پزشکان

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران⭐【سال1403】⚡️

زندگی در دنیای مدرن، انسان‌‌ها را با روابط پیچیده‌‌ای مواجه می کند، گاهی اوقات افراد نمی‌توانند، خود را با تنش‌های زندگی فردی و اجتماعی تطابق دهند و به بیماری‌های مغز و اعصاب مبتلا می‌شوند؛ در این مواقع مراجعه به بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران و انجام معاینه توسط پزشک و استفاده از روش‌های تشخیصی نظیر: MRI و سی تی اسکن و… به تشخیص بیماری این افراد کمک می‌کند، سپس پزشک با دارو درمانی، کاردرمانی و تغییر سبک زندگی به درمان این افراد می‌پردازد. با ما همراه باشید تا در این مقاله به راهکارهای تشخیصی دکتر مغز و اعصاب، انواع بیمارها و روش‌های جراحی برای درمان بیماری‌های مغز و اعصاب بپردازیم.

دکتر مغز و اعصاب کیست؟

دکتر مغز و اعصاب، پزشک متخصصی است که در زمینه اختلالات و بیماری‌های مغز، نخاع، اعصاب محیطی و ماهیچه‌ها فعالیت می‌کند. بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی به مدت 4 سال در زمینه مغز و اعصاب تخصص می‌گیرد. او به درمان بیماری‌های اعصاب مرکزی ( اختلالات مغز و نخاع) هم‌چنین بیماری‌های اعصاب محیطی می‌پردازد.

دستگاه اعصاب مرکزی شامل مغز و نخاع می‌باشد؛ از این دستگاه 43 جفت عصب خارج می‌شود که 12 جفت آن از ساقه مغز برای تنظیم فعالیت‌های سر و گردن و 31 جفت آن از نخاع برای تنظیم فعالیت‌های قلب، شش‌ها و دست و پاها استفاده می‌شود که به آن دستگاه عصبی محیطی می‌گویند.

زمانی که اختلالی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی ایجاد می‌شود، دکتر مغز و اعصاب در بیمار علائمی مانند: تشنج، لرزش بدن، عدم تعادل، گیجی فراموشی و… را مشاهده می‌کند. او بیماری‌های ناشی از عفونت‌های عصبی مانند: مننژیت، آنسفالیت، فلج اطفال، فلج مغزی و… را درمان می‌کند؛ هم‌چنین به درمان غیر جراحی بیماری‌های ساختاری که مربوط به آسیب‌های وارد به مغز و نخاع است مانند: فلج بل، انواع تومورهای مغزی و نخاعی و… می‌پردازد.

طیف درمانی دکتر مغز و اعصاب به این موارد محدود نمی‌شود، بلکه او بیماری‌های مربوط به عملکرد مغز شامل: انواع سردرد‌ها، میگرن و تشنج، صرع و… را درمان می‌کند و در درمان بیماری‌های تخریب کننده اعصاب مرکزی مانند: آلزایمر، پارکینسون، ام اس و… تخصص دارد. بعضی از ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها به دستگاه عصبی مرکزی حمله کرده و بیماری‌هایی مانند: مننژیت، آبسه مغزی و… را ایجاد می‌کنند، دکتر مغز و اعصاب به درمان این بیماری‌ها نیز می‌پردازد.

دکتر مغز و اعصاب کیست؟

راهکارهای تشخیصی بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

معاینه بیمار: دکتر مغز و اعصاب ابتدا به معاینه فیزیکی بیمار می‌پردازد و علائمی مانند: فشار خون، ضربان قلب و… را انداره‌گیری می‌کند، سپس به سنجش سلامت عصبی بیمار و مهارت‌های حرکتی، هماهنگی و تعادل در راه رفتن و مهارت‌های حسی مانند: میزان شنوایی، بینایی و توانایی در تکلم صحیح می‌پردازد؛ هم‌چنین سلامت روحی و روانی بیمار را بررسی می‌کند.

تشخیص بیماری با MRI: به تصویر برداری رزونانس مغناطیسی MRI گفته می‌شود؛ در این روش از امواج رادیویی تولید شده توسط رایانه و یک میدان مغناطیسی قوی برای تصویر برداری از بافت‌های بدن استفاده می‌شود. متخصص مغز و اعصاب به کمک این تصاویر می‌تواند به تشخیص سکته مغزی، التهابات و عفونت‌ها، اختلالات عروقی، اختلالات عصبی، بیماری ام اس و… پی ببرد و درمان‌های مناسب را انجام دهد.

سی تی اسکن: در این دستگاه از اشعه ایکس برای تولید تصاویر دو بعدی استفاده می‌شود و متخصص مغز و اعصاب می‌تواند به تشخیص خونریزی در بیماران سکته مغزی، وجود تومورها و کیست‌های مغزی، هیدروسفالی، آسیب‌های مغزی ناشی از صرع و ضربه پی ببرد؛ هم‌چنین بیماری‌های ستون فقرات مانند: فتق دیسک، تنگی کانال نخاع با سی تی اسکن تشخیص داده می‌شود.

الکتروانسفالوگرام(EEG): این آزمایش همان نوار مغز است که برای بررسی فعالیت‌های الکتریکی مغز انجام می‌شود، نورون‌ها برای این که اطلاعات را ارسال کنند از طریق سیناپس، انتقال دهنده‌های عصبی را منتقل می‌کنند. نوار مغز فعالیت این سیناپس‌ها را بررسی می‌کند.

برای این کار از کلاهی که الکترودهایی بر روی آن قرار دارد برای بیمار استفاده می‌شود که با کمک چسب‌های مخصوص الکترودها به سر بیمار متصل شده و با وارد کردن تکانه‌های الکتریکی، امواج سینوسی بر روی مانیتور دیده می‌شود و از روی شکل این امواج، اختلالات صرع، آنسفالیت، تومور مغزی، اختلال خواب و… تشخیص داده می‌شود؛ همچنین زمانی که بیمار به کما می‌رود EEG میزان هوشیاری فرد را مشخص می‌کند.

ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران:

⚡️ داشتن تجربهدکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.دکتر باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
✅ استفاده از تجهیزات مناسبدکتر باید برای ارائه خدمات از تجهیزات خوب و مناسب استفاده کند.
❤️ داشتن برخورد محترمانهدکتر باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشد.
⭐داشتن مدرک معتبردکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.

انواع بیماری های مغز و اعصاب

پارکینسون: یکی از بیماری های مغزی پرخطر پارکینسون است؛ این بیماری بر سلول های مغزی که کنترل کننده حرکت اند، اثر می گذارد. تصور عمومی این گونه است که این بیماری به علت کمتر شدن میزان دوپامین در مغز ایجاد می شود. این بیماری علائم مختلفی دارد و معمولا بین 50 تا 60 سالگی شروع می شود. نخستین علامت آن لرزش دست و پا یا آرنج است. علائم دیگر عبارتند از: سفتی عضلات، مشکلات تعادلی هنگام راه رفتن، حرکات آهسته و مشکل در صحبت کردن و بلعیدن می باشد.

تومورهای مغزی: این نوع از تومورها انواع مختلفی دارند ولی فقط بعضی از آن ها خطرناک هستند؛ با وجود این که همه تومورها کشنده نیستند، اما به هر حال یکی از بیماری های مغزی خطرناک محسوب می شوند و در بعضی موارد زندگی فرد را تهدید می کنند و وقتی که بدخیم باشند، اصلی ترین دلیل سرطان مغز محسوب می شوند.

اوتیسم: این بیماری از جمله بیماری های مغز و اعصاب است، اما بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران همچنین سایر پزشکان اطلاعات زیادی در رابطه با علل ایجاد آن ندارند.،در بعضی موارد اختلالات ژنتیکی عامل این بیماری است. نوع رفتار، یادگیری، واکنش و ارتباطات افراد مبتلا به اوتیسم با افراد طبیعی تفاوت دارد. اوتیسم اغلب قبل از سن 3 سالگی تشخیص داده می شود و تا انتهای عمر همراه فرد باقی می ماند.

مننژیت: این بیماری تقریبا خطرناک محسوب می شود، مننژیت التهابی در پرده های اطراف مغز و بافت مغزی است. ضمنا این التهاب می تواند در نخاع نیز رخ دهد، برای آزمایش وجود این بیماری، پزشک اغلب مایع مغزی نخاعی را از طریق ستون مهره ها از داخل نخاع استخراج می کند تا به تشخیص بیماری پی ببرد.

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران را بشناسید!

دکتر تیفا یکتا نژاد

دکتر تیفا یکتا نژاد

دکتر تیفایکتا نژاد، پزشک ماهر، باتجربه و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند و دارای مدرک تخصصی مغز و اعصاب از دانشگاه تهران می‌باشند. دکتر یکتانژاد، دوره پزشکی عمومی و دوره تکمیلی دمانس و اختلالات شناختی (آلزایمر) را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده‌اند؛ همچنین ایشان عضو فعال پروژه کشوری تاسیس کلینیک حافظه هستند.

خدمات:

 • درمان سکته مغزی
 • تشخیص و درمان حمله عصبی (پانیک)
 • درمان اختلالات خواب و افسردگی
 • درمان ام اس، صرع، آلزایمر
 • نوار عصب و عضله

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان ب، پلاک 33، طبقه 2، زنگ 4

دکتر آیدا فرزانه کهنه شهری

دکتر آیدا فرزانه کهنه شهری

دکتر آیدا فرزانه کهنه شهری، پزشک باسابقه و متخصص جراحی مغز و اعصاب در تهران هستند. ایشان متخصص در تشخیص بیماری پارکینسون هستند و درمان های مفیدی را در این زمینه ارائه می دهند. دکتر فرزانه کهنه شهری، عضو انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران هستند و خدمات و برنامه جامعی در زمینه سکته مغزی و درمان سردردهای میگرنی و سرگیجه برای مراجعین عزیز ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان سردرد میگرنی و سرگیجه  
 • تشخیص و درمان پارکینسون
 • درمان افسردگی
 • درمان اختلالات حافظه و شناختی
 • سکته مغزی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، ساختمان پزشکان پایدار، پلاک 74، طبقه 3، واحد 302

دکتر احمد قمی فر

دکتر احمد قمی فر

دکتر احمد قمی فر، پزشک خوش برخورد، توانمند و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند. دکتر قمی فر، عضو انجمن مغز و اعصاب ایران، عضو انجمن صرع ، ام اس‌، سردرد ایران هستند و توانایی منحصر به فردی در انواع خدمات درمانی برای مراجعین عزیز دارند.

خدمات:

 • درمان بیماری هیدروسفالی با دارو
 • انجام تست نوار چشم
 • تزریق بوتاکس در‌درمان سردرد‌های میگرنی
 • نوار عصب و عضله
 • نوار مغز

آدرس: تهران، ابتدای پاسداران، روبروی نگارستان 6، ساختمان تندیس 1، طبقه 5، واحد 21

دکتر رادنوش پشم فروش

دکتر رادنوش پشم فروش

دکتر رادنوش پشم فروش، پزشک حاذق، کاربلد و متخصص جراحی مغز و اعصاب در تهران هستند. ایشان  دانش و تجربه وافری در زمینه آنژیوگرافی عروق مغز و نخاع دارند و دارای بورد تخصصی بیماری‌های مغز و اعصاب و ستون فقرات از دانشگاه شهید بهشتی تهران، بورد فوق تخصصی عمل های مداخله ای بیماری‌های عروقی مغز و نخاع و سکته مغزی از دانشگاه زوریخ سوئیس و دارای مدرک نوروسونولوژی از آلمان می‌باشند.

خدمات:

 • درمان جراحی بسته سکته مغزی ( ترومبکتومی مکانیکال(
 • آنژیوگرافی عروق مغز ونخاع
 • سونوگرافی داپلکس عروق مغز وگردن
 • تست نوار عصب و عضله
 • درمان انوریسم های مغزی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، جنب بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان جم، طبقه 3

دکتر محمد صمدیان

دکتر محمد صمدیان

دکتر محمد صمدیان، پزشک خلاق، متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند. دکتر صمدیان، ‌عضو کمیسیون‌های علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران، اروپا و آمریکا هستند و کلیه خدمات درمانی  در زمینه جراحی تومور هیپوفیز و درمان آنوریسم مغزی را در کلینیک شخصی خود برای مراجعین عزیز ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • مننژیوم
 • جراحی تومور هیپوفیز
 • آندوسکوپی قاعده جمجمه
 • جراحی تومور سی پی انگل (CPA)
 • درمان آنوریسم های مغزی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، سه راه توانیر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان آریا، طبقه 3، واحد 8

دکتر حمیدرضا رخصت یزدی

دکتر حمیدرضا رخصت یزدی

دکتر حمیدرضا رخصت یزدی، متخصص جراحی مغز و اعصاب در تهران هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر.مغز و اعصاب در تهران می‌باشند و تشخیص و تجربه بی نظیری در زمینه تحریک مغناطیسی مغز و سونوگرافی عروق مغز و گردن دارند. دکتر رخصت یزدی، عضو انجمن مغز و اعصاب ایران، عضو انجمن سکته مغزی جهانی و عضو انجمن سردرد اتحادیه اروپا هستند. 

خدمات:

 • نوار عصب و عضله ، مغز
 • سونوگرافی عروق مغز و گردن
 • تزریق بوتاکس در‌درمان سردرد‌های میگرنی
 • نوروفیدبک
 • تحریک مغناطیسی مغز

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان کارگر و جمالزاده، پلاک 95، طبقه 3

دکتر مهین بشارتی

دکتر مهین بشارتی

دکتر مهین بشارتی، صبور، خوش برخورد و متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران می‌باشند. دکتر بشارتی با استفاده از تکنولوژی مدرن، خدمات بسیار متنوع و جامعی در زمینه درمان بیماری‌های سکته مغزی و بوتاکس تراپی را برای مراجعین عزیز انجام می‌دهند.

خدمات:

 • درمان اختلالات حافظه ، افسردگی و اضطراب
 • درمان بیماری‌های سکته مغزی
 • درمان بیماری‌های صرع و تشنج
 • نوار عصب چشم
 • بوتاکس تراپی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی خیابان 5 نیروی هوایی، ساختمان نسیم، طبقه 3

دکتر احسان مرادی 

دکتر احسان مرادی  بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران 

دکتر احسان مرادی، پزشک باتجربه، توانا و متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران هستند. ایشان یکی از شناخته شده ترین دکتر در زمینه بیماری های مغز و اعصاب هستند و متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات از دانشگاه شیراز هستند. دکتر مرادی، فلوشیپ تخصصی جراحی مغز و اعصاب کودکان را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.    

خدمات:

 • درمان تومورهای مغزی
 • جراحی تنگی کانال نخاعی
 • درمان تومورغده هیپوفیز  
 • هیدروسفالی
 • جراحی تومورهای نخاع و ستون فقرات

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، بیمارستان کودکان مفید

دکتر علیرضا تیموری

دکتر علیرضا تیموری  بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

دکتر علیرضا تیموری، پزشک حاذق، زبده و متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران می‌باشند و متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه جندی شاپور اهواز هستند. دکتر تیموری، عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران نیز می‌باشند.

خدمات:

 • درمان تومورهای مغزی
 • جراحی آندوسکوپی تومورهیپوفیز مغز 
 • جراحی بیرون زدگی دیسک
 • جراحی شانت گذاری در بیمار هیدروسفال
 • جراحی ضایعات عروقی مغز 

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه ششم، بیمارستان مهراد، کلینیک تخصصی

دکتر سید علی شمسا

دکتر سید علی شمسا بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

دکتر سید علی شمسا، پزشک متعهد، قابل اعتماد و متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران هستند. ایشان علاوه بر‌مجرب بودن، بسیار خوش برخورد نیز هستند و عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران و اروپا می‌باشند و تمامی خدمات درمانی در حوزه تومور مغزی و تشخیص و درمان ضربه مغزی زیر نظر ایشان برای مراجعین عزیز انجام می‌شود.

خدمات:

 • تومور مغزی
 • جراحی دیسک کمر و گردن
 • جراحی تنگی کانال نخاعی
 • تشخیص و درمان ضربه مغزی
 • جابجایی مهره در ناحیه کمر و گردن

ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

برخی از ویژگی های دکتر مغز و اعصاب شامل موارد زیر است:

 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران باید دارای تخصص و تجربه بالا در این حوزه باشد و اطلاعات کاملی درباره تمامی بیماری های مغز و اعصاب داشته باشد.
 • دکتر باید از آخرین تکنولوژی ها و روش های درمانی استفاده کند. او باید اطلاعات خود را به روز کند و از بهترین و کارآمدترین راهکارها برای بهبود بیماران استفاده کند.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب باید توانایی بالایی در تشخیص و شناسایی مشکلات مغز و سیستم عصبی داشته باشد و بتواند مشکلات را به درستی تحلیل و تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را ارائه کند.
 • دکتر مغز و اعصاب باید درک عمیقی از نیازها و ترس های بیماران خود داشته باشد و بتواند به خوبی با بیماران ارتباط برقرار کند. او باید به بیماران احساس امید و آرامش بدهد که در به بهبود روند درمان آن ها کمک شایانی می کند.
 • او به اصول اخلاق حرفه ای پایبند می باشد و همواره به منافع بیماران خود اهمیت می دهد.
 • دکتر مغز و اعصاب باید قابلیت بالایی در تعامل با همکاران از جمله اساتید و متخصصان دیگر داشته باشد و برای حصول بهترین نتایج تلاش کند.
 • دکتر مغز و اعصاب باید استعداد زیادی داشته باشد و در توسعه روش های جدید برای درمان بیماری های مغز و اعصاب نقش برجسته ای ایفا کند.
ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

درمان برخی از بیماری‌های مغز و اعصاب

ام اس: این بیماری به علت حمله سیستم ایمنی به میلین نورون‌های عصبی ایجاد می‌شود و باعث اختلال در تبادل پیام‌های عصبی بین مغز و اندام‌ها می‌شود وجود ویروس EBV یکی از علل ایجاد ام اس می‌باشد البته عوامل ژنتیکی و کمبود ویتامین D نیز می‌تواند موجب شروع این بیماری شود.

علائم آن تاری دید، دوبینی، بی‌حسی، ضعف و عدم تعادل در حرکت است. زمان طلایی برای درمان آن 2 تا 5 سال اول بیماری است استفاده از رژیم غذایی کم نمک و کم چربی و مصرف ویتامین D در جلوگیری از این بیماری موثر است. درمان ابتدا استفاده از ترکیبات کورتونی و سپس درمان‌های تعدیل کننده سیستم ایمنی می‌باشد.

مننژیت: این بیماری در واقع عفونت غشای اطراف مغز و نخاع است که در اثر عفونت‌های باکتریایی، قارچی یا ویروسی ایجاد می‌شود، علائم آن تب شدید و ناگهانی، گرفتگی گردن، گیجی و عدم تمرکز، تمایل به خواب زیاد، بی‌اشتهایی و بثورات پوستی است. باکتری‌هایی که وارد جریان خون می‌شوند به مغز و نخاع رفته و مننژیت حاد را ایجاد می‌کند

گاهی اوقات در اثر عفونت گوش یا سینوس‌ها و شکستگی جمجمه عفونت مستقیما در مننژها ایجاد می‌شود، درمان استفاده از کورتیکواستروئیدها برای کاهش تورم در مغز می‌باشد و اگر باکتری عامل مننژیت باشد بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران آنتی بیوتیک را تجویز می‌‌کند.

فلج بل: در این بیماری عضلات یک طرف صورت به طور موقتی دچار ضعف یا فلج شده هم‌چنین عضلات صورت ملتهب و متورم می‌شود و شخص در باز و بسته کردن چشم، حرکات صورت و در جویدن دچار اختلال می‌باشد. این علائم بعد از چند هفته برطرف می‌شود برای درمان بهترین کلینیک مغز و اعصاب در تهران بعد از دو هفته دارو درمانی با انجام الکتروتراپی عضلات آسیب دیده را تحریک می‌کند که این کار توسط سوزن‌های ریزی انجام می‌شود هم‌چنین ماساژ عضلات صورت، بیوفیدبک عضلات صورت و تزریق بوتاکس راه‌های درمانی فلج بل هستند.

نوروپاتی محیطی: اعصابی که از مغز و نخاع خارج می‌شوند در واقع نورون‌هایی هستند که رابط بین مغز و نخاع و اعضای بدن می‌باشند در صورت ایجاد اختلال و مشکل در این نورون‌ها، نوروپاتی محیطی ایجاد می‌شود در دیابت علائم این بیماری به صورت گز گز و کرختی در پاها و سایر اندام‌ها دیده می‌شود.

در صورت درگیری اعصاب خودمختار، اختلال در بینایی، عدم کنترل ادرار، تنگی نفس و… مشاهده می‌شود. مصرف الکل، شیمی درمانی و کمبود ویتامین B12 و عوامل وراثتی این بیماری را ایجاد می‌کند. درمان به صورت تحریک الکتریکی عصب از راه پوست(TENs)، استفاده از داروی ضد التهابی استروئیدی، فیزیوتراپی و… می‌باشد.

معرفی انواع جراحی های مغز و اعصاب

قرار دادن شنت: در شرایطی که شخص از هیدروسفالی و مشکلات دیگر رنج ببرد که موجب بیشتر شدن فشار در داخل مغز شود، شنت به خارج شدن مایع نخاعی مازاد از مغز و منتقل شدن آن به مغز کمک شایانی می کند. شنت دریچه ای دارد که بیرون از جمجمه و زیر پوست، در نزدیکی پشت گوش قرار می گیرد. بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران برای کاهش فشار از داخل مغز، شنت های مغزی و کمری را نصب می کند.

جراحی لامینکتومی‌ سوراخ کلید: تکنیک های جراحی است که جراح متخصص سوراخی کوچک را در یک سو از لامینای ستون فقرات به وجود می آورد تا بتواند به عصب های نخاعی دسترسی داشته باشد؛ در ادامه با دقت سوراخ به وجود آمده را در قسمتی که عصب از ستون فقرات بیرون می‌آید را بزرگ تر می کند تا بتواند فشاری که به اعصاب این قسمت وارد می‌شود و موجب بروز درد، بی حسی، سوزن سوزن شدن عضو، و ضعف دست و پا شده است را برطرف کند.

 جراحی لامینکتومی‌: در این تکنیک، جراح متخصص استخوان لامینا را از بخش پشت ستون فقرات حذف می کند تا فشاری وارد شده به ستون فقرات و اعصاب نخاع را بکاهد. در صورت خارج شدن استخوان این بخش از ستون فقرات، ستون فقرات نیاز به ساختاری دارد تا آن را حفظ کند؛ از این رو دکتر از ترکیب استخوان فرد بیمار و یک سیمان بیولوژیکی در اطراف ستون فقرات کمک می گیرد یا آنکه به کمک پیچ و مهره فلزی ستون فقرات را ثابت نگه می‌دارد تا ستون فقرات پایدار شود. این کار باعث می‌شود که ضعف، درد، بی حسی، یا سوزن سوزن شدن دست و پاها برطرف گردد.

 عمل جراحی فیوژن و دیسککتومی ‌گردن: در این جراحی مهم، دکتر متخصص برشی بسیار کوچک را در بخش جلوی گردن به وجود می آورد و در ادامه دیسک بیرون زده را در می آورد و تکه ای استخوان را به جای آن می گذارد تا موجب حفاظت از فاصله بین مهره‌ها گردد. در ادامه صفحه ای فلزی را در بخش جلوی فضای دیسک می گذارد و آن را با کمک پیچ فلزی می بندد تا استخوان مورد نظر ثابت گردد تا کم کم و با گذر زمان، استخوان‌های مهره را به هم متصل کند و ساختاری بسیار قوی را به وجود آورد، از این روش برای رفع درد و بی حسی ناحیه گردن و ضعف و سوزن سوزن شدن دست و بازو استفاده می‌شود.

معرفی انواع جراحی های مغز و اعصاب

تفاوت دکتر مغز اعصاب با جراح مغز و اعصاب

بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران، بیماری‌های مغز، نخاع و اعصاب محیطی مانند: بیماری صرع، سکته مغزی، ام اس، میگرن و…. را به روش غیر جراحی درمان می‌کند و به درمان دارویی بیماری‌هایی که بر عملکرد سیستم عصبی تاثیرگذار هستند و حرکات فرد را دچار اختلال می‌کنند، می‌پردازد.

او برای تشخیص بیماری از نوار مغز، MRI و سی تی اسکن کمک می‌گیرد و آزمایشات لازم را برای بیمار تجویز می‌کند. او تنها به معاینه بدنی بیمار نمی‌پردازد؛ بلکه معاینات عصبی بیمار را نیز انجام می‌دهد و به مهارت‌های حرکتی و هماهنگی‌های حرکات بدن، نحوه صحبت کردن بیمار توجه می‌کند و واکنش غیر ارادی(رفلکس‌های) بیمار را سنجش می‌کند.

جراح مغز و اعصاب به درمان بیماری‌های ستون فقرات، کمر درد، فتق دیسک، سکته مغزی همچنین جراح به جراحی تومورهای مغزی و تومورهای نخاعی می‌پردازد. او در مراحل اولیه بیماری تلاش می‌کند از روش‌های کم تهاجمی برای درمان بیماری‌ها استفاده کند و در صورت لزوم عمل جراحی را انجام دهد و برای تشخیص عملکرد سیستم عصبی از نوار مغز، سی تی اسکن و MRI و هم چنین از تست نوار عصب و عضله برای تشخیص صرع و تشنج استفاده می‌کند.

کلام آخر

درمان بیماری‌های مغز و اعصاب نیازمند تخصص و مهارت ویژه‌ای است. شما به کمک بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران می‌توانید بر بیماری‌هایی مانند: سردردهای میگرنی، لرزش اندام، عدم تعادل و… غلبه کنید؛ زیرا او با تجربه و تخصص خود و استفاده از امکانات پیشرفته‌ای مانند: MRI، سی تی اسکن و انجام تست نوار عصب و عضله و نوار مغزی به تشخیص زود هنگام این بیماری‌ها اقدام می‌کند و بیماری شما را با بهترین روش‌ها درمان می‌کند.

از حسن توجه شما به سایت جراحا کمال تشکر را داریم. هدف ما در این مقاله معرفی توانمند ترین جراح مغز و اعصاب به شما عزیزان می باشد و از مشاهده نظرات و پیشنهاداتتان در کامنت هایی که برای ما ارسال می کنید، استقبال خواهیم کرد.

4.7/5 - (11 امتیاز)

حدیثه نایبی

سلام، من حدیثه نایبی هستم. سه سال پیش از دانشگاه آزاد تهران رشته میکروبیولوژی فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به خاطر علاقه ای که به تولید محتوا در حوزه سلامت و پزشکی دارم، برای سایت جراحا محتوا میزنم. اگر سوال یا پیشنهادی در این باره داشتید، می تونید از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا