پزشکانعمومی

چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟【سال1403】⭐

افراد همواره به سوال چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟ فکر می کنند ما در این مقاله روش هایی برای تقویت موهای کاشته شده در اتیار شما قرار داده ایم. روش‌ های جدید کاشت مو دارای اثربخشی بالایی است و همچنین دارای عوارض جانبی بسیار کمی می باشد و بدون خطر انجام می‌ شود. افراد بسیاری از روش کاشت مو استفاده می ‌کنند و همواره به دنبال تقویت موهای کاشته شده بعد از انجام این روش می ‌باشند. ما در این مقاله روش های تقویت موهای کاشته شده را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

روش‌ های درمانی برای تقویت موها بعد از کاشت مو

مزوتراپی مو: یکی از روش‌ های درمانی برای کاهش ریزش مو، مزوتراپی مو می ‌باشد. مزوتراپی سبب تشکیل فولیکول ‌های جدید می‌ شود. اگر بیماران بعد از انجام کاشت مو دچار ریزش مو شوند یا موهای ضعیف و شکننده‌ ای داشته باشند از طریق مزوتراپی موها می‌ توانند موهای خود را تغذیه کنند و مواد مغذی مورد نیاز موها را تامین کنند.

پلاسما درمانی یا prp: پردازش فاکتورهای فعال خون بیمار و تزریق آن به پوست سر از طریق پلاسما درمانی می ‌باشد. prp از طریق افزایش خونرسانی به پیاز مو می‌ تواند سبب تحریک رشد فولیکول ‌ها شود و ضخامت موها را افزایش دهد. در برخی مواقع برای دریافت اثربخشی بیش تر ممکن است پلاسما درمانی با روش ‌های درمانی دیگری ترکیب شود تا بیش ترین اثر را داشته باشد. پلاسما درمانی در صورت تشخیص پزشک می‌ تواند سبب تقویت موها بعد از کاشت مو شود.

روش‌ های درمانی برای تقویت موها بعد از کاشت مو

نکات تغذیه ‌ای برای تقویت موها بعد از کاشت مو

مواد غذایی سالم و مقوی بر رشد موها تاثیر بسیاری دارد. افراد باید بدانند چه چیزی مصرف می ‌کنند. آنچه ما می ‌خوریم بر رشد سالم موها و تقویت فولیکول ‌ها تاثیر می‌ گذارد و می ‌تواند سبب سرعت بازسازی و ترمیم موها شود. یکی از مهم‌ ترین توصیه ‌ها برای تقویت موها تغذیه بعد از کاشت مو می‌ باشد. مواد غذایی سالم و مقوی بر رشد موها تاثیر بسیاری دارد. غذایی که مصرف می‌ شود روی سلامت و تقویت فولیکول‌ های کاشته شده تاثیرگذار است. برخی از مواردی که بعد از کاشت مو باید مصرف شود تا موها تقویت شوند، عبارتند از:

ویتامین‌ های گروه B

ویتامین‌ های گروه ب از اصلی ‌ترین مواد مغذی موثر در رشد موها می ‌باشند. مهم‌ ترین ویتامین‌ های گروه ب، بیوتین و بی 12 هستند که نقش بسیار مهمی در کیفیت و همچنین ساختار موها دارند. این ویتامین ‌ها از طریق تامین مواد مغذی برای بدن سبب تقویت فولیکول‌ های مو می ‌شوند و می ‌توانند از آسیب دیدن فولیکول‌ ها و ریزش موها جلوگیری کنند. ویتامین‌ ها به شکل قرص و آمپول در بازار وجود دارند ولی سعی کنید از مواد غذایی حاوی ویتامین‌ های گروه ب استفاده کنید. از گوشت قرمز، موز، تخم مرغ، میوه، آجیل و مرغ که دارای این ویتامین هستند استفاده کنید.

روی

یکی از عناصر بسیار مهم برای تقویت موهای شما بعد از کاشت مو روی می ‌باشد. روی نقش بسیار مهمی در محافظت از موها دارد. یکی از اصلی ‌ترین دلایل ریزش و کم پشتی موها کمبود روی می ‌باشد. مصرف مواد غذایی که دارای روی هستند برای پیشگیری از ریزش مو بسیار مفید هستند. روی نقش بسیار مهمی در ترمیم بافت مو، ایجاد تعادل هورمونی، تولید کلاژن، تکثیر سلولی و جذب پروتئین ‌ها دارد، به همین دلیل این عنصر از جمله مواد ضروری برای تقویت موها بعد از کاشت مو می ‌شود. سعی کنید از نخود، ماهی، تخم مرغ ،اسفناج، میگو که دارای روی هستند استفاده کنید.

ویتامین E

ویتامین e دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می‌ باشد و به همین دلیل موجب بهبود سریع زخم‌ ها می ‌شود. بعد از جراحی کاشت مو سعی کنید از ویتامین e استفاده کنید تا بافت آسیب دیده ترمیم شود و زخم‌ های شما بهبود یابند. روغن بادام، اسفناج، روغن زیتون، دارای ویتامین e هستند، سعی کنید بعد از انجام کاشت مو از چنین مواردی استفاده کنید.

ویتامین C

یکی از مهم ترین عناصر در ریزش مو و سفید شدن موها ویتامین c است. ویتامین  cمانند ویتامین e دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می ‌باشد. ویتامین c سبب تولید کلاژن می ‌شود و این امر می‌ تواند بهبودی زخم‌ ها بعد از جراحی را سریع تر انجام دهد. غذاهایی که دارای ویتامین  cهستند عبارتند از: مرکبات، میوه ‌ها، کلم بروکلی و انواع فلفل.

ویتامین A

یکی از اصلی ‌ترین مواد ضروری بدن ویتامین a می ‌باشد. این ویتامین برای رشد سلول‌ های بدن و تقویت ریشه مو ضروری است. ویتامین a از طریق تولید سبوم رطوبت پوست سر را بیش تر می‌ کند. کمبود ویتامین a در بدن سبب خشک شدن پوست سر می ‌شود و همچنین ریزش شدید موها را به دنبال دارد. افراد بعد از جراحی کاشت مو برای تقویت موها می ‌توانند از این ویتامین استفاده کنند. مواد غذایی که دارای ویتامین a هستند عبارتند از: کدو تنبل، سیب زمینی، هویج، کلم، اسفناج.

نکات تغذیه ‌ای برای تقویت موها بعد از کاشت مو

توصیه‌ هایی برای تقویت موها بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو توصیه‌ هایی وجود دارد که افراد باید آن ها را به خوبی انجام دهند تا دچار مشکل و عوارضی بعد از کاشت نشوند. علاوه بر رژیم غذایی حاوی مواد مغذی عوامل دیگری وجود دارند که نقش بسیار مهمی در تقویت موها بعد از کاشت مو دارند. رایج‌ ترین توصیه‌ ها بعد از کاشت مو برای تقویت فولیکول‌ ها عبارتند:

  • بعد از انجام کاشت مو سعی کنید از فست فود و غذاهای پرچرب استفاده نکنید.
  • برای درمان التهاب و تورم بعد از کاشت مو سعی کنید داروهایی که پزشک برای شما تجویز می ‌کند به خوبی استفاده کنید و هیچ دارویی را خودسرانه استفاده نکنید.
  • از خوردن نوشیدنی ‌های الکلی و همچنین استعمال دخانیات دوری کنید.
  • برای حفاظت از فولیکول ‌ها بعد از جراحی کاشت مو سعی کنید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
  • برای مرطوب نگه داشتن پوست سر از روغن ‌های گیاهی استفاده کنید البته قبل از انجام این کار حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
  • برای شستشوی موها بعد از جراحی سعی کنید از شامپو های مخصوص و فاقد مواد شیمیایی استفاده کنید و در صورت ایجاد هرگونه مشکل سعی کنید هرچه سریع ‌تر به بهترین دکتر ریزش مو در تهران مراجعه کنید تا دچار عوارض خطرناک نشوید.

راه‌ های دیگر تقویت موهای کاشته شده

فاز استراحت موهای کاشته شده: ریزش مو بعد از کاشت مو از جمله نکاتی است که بسیاری از داوطلبان کاشت مو به آن آگاه نیستند. در مدت کوتاهی بعد از انجام کاشت مو، موهای کاشته شده سبب ریزش می ‌شوند، این ریزش طبیعی است و بعد از این فاز، موهای جدید شروع به رویش می ‌کنند.  6 تا 9 ماه بعد از کاشت مو می ‌توانید نتایج واقعی را مشاهده کنید.

دست زدن به موهای کاشته شده ممنوع است: یکی از کارهای غلطی که افراد بعد از کاشت مو انجام می ‌دهند دست زدن به جای کاشته شده می ‌باشد. افراد نباید به هیچ عنوان موهای خود را بکنند و سر را بخارانند این کار ممکن است سبب جا به جا شدن فولیکول‌ های کاشته شده در پوست سر شود. توصیه می ‌شود در هفته‌ های اول بعد از کاشت مو ورزش نکنید. اصلاح مو 1 تا 2 ماه انجام ندهید. حتی نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو نیازمند مراقبت است.

کندن موهای کاشته شده: آسیب به گرافت ‌های کاشته شده منجر به خراب شدن آن ها می ‌شود. در این صورت افراد باید به طور مجدد از روش کاشت مو استفاده کنند، پس سعی کنید به هیچ عنوان به موهای خود دست نزنید. به دلایل مختلف مانند استرس و … گرافت ‌ها را نکنید زیرا این امر سبب خراب شدن موها می شود.

ماساژ موهای کاشته شده: بسیاری از منابع توصیه می ‌کنند که بعد از کاشت مو پوست سر را ماساژ دهید زیرا این امر موجب تقویت موهای کاشته شده می‌ شود. این ماساژ را با آغشته کردن پوست سر با کمی روغن زیتون انجام دهید. حتماً قبل از انجام چنین کارهایی با پزشک خود صحبت کنید.

نکات تغذیه ‌ای برای تقویت موها بعد از کاشت مو

دستگاه‌ های لیزر درمانی سطح پایین

استفاده از نور لیزر های کم توان موثر ترین درمان ‌ها برای ریزش مو در آمریکا و اروپا می ‌باشد. بعد از کاشت مو برخی از متخصصین پوست و مو توصیه می ‌کنند از چنین دستگاه‌ هایی برای تقویت موهای کاشته شده بعد از کاشت مو استفاده کنید. تاثیر لیزر های کم توان در کمک به جلوگیری از ریزش مو توسط FDA تایید شده ولی شواهد علمی برای بعد از کاشت مو وجود ندارد. در این روش دستگاه موها را شانه می ‌کند تا از رشد سالم مو پشتیبانی شود. درمان ریزش مو با لیزر کم توان موضوع تحقیق بسیاری از محققان در طی سال‌ ها می باشد. این روش کاملاً بدون درد و بدون عوارض جانبی می ‌باشد که افراد می ‌توانند از آن استفاده کنند. البته قبل از انجام هرگونه فعالیت حتماً با بهترین دکتر ریزش مو در تهران و بهترین دکتر کاشت مو مشورت کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

کلام آخر

مواد غذایی سالم و مقوی بر رشد موها تاثیر بسیاری دارد. افراد باید بدانند چه چیزی مصرف می ‌کنند. آنچه ما می ‌خوریم بر رشد سالم موها و تقویت فولیکول ‌ها تاثیر می‌ گذارد و می ‌تواند سبب سرعت بازسازی و ترمیم موها شوند. پس سعی کنید از مواد غذایی مناسبی برای تقویت موهای کاشته شده استفاده کنید. در این مقاله روش های تقویت موهای کاشته شده را در اختیار شما قرار داده ایم، سعی کنید به خوبی این مقاله را مطالعه نمایید تا بتوانید موهای کاشته شد را تقویت کنید.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحا همواره سعی داشته مطالب بسیار مفیدی درباره تقویت موهای کاشته شده در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا