین اجزای صورت می شود.

پروتز گونه چه عوارض و معایبی دارد؟

هر روش جراحی می تواند خطرات و عوارضی در بر داشته باشد، این نوع جراحی نیز شامل این موارد است. کاشت پروتز، مثل هر عمل جراحی، عوارض جانبی و خطرات احتمالی خاصی را به همراه دارد. در صورتی که شما نیز قصد دارید با کمک پروتز، گونه برجسته و پرتر داشته باشید، تا انتهای این قسمت با ما همراه باشید تا عوارض پروتز گونه را به طور کامل درک کرده و با دید باز تصمیم جراحی بگیرید:

 • یکی از شایع ترین معایب پروتز گونه، کبودی یا خونریزی بسیار زیاد است.
 • از دیگر معایب جراحی گونه، عفونت است که با آنتی بیوتیک قابل درمان است.
 • یکی دیگر از معایب جراحی ایمپلنت پروتز، جابجایی آن است.
 • ضعف عضلانی، آسیب به اعصاب یا عضلات صورت یکی از عوارض جراحی پروتز گونه است که به ندرت رخ می دهد.
 • این امکان وجود دارد که بدن به اندام جدید یعنی همان پروتز، واکنش نشان دهد.
 • اگر از انتخاب جراح خوب برای پروتز گونه غفلت کنید، ممکن است جراحی ناموفق باشد و صورت نامتقارن به نظر برسد.
پروتز گونه چه عوارض و معایبی دارد؟

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی پروتز گونه هستند؟

برخی از افراد متناسب با شرایطی که دارند، می توانند گزینه مناسبی برای جراحی پروتز گونه باشند، در ادامه کاندیدای مناسب این جراحی را شرح خواهیم داد:

 • کاندیدای مناسب جهت انجام این عمل باید از نظر فیزیکی سالم باشد، هیچ بیماری فعال هم اکنون یا شرح حالی از یک بیماری جدی در گذشته نداشته باشد.
 • باید بلوغ استخوانی اش در استخوان های صورت و جمجمه کامل شده باشد و فرد از ثبات احساسی و قدرت تصمیم گیری مناسبی برخوردار باشد.
 • فرد متقاضی باید انتظارات واقع گرایانه و مشخصی از جراحی داشته باشد.
 • وقتی عدم تناسب اندازه و برجستگی چانه با پیشانی و بخش میانی صورت واضح باشد و فرد خواهان افزایش در آن ها باشد و فرد نیازمند جراحی جهت اصلاح دندان ها نباشد.
 • کسانی که دارای غیر قرینگی صورت به صورت مادرزادی یا در اثر مشکل و شکستگی استخوان های صورت، برای افزایش حجم و برجستگی یک طرف این جراحی را انجام می دهند.
 • کسی که خواهان افزایش پهنای ناحیه بین دو زاویه فک تحتانی اش و یا مشخص تر شدن حدود آن باشد و این جراحی به بهبود تناسب میان بخش های مختلف صورت کمک نماید.
 • در فردی که بطور مادرزادی یا در اثر افزایش سن، حدود ناحیه گونه مشخص نباشد یا برجستگی و حجم مطلوب را که نشانه ای از جوانی و سرحالی است، نداشته باشد.
 • اگر شما هم اکنون سیگاری بوده یا همین اخیرا” آنرا ترک کرده اید فرد مناسبی برای انجام این عمل نیستید چرا که سیگار بطور واضح احتمال بروز معایب بعد از جراحی را بالاتر می برد.

هزینه پروتز گونه چقدر است؟

برای انجام پروتز گونه باید هزینه ای به جراح متخصص پرداخت شود که مقدار مبلغ پرداختی به موارد مختلفی بستگی دارد. اولین و مهم ترین هزینه ای که در این روش باید پرداخت گردد، مربوط به هزینه جراح متخصص است. هر یک از جراح ها هزینه متفاوتی برای جراحی جایگذاری پروتز گونه اخذ می کنند زیرا میزان تجربه و مهارتی که جراح دارد، تاثیر بسزایی بر هزینه جراحی دارد. موردی دیگری که باید هزینه اش پرداخت شود، مربوط به هزینه پرسنل اتاق عمل و بیهوشی است، زیرا هزینه این موارد جداگانه باید پرداخت شوند.

عوامل متعدد دیگری هستند که بر هزینه کلی جراحی اثر می گذارند که نوع پروتز و تکنیک جراحی، یکی از این عوامل است. هر یک از پروتزهایی که برای جراحی انتخاب می شوند می توانند تاثیر بسزایی بر هزینه ها بگذارد، هر چه پروتز انتخابی، جنس بهتری داشته باشد، امکان افزایش قیمت وجود دارد. موقعیت جغرافیایی کلینیک جراح نیز مورد بسیار مهمی است، در صورتی که موقعیت مکانی کلینیک جراح بهتر باشد، ممکن است هزینه پروتز گونه بیشتر شود.

سایر روش های بزرگ کردن گونه

برای بزرگ کردن گونه، علاوه بر جایگذاری پروتز گونه، روش های دیگری وجود دارد که هر یک به نوعی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این روش ها را برای شما شرح خواهیم داد :

تزریق فیلر یا ژل : از جمله تکنیک های رایج جهت برجسته تر کردن گونه ها، تزریق ژل یا فیلر است. ژل ها انواع و مارک های متعددی دارند که هر یک بسته به سازنده و جنس آن می توانند از ماندگاری متفاوتی برخوردار باشند. متناسب با نیاز و درخواست فرد، مقدار معینی ژل تزریق می شود تا بتواند در افزایش قیمت نیز اثر باشد. لازم به ذکر است که تزریق ژل یا فیلر به گونه، راه دائمی و طولانی مدت جهت بزرگ شدن گونه در نظر گرفته نمی شود و اثر آن بعد از مدتی از بین می رود.

تزریق چربی : روش دیگری که برای بزرگ کردن گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق چربی است. چربی های ضروری برای این روش، از نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلوهایی که چربی اضافی دارند، برداشته می شود. خارج کردن چربی با کمک روش لیپوماتیک و با استفاده از میله ای نازک به نام کانولا انجام می شود. در ادامه با تصفیه چربی ها، مقدار لازم به ناحیه گونه تزریق می شود. این روش برای همیشه دوام نخواهد داشت و پس از مدتی باید تکرار شود.

سایر روش های بزرگ کردن گونه

کلام آخر

یکی از بهترین و مناسب ترین راه ها جهت بزرگ کردن گونه، جایگذاری پروتز در گونه است. در این روش بسته به موقعیت و درخواست بیمار، می توان از انواع پروتز برای این منظور استفاده کرد. پروتزهای انتخابی با یک جراحی ساده و راحت روی گونه قرار می گیرند. این روش تا زمانی که بیمار قصد برداشتن پروتز گونه خود را نداشته باشد دائمی می باشد. هزینه پروتز گونه نیز کاملا مقرون به صرفه است و افراد در صورت نیاز می توانند از این جراحی کمک بگیرند. ما نیز سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه، می توانید از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید. با تشکر.

5/5 - (3 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا