دندانپزشکی

10 تا از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران【1402】⚡️

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوید. ایمپلنت یکی از بهترین روش ها برای جایگزین دندان های خراب یا از دست رفته می باشد. ایمپلنت دندان که روشی برای جایگزینی دندان می باشد، بسیار با کیفیت بوده و عمر طولانی دارد. تنها معایب این روش هزینه بسیار بالا و طولانی بودن دوره درمان نیز می باشد.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یک جایگزین بسیار قوی برای دندان های از دست رفته می باشد که به طور طبیعی جلوه می دهد. این روش با ایجاد یک پایه قوی در استخوان فک که یک روکش دندانی روی آن قرار می گیرد انجام می شود. روش ایمپلنت به دلایل مختلفی نظیر، طبیعی و مستحکم بودن آن نسبت به روش های دیگر محبوب و کاربردی تر بوده و برای کسانی که مشکل فقدان دندان دارند بسیار مناسب است.

ایمپلنت یک روش درمانی است که بهترین متخصص ایمپلنت در تهران از فیکسچرهای تیتانیومی و یا جنس های مختلف دیگر که با بدن انسان سازگار است استفاده می کند تا از آن برای جایگزین ریشه دندان و به عنوان پایه ای قوی برای نصب روکش استفاده نمایند. پس از آن می توانند روکش ها را روی آن قرار داده و یک دندان کامل را ترمیم و بازسازی کنند. همانطور که اطلاع داریم بسیاری از افراد از دندان درد رنج می برند که دلیل آن اغلب پوسیدگی و آسیب دندان می باشد.

اگر شما عزیزان نیاز به انجام خدمات زیبایی دیگر همچون ارتودنسی نیز دارید می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه نمایید.

ایمپلنت چیست؟

مراحل ایمپلنت دندان

برای انجام ایمپلنت دندان باید مراحلی طی شود که در ادامه ذکر می شوند :

1 . مشورت با جراح دندانپزشک متخصص : در اولین مرحله می بایست شما دندان های خود را به جراح دندانپزشک نشان دهد تا ایشان با بررسی های لازم تشخیص دهد که ایمپلنت برای دندان های شما مناسب است یا خیر. از این از شما می خواهد که عکس OPG از دندان های خود تهیه نمایید. در ادامه در صورت نیاز، اقدام به انجام این روش می کند.

2 . پیوند استخوان و کشیدن دندان : زمانی که پیوند استخوان ضرورت داشته باشد، قبل از آن که فک تان را آماده جهت کاشت ایمپلنت کند، باید انجام گیرد که در واقع زمانی که پیوند استخوان انجام شود، دست کم 4 ماه و حداکثر 12 ماه جهت بهبودی مورد نیاز است و تا تمام شدن دوران بهبودی، نمیتوان ایمپلنت کاشت. گذر این بازه زمانی برای شما این مسئله را ممکن می کند تا استخوان فک شما به درستی و به خوبی ترمیم شود.

3 . قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک بیمار : در این بخش از مراحل، پیچ فلزی که جنس آن تیتانیوم می باشد، مکانی برای خود در استخوان فک پیدا می کند و به عنوان ریشه و پایه دندان از بین رفته در استخوان فک کاشت می شود. در واقع این مرحله از کاشت ایمپلنت، امکان دارد که 1 الی 2 ساعت زمان ببرد. مدت زمان مورد نیاز برای درمان این مرحله ایمپلنت دندان برای فک پایین، تقریبا 5 ماه می باشد و برای فک بالا به طور تقریبی 7 ماه طول بکشد.

4 . قرار دادن هیلینگ کپ بر روی ایمپلنت : بعد از آنکه مرحله پیش را به درستی طی کردید و ایمپلنت روی استخوان فک قرار گرفت، آماده می شوید تا ادامه کار روی دندان شما انجام بگیرد. در این بخش از کاشتن ایمپلنت، قرار دادن هیلینگ کپ یا تاج موقت بر روی پایه ایمپلنت ضروری می باشد.

جراح دندانپزشک ایمپلنت هیلینگ کپ را بر روی ایمپلنت فرد قرار می دهد که این مسئله موجب می گردد بافت لثه به طور کاملا مناسب ترمیم شود و بهبود یابد. بهترین کار این است که بدانید هیلینگ کپ دارای قطعه ای فلزی است که موجب دورتر نگه داشتن لثه بیمار از ایمپلنت می شود و باید این قطعه باید برای 10 تا 14 روز بماند. بعد از آنکه مدت ذکر شده تمام شد، جراح آن را بر می دارد و ادامه کار را انجام می دهد.

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

بی شک در شهر بزرگ تهران متخصص های زیادی در حوزه ایمپلنت دندان فعالیت می کنند. یکی از بهترین ترفند هایی که می تواند شما را در زمینه ایمپلنت به بهترین نتیجه برساند مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می باشد. از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهتر است پزشک شما از جدیدترین تجهیزات و مواد با کیفیت برخوردار باشد.
 • پزشک منتخب شما می بایست در حوزه ایمپلنت به شما عزیزان مشاوره دهد.
 • یکی از ویژگی های پزشکان ایمپلنت این است که داری تجربه و دانش علمی بالا باشند.
 • دندان پزشک می بایست در صورت پیش آمدن مشکلات خاص تصمیم سریع و صحیح بگیرد.
 • بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می بایست فرآیند جراحی ایمپلنت را با دقت و سرعت بالا نیز انجام دهد.
 • یکی دیگر از ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران برقراری ارتباط موثر و صمیمانه با بیمار می باشد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان:

✅ پرهیز از خندیدندر این مدت حد الامکان از حرکاتی که باعث کشیدگی بافت جراحی می شود، مانند باز ‌کردن دهان و خندیدن خودداری نمایید.
⚡️ وعده های غذاییبا توجه به تورم و حساسیت در نواحی ایمپلنت شده، غذای های میکس شده را در برنامه غذایی خود اضافه کنید.
⭐کمپرس یخبرای کاهش تورم و خونریزی می توانید تا ۴۸ ساعت، کمپرس یخ استفاده کنید و همچنین گاز استریل را روی ناحیه خونریزی، قرار دهید.
❤مصرف مسکنبلافاصله بعد از تمام شدن بی حسی موضعی، مصرف مسکن های تجویز شده را با توجه به دستورالعمل پزشک شروع کنید.

10 تا از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را بشناسید!

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری

دکتر مهدی صابری در زمینه جراحی زیبایی، فک و صورت مدرک تخصصی دارند. وی جزء بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می باشند. دکتر صابری در لیست مجرب ترین دندانپزشکان در حوزه فعالیت اش به شمار می روند. وی در انجمن جراحی دهان، فک و صورت ایران عضو هستند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فارغ التحصیل شده اند. دکتر صابری مدیر گروه بخش جراحی دهان، فک و صورت دانشگاه می باشند. ایشان سابقه تدریس در دانشگاه را داشته اند.

خدمات دکتر مهدی صابری:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی فک
 • جراحی بینی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج اول، سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، ورودی شرقی، طبقه دوم، واحد 15

دکتر مانی آرش راد

دکتر مانی آرش راد

دکتر مانی آرش راد توانسته اند که مدرک تخصصی جراحی دهان، فک، صورت و پلاستیک بینی را اخذ نمایند. وی یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می باشند. دکتر آرش راد فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. دکتر مانی آرش راد جزء ماهر ترین جراحان دندان در حوزه فعالیت شان هستند. دکتر آرش راد جراحی های زیبایی صورت و همچنین جراحی دندان های نهفته را به خوبی انجام می دهند.

خدمات دکتر مانی آرش راد:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی های شکستگی فک و صورت
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی بینی
 • جراحی سینوس

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی

دکتر محسن پور حقیقی

دکتر محسن پور حقیقی

دکتر محسن پور حقیقی در زمینه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مدرک تخصصی دارند. ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران به شمار می روند. دکتر پور حقیقی در سال 1375 دکترای دندانپزشکی را از دانشگاه تهران اخذ نمودند. ایشان همچنین در سال 1379 دوره تخصصی ترمیمی و زیبایی را در دانشگاه تهران به پایان رساندند. دکتر محسن پور حقیقی توانستند بورد تخصصی در رشته ترمیمی و زیبایی را کسب نمایند.

خدمات دکتر محسن پور حقیقی:

 • ایمپلنت دندان
 • عصب کشی
 • کامپوزیت
 • پر کردن دندان
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، انتهای بخشایش، ساختمان افتخار

دکتر مهران شکوهی زاده

دکتر مهران شکوهی زاده

دکتر مهران شکوهی زاده متولد 1348 هستند. ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران می باشند. دکتر شکوهی زاده دوران آموزش دانشگاهی شان را در حوزه دندانپزشکی در شهر آنکارا ترکیه به انتها رسانده اند. وی مهارت و تجربه فراوانی در حوزه فعالیت شان دارند. ایشان پس از طی کردن دوره عمومی موفق شدند که دوره تخصص شان را پشت سر بگذارند. دکتر مهران شکوهی زاده شانزده سال سابقه درخشان در زمینه دندانپزشکی دارند.

خدمات دکتر مهران شکوهی زاده:

 • ایمپلنت دندان
 • کشیدن و پر کردن دندان
 • لمینت دندان
 • کامپوزیت

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، نبش خیابان پنجم شرقی (نوروزی)، پلاک 6، ساختمان مهسا، طبقه اول، واحد 7

دکتر اشکان مصطفی نژاد

دکتر اشکان مصطفی نژاد

دکتر اشکان مصطفی نژاد متخصص ایمپلنت و جراحی فک و صورت می باشند. ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران محسوب می شوند. دکتر مصطفی نژاد دکترای موفق به اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی از دانشگاه تهران شدند. وی در ضمن مدرک فوق تخصصی جراحی ایمپلنت، فک و صورت خود را از انجمن بین المللی ایمپلنتولوژیست های ICOI کسب نموده اند. دکتر مصطفی نژاد دارای مهارت بسیاری در حوزه فعالیت شان می باشند.

خدمات دکتر اشکان مصطفی نژاد:

 • کشیدن دندان عقل
 • کاشت دندان
 • سفید کردن دندان
 • ایمپلنت دندان

آدرس: تهران، نیاوران، بین نظریه 1 و شهر کتاب، پلاک 131، طبقه 2

دکتر صدرا مقدم

دکتر صدرا مقدم

دکتر صدرا مقدم در زمینه ایمپلنت مدرک تخصصی دارند و ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستند. وی در لیست مجرب ترین افراد در حوزه فعالیت شان به شمار می روند. دکتر مقدم پس از طی کردن دوره پزشکی عمومی موفق شدند که دوره تخصص شان را به پایان برسانند. ایشان بیش از 25 سال سابقه درخشان در حوزه فعالیت خود دارند. افراد می توانند برای انجام ایمپلنت دندان به ایشان مراجعه نمایند.

خدمات دکتر صدرا مقدم:

 • لمینت دندان
 • انجام انواع ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • جراحی فک و صورت

آدرس: تهران، نیاوران، نرسیده به چهار راه کامرانیه، جنب مجتمع تجاری نارون، پلاک 84

دکتر مریم کاردان

دکتر مریم کاردان

دکتر مهدی صابری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت هستند. ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران محسوب می شوند. دکتر کاردان پس از به پایان رساندن دوره پزشکی عمومی موفق شدند که دوره تخصص شان را پشت سر بگذارند. وی دارای فلوشیپ لیزر از دانشگاه آخن (RWTH Aachen University) آلمان هستند. دکتر مریم کاردان موفق به کسب بورد تخصصی پریودنتیکس از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند.

خدمات دکتر مریم کاردان:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی دندان عقل
 • جراحی فک
 • جراحی بینی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج ،اول سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت ورودی شرقی، طبقه دوم، واحد 15

دکتر سامان ساعتچی تهرانی

دکتر سامان ساعتچی تهرانی

دکتر سامان ساعتچی تهرانی، جراح و دندانپزشک هستند و ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستند. ایشان به عنوان مجرب ترین دندانپزشکان در نظر گرفته می شوند. دکتر ساعتچی تهرانی در انجمن دندانپزشکان آمریکا عضو می باشند. وی از مناسب ترین و بهترین مواد در مرکزشان استفاده می کنند و با کیفیت ترین خدمات را در اختیار افراد قرار می دهند.

خدمات دکتر سامان ساعتچی تهرانی:

 • اصلاح ناهنجاری های فک و صورت
 • ایمپلنت دندان
 • ارتودنسی دندان
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان

آدرس: تهران، تجریش، سه راه عمار، خیابان علیرضا افشار، به سمت نیاوران، پلاک 6، طبقه همکف

دکتر محمدرضا حضرتی

دکتر محمدرضا حضرتی

دکتر محمدرضا حضرتی متخصص ایمپلنت هستند. ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران محسوب می شوند. دکتر حضرتی پس از پایان دوران پزشکی عمومی موفق شدند که دوره تخصص ایمپلنت را نیز به پایان برسانند. وی توانستند بورد تخصصی ایمپلنت دندان را دریافت کنند. دکتر محمدرضا حضرتی دارای تجربه و سابقه بسیاری هستند. ایشان در کلینیک خود از مرغوب ترین مواد برای ارائه با کیفیت ترین خدمات به مراجعین استفاده می کنند.

خدمات دکتر محمدرضا حضرتی:

 • ایمپلنت دندان
 • جراحی تخصصی دندان
 • پروتز ثابت و متحرک دندان
 • ترمیمی و زیبایی
 • درمان ریشه
 • دندانپزشکی اطفال

آدرس: خیابان ولیعصر، بعد از زعفرانیه، روبروی قنادی لادن، کوچه سعدی، پلاک 2، واحد 2

دکتر میلاد افشار

دکتر میلاد افشار

دکتر میلاد افشار در زمینه جراحی دندان و دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مدرک تخصصی دارند. وی یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران محسوب می شوند. دکتر افشار یکی از کاربلدترین دندانپزشکان در حوزه فعالیت شان به شمار می روند. دکتر افشار بعد از اتمام دوره پزشکی عمومی توانستند دوره تخصص خود را نیز پشت سر بگذارند. ایشان موفق به کسب بورد تخصصی می باشند.

خدمات دکتر میلاد افشار:

 • ایمپلنت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • بلیچینگ دندان
 • انجام ارتودنسی
 • جرم گیری دندان

آدرس: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، نبش کوچه نیلوفر، ساختمان پزشکان صاحبقرانیه

ایمپلنت چه مزایایی دارد؟

ایمپلنت یکی از روش های جایگزین دندان های از دست رفته می باشد که نسبت به دندان های مصنوعی مزیت های زیادی دارد. این روزها افراد زیادی از این روش استفاده می کنند. ایمپلنت به دلیل وجود پایه قوی در استخوان فک قوی و مستحکم می باشد و دندان ها را به طور طبیعی جلوه می دهد. انجام ایمپلنت مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت بسیاری ماندگار می ماند
 • ایمپلنت دندان ظاهری زیبا و طبیعی دارند
 • از کج شدن دندان های دیگر جلوگیری می کند
 • باعث زیبایی و افزایش اعتماد به نفس نیز می شود
 • از مشکلاتی مانند تحلیل رفتن فک و استخوان ها جلوگیری می کند
 • یکی از مزایای بارز ایمپلنت، بهبود قدرت جویدن و غذا خوردن است
ایمپلنت چه مزایایی دارد؟

توصیه های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

 • از دست و زبان زدن به ناحیه جراحی شده خودداری شود
 • توصیه می شود از نوشیدنی های گازدار و دارای الکل استفاده نکنید
 • بعد از مدت طولانی دندان های خود را به طور منظم مسواک زده و از نخ دندان استفاده نمایید
 • مراقبت به مدت 2 روز بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا بیشتر حساسیت ها در این زمان رخ می دهد.
 • به گفته بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بهتر است تا 8 الی 10 ساعت از شستن دهان خود اجتناب نمایید

برخی از افراد علاوه بر مرتب کردن دندان های خود، به دنبال داشتن پوست صاف و کشیده هستند که می توانند به بهترین دکتر لیفت صورت در تهران مراجعه نمایند.

عوارض ایمپلنت دندان چیست؟

همانطور که می دانید بعضی از عوارض و مشکلات مرتبط با ایمپلنت دندان شایع است و در اکثر اشخاص مشاهده می شود. امکان دارد که پس از جراحی ایمپلنت دندان مشکلات متداولی داشته باشید. در صورتی که این عوارض در مدت زمان چند روز از بین نرفت یا بدتر شد، حتما به دندانپزشک مراجعه نمایید.

1 . عفونت کردن : عفونت از جمله مشکلات و عوارض بسیار رایج مربوط به پس از جراحی ایمپلنت می باشد. میزان و ناحیه عفونت از شخصی به شخص دیگر فرق دارد. عفونت باکتریایی لثه را می توان با آنتی بیوتیک یا پیوند بافت نرم برطرف نمود. در صورتی که عفونت باکتریایی در استخوان به وجود آمده باشد، بافت استخوانی عفونی و احتمالاً ایمپلنت حذف می‌شود. پس از برداشتن ایمپلنت، پیوند استخوان ضروری است.

2 . کاهش حجم لثه : برخی اوقات بافت لثه پس از کاشت ایمپلنت آغاز به عقب رفتن می کند. در نهایت این بخش التهاب یافته و دردناک می شود. در این موقعیت می بایست سریع با دندانپزشک مشورت کنید. چون در صورتی که این شرایط بدتر شود احتمالا ایمپلنت برداشته می شود.

3 . شل شدن ایمپلنت : پس از جراحی ایمپلنت، باید چندین ماه صبر کنید تا مراحل کاشت دندان پایان یابد. در این بازه زمانی، استخوان اطراف ایمپلنت رشد می کند و جوش می خورد. به لطف ترکیب استخوان فک و ایمپلنت، درمان در دراز مدت موفق می شود. ولی برخی مواقع ایمپلنت به استخوان متصل نمی شود. در این موقعیت، دندانپزشک باید ایمپلنت را خارج کند. پس از بهبود کامل ناحیه ایمپلنت، می توان یک دندان جدید کاشت کرد.

4 . آسیب عصبی یا بافتی : برخی مواقع جراح به صورت کنترل نشده ای ایمپلنت را در نزدیکی عصب میگذارد. در این موقعیت امکان دارد که احساس درد، سوزن سوزن شدن یا بی حسی داشته باشید. این مشکل علائم کوتاه مدت ایجاد می کند و پس از مدتی رفع می شود. اما گاهی اوقات عوارض جانبی باقی می ماند.

کلام آخر

ایمپلنت دندان یک روش جراحی زیبایی دندان است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده. این روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود که دندان های شما را به طور طبیعی و زیبا نشان می دهد. ایمپلنت دندان بسیار موثر، قوی و مستحکم بوده اما هزینه بالایی را با خود به دنبال دارد.

در این مقاله سعی داشتیم 10 مورد از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید با مراجعه به آن ها به زیبایی دندان های خود برسید. سپاس گزاریم که تا انتها همراه ما بودید و این مقاله را مطالعه نمودید. لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق سایت جراحا با ما درمیان بگذارید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا