پزشکان

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران【سال1402】⚡️

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران را به شما معرفی کنیم. امروزه افراد زیادی درگیر بیماری‌های مغز و اعصاب هستند و از سردردهای میگرنی، صرع، سرگیجه، بی‌حسی اندام‌ها و… رنج می‌برند. درمان این بیماری‌ها توسط متخصصین مغز و اعصاب به راحتی امکان پذیر است زیرا امروزه با تکنیک‌های و فناوری‌های جدید پزشکی، بیماری‌های مغز و اعصاب قابل کنترل و درمان است.

دکتر مغز و اعصاب کیست؟

دکتر مغز و اعصاب، پزشک متخصصی است که در زمینه اختلالات و بیماری‌های مغز، نخاع، اعصاب محیطی و ماهیچه‌ها فعالیت می‌کند. بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی به مدت 4 سال در زمینه مغز و اعصاب تخصص می‌گیرد. او به درمان بیماری‌های اعصاب مرکزی ( اختلالات مغز و نخاع) هم‌چنین بیماری‌های اعصاب محیطی می‌پردازد.

دستگاه اعصاب مرکزی شامل مغز و نخاع می‌باشد از این دستگاه 43 جفت عصب خارج می‌شود که 12 جفت آن از ساقه مغز برای تنظیم فعالیت‌های سر و گردن و 31 جفت آن از نخاع برای تنظیم فعالیت‌های قلب، شش‌ها و دست و پاها استفاده می‌شود که به آن دستگاه عصبی محیطی می‌گویند.

زمانی که اختلالی در سیستم عصبی مرکزی و محیطی ایجاد می‌شود، بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران در بیمار علائمی مانند: تشنج، لرزش بدن، عدم تعادل، گیجی فراموشی و… را مشاهده می‌کند او بیماری‌های ناشی از عفونت‌های عصبی مانند: مننژیت، آنسفالیت، فلج اطفال، فلج مغزی و… را درمان می‌کند هم‌چنین به درمان غیر جراحی بیماری‌های ساختاری که مربوط به آسیب‌های وارد به مغز و نخاع است مانند: فلج بل، انواع تومورهای مغزی و نخاعی و… می‌پردازد.

طیف درمانی بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران به این موارد محدود نمی‌شود بلکه او بیماری‌های مربوط به عملکرد مغز شامل: انواع سردرد‌ها، میگرن و تشنج، صرع و… را درمان می‌کند و در درمان بیماری‌های تخریب کننده اعصاب مرکزی مانند آلزایمر، پارکینسون، ام اس و… تخصص دارد بعضی از ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها به دستگاه عصبی مرکزی حمله می‌کند و بیماری‌هایی مانند مننژیت، آبسه مغزی و… را ایجاد می‌کند دکتر مغز و اعصاب به درمان این بیماری‌ها نیز می‌پردازد.

راهکارهای تشخیصی بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

معاینه بیمار: بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران ابتدا به معاینه فیزیکی بیمار می‌پردازد و علائمی مانند: فشار خون، ضربان قلب و… را انداره‌گیری می‌کند سپس به سنجش سلامت عصبی بیمار و مهارت‌های حرکتی، هماهنگی و تعادل در راه رفتن و مهارت‌های حسی مانند: میزان شنوایی، بینایی و توانایی در تکلم صحیح می‌پردازد هم‌چنین سلامت روحی و روانی بیمار را بررسی می‌کند.

تشخیص بیماری با MRI: به تصویر برداری رزونانس مغناطیسی MRI گفته می‌شود در این روش از امواج رادیویی تولید شده توسط رایانه و یک میدان مغناطیسی قوی برای تصویر برداری از بافت‌های بدن استفاده می‌شود. متخصص مغز و اعصاب به کمک این تصاویر می‌تواند به تشخیص سکته مغزی، التهابات و عفونت‌ها، اختلالات عروقی، اختلالات عصبی، بیماری ام اس و… پی برده و درمان‌های مناسب را انجام می‌دهد.

سی تی اسکن: در این دستگاه از اشعه ایکس برای تولید تصاویر دو بعدی استفاده می‌شود و متخصص مغز و اعصاب می‌تواند به تشخیص خونریزی در بیماران سکته مغزی، وجود تومورها و کیست‌های مغزی، هیدروسفالی، آسیب‌های مغزی ناشی از صرع و ضربه پی می‌ببرد هم‌چنین بیماری‌های ستون فقرات مانند: فتق دیسک، تنگی کانال نخاع توسط سی تی اسکن تشخیص داده می‌شود.

الکتروانسفالوگرام(EEG): این آزمایش همان نوار مغز است که برای بررسی فعالیت‌های الکتریکی مغز انجام می‌شود، نورون‌ها برای این که اطلاعات را ارسال کنند از طریق سیناپس انتقال دهنده‌های عصبی را منتقل می‌کنند. نوار مغز فعالیت این سیناپس‌ها را بررسی می‌کند.

برای این کار از کلاهی که الکترودهایی بر روی آن قرار دارد برای بیمار استفاده می‌شود که با کمک چسب‌های مخصوص الکترودها به سر بیمار متصل شده و با وارد کردن تکانه‌های الکتریکی، امواج سینوسی بر روی مانیتور دیده می‌شود و از روی شکل این امواج، اختلالات صرع، آنسفالیت، تومور مغزی، اختلال خواب و… تشخیص داده می‌شود هم‌چنین زمانی که بیمار به کما می‌رود EEG میزان هوشیاری فرد را مشخص می‌کند.

ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران:

⚡️ داشتن تجربهدکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.دکتر باید تجربه و سابقه بسیار خوبی داشته باشد.
✅ استفاده از تجهیزات مناسبدکتر باید برای ارائه خدمات از تجهیزات خوب و مناسب استفاده کند.
❤️ داشتن برخورد محترمانهدکتر باید با تمامی بیماران رفتار و برخورد محترمانه داشته باشد.
⭐داشتن مدرک معتبردکتر باید در این زمینه مدرک معتبر داشته باشد.

انواع بیماری های مغز و اعصاب

در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از انواع بیماری های مغز و اعصاب را برای شما شرح دهیم :

پارکینسون : این بیماری یکی از نخستین بیماری های مغزی پرخطر است. در این بیماری بر سلول های مغزی که کنترل کننده حرکت اند اثر می گذارد. تصور عمومی اینگونه است که این بیماری به علت کمتر شدن میزان دوپامین در مغز ایجاد می شود. نشانه های مختلفی برای این نوع بیماری وجود دارد، ولی معمولاً بین 50 تا 60 سالگی شروع می شود. نخستین علامت معمولاً لرزش دست، پا یا آرنج است. علائم دیگر عبارتند از سفتی عضلات، مشکلات تعادلی هنگام راه رفتن، حرکات آهسته و مشکل در صحبت کردن و بلعیدن.

تومورهای مغزی : این نوع از تومورها انواع مختلفی دارند ولی فقط بعضی از آن ها خطرناک هستند. با وجود این که همه تومورها کشنده نیستند اما به هر حال یکی از بیماری های مغزی خطرناک همین تومورها هستند. این تومورها هم می توانند یک تهدید به نظر بیایند. اصلی ترین دلایل به وجود آمدن سرطان مغز هنوز ناشناخته باقی مانده است، اما تعدادی از دلایل آن یافته شده است.

اوتیسم : این بیماری از جمله بیماری های مغز و اعصاب محسوب می شود که تقریبا بیماری جدیدی است و پزشکان هم چنان اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با آن ندارند. بعضی از این بیماران مبتلا به اوتیسم، دارای اختلالات ژنتیکی اند، ولی بیشتر از یک علت برای این بیماری وجود داشته و بعضی از این علل همچنان ناشناخته مانده اند. نوع رفتار، یادگیری، واکنش و ارتباطات افراد مبتلا به اوتیسم با عمده مردم متفاوت می باشد. اوتیسم اغلب قبل از سن 3 سالگی تشخیص داده شده و تا انتهای عمر همراه فرد باقی می ماند.

مننژیت : این بیماری تقریبا خطرناک محسوب می شود که مننژیت التهابی در مرزهای اطراف مغز و بافت مغزی می باشد. در ضمن این التهاب می تواند در نخاع نیز رخ دهد. برای آزمایش وجود این بیماری، پزشک اغلب شیر نخاعی (مایع مغزی نخاعی) را از ستون نخاعی استخراج می کند. این بیماری مسری بوده و در 10 الی 20 درصد افراد مبتلا به صورت جنینی منتقل می شود.

انواع جراحی های مغز و اعصاب

قرار دادن شانت: در شرایطی که شخص از هیدروسفالی و مشکلات دیگر رنج ببرد که موجب بیشتر شدن فشار در داخل مغز شود، شنت به خارج شدن مایع نخاعی مازاد از مغز و منتقل شدن آن به مغز کمک شایانی می کند. شنت دریچه ای دارد که بیرون از جمجمه و زیر پوست، در نزدیکی پشت گوش قرار می گیرد. دکتر کتخصص برای کاهش فشار از داخل مغز، شانت های مغزی و کمری را نصب می کند.

جراحی لامینکتومی‌ سوراخ کلید: تکنیک های جراحی است که جراح متخصص سوراخی کوچک را در یک سو از لامینای ستون فقرات به وجود می آورد تا بتواند به عصب های نخاعی دسترسی داشته باشد. در ادامه با دقت سوراخ به وجود آمده را در قسمتی که عصب از ستون فقرات بیرون می‌آید را بزرگ تر می کند تا بتواند فشاری که به اعصاب این قسمت وارد می‌شود و موجب بروز درد، بیحسی، سوزن سوزن شدن عضو، و ضعف دست و پا شده است را برطرف کند.

 جراحی لامینکتومی‌: در این تکنیک، جراح متخصص استخوان لامینا را از بخش پشت ستون فقرات حذف می کند تا فشاری وارد شده به ستون فقرات و اعصاب نخاع را بکاهد. در صورت خارج شدن استخوان این بخش از ستون فقرات، ستون فقرات نیاز به ساختار دارد تا را آن حفظ کند. از این رو دکتر از ترکیب استخوان فرد بیمار و یک سیمان بیولوژیکی در اطراف ستون فقرات کمک می گیرد یا آنکه به کمک پیچ و مهره فلزی ستون فقرات را ثابت نگه می‌دارد تا ستون فقرات پایدار شود. این کار باعث می‌شود که ضعف، درد، بیحسی، یا سوزن سوزن شدن دست و پاها برطرف گردد.

 عمل جراحی فیوژن و دیسککتومی ‌گردن: در این جراحی مهم، دکتر متخصص برشی بسیار کوچک را در بخش جلوی گردن به وجود می آورد و در ادامه دیسک بیرون زده را در می آورد و تکه ای استخوان را به جای آن می گذارد تا موجب حفاظت از فاصله بین مهره‌ها گردد. در ادامه صفحه ای فلزی را در بخش جلوی فضای دیسک می گذارد و آن را با کمک پیچ فلزی ببندد تا استخوان مورد نظر ثابت گردد. کم کم و با گذر زمان، استخوان‌های مهره را به هم متصل می کند تا ساختاری بسیار قوی را به وجود آورد. از این روش برای رفع درد و بی حسی ناحیه گردن و ضعف و سوزن سوزن شدن دست و بازو استفاده می‌شود.

10 تا از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران را بشناسید!

دکتر تیفا یکتا نژاد

دکتر تیفا یکتا نژاد

دکتر تیفایکتا نژاد، پزشک ماهر، باتجربه و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند و دارای مدرک تخصصی مغز و اعصاب از دانشگاه تهران می‌باشند. دکتر یکتانژاد، دوره پزشکی عمومی و دوره تکمیلی دمانس و اختلالات شناختی (آلزایمر) را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده‌اند و هم چنین ایشان عضو فعال پروژه کشوری تاسیس کلینیک حافظه هستند.

خدمات:

 • درمان سکته مغزی
 • تشخیص و درمان حمله عصبی (پانیک)
 • درمان اختلالات خواب و افسردگی
 • درمان ام اس، صرع، آلزایمر
 • نوار عصب و عضله

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ابتدای خیابان ب، پلاک 33، طبقه 2، زنگ 4

دکتر آیدا فرزانه کهنه شهری

دکتر آیدا فرزانه کهنه شهری

دکتر آیدا فرزانه کهنه شهری، پزشک باسابقه و متخصص جراحی مغز و اعصاب در تهران هستند. ایشان بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران هستند دکتر فرزانه کهنه شهری، عضو انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران هستند و خدمات و برنامه جامعی در زمینه سکته مغزی و درمان سردردهای میگرنی و سرگیجه برای مراجعین عزیز ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان سردرد میگرنی و سرگیجه  
 • تشخیص و درمان پارکینسون
 • درمان افسردگی
 • درمان اختلالات حافظه و شناختی
 • سکته مغزی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، ساختمان پزشکان پایدار، پلاک 74، طبقه 3، واحد 302

دکتر احمد قمی فر

دکتر احمد قمی فر

دکتر احمد قمی فر، پزشک خوش برخورد، توانمند و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند. دکتر قمی فر، عضو انجمن مغز و اعصاب ایران، عضو انجمن صرع ، ام اس‌، سردرد ایران هستند و توانایی منحصر به فردی در انواع خدمات درمانی برای مراجعین عزیز دارند.

خدمات:

 • درمان بیماری هیدروسفالی با دارو
 • انجام تست نوار چشم
 • تزریق بوتاکس در‌درمان سردرد‌های میگرنی
 • نوار عصب و عضله
 • نوار مغز

آدرس: تهران، ابتدای پاسداران، روبروی نگارستان 6، ساختمان تندیس 1، طبقه 5، واحد 21

دکتر رادنوش پشم فروش

دکتر رادنوش پشم فروش

دکتر رادنوش پشم فروش، پزشک حاذق، کاربلد و متخصص جراحی مغز و اعصاب در تهران هستند. ایشان  دانش و تجربه وافری در زمینه آنژیوگرافی عروق مغز و نخاع دارند و دارای بورد تخصصی بیماری‌های مغز و اعصاب و ستون فقرات از دانشگاه شهید بهشتی تهران، بورد فوق تخصصی عمل های مداخله ای بیماری‌های عروقی مغز و نخاع و سکته مغزی از دانشگاه زوریخ سوئیس و دارای مدرک نوروسونولوژی از آلمان می‌باشند.

خدمات:

 • درمان جراحی بسته سکته مغزی ( ترومبکتومی مکانیکال(
 • آنژیوگرافی عروق مغز ونخاع
 • سونوگرافی داپلکس عروق مغز وگردن
 • تست نوار عصب و عضله
 • درمان انوریسم های مغزی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، جنب بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان جم، طبقه 3

دکتر محمد صمدیان

دکتر محمد صمدیان

دکتر محمد صمدیان، پزشک خلاق، متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند. دکتر صمدیان، ‌عضو کمیسیون‌های علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران ، اروپا و آمریکا هستند و کلیه خدمات درمانی  در زمینه جراحی تومور هیپوفیز و درمان آنوریسم مغزی را در کلینیک شخصی خود برای مراجعین عزیز ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • مننژیوم
 • جراحی تومور هیپوفیز
 • آندوسکوپی قاعده جمجمه
 • جراحی تومور سی پی انگل (CPA)
 • درمان آنوریسم های مغزی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، سه راه توانیر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان آریا، طبقه 3، واحد 8

دکتر حمیدرضا رخصت یزدی

دکتر حمیدرضا رخصت یزدی

دکتر حمیدرضا رخصت یزدی، متخصص جراحی مغز و اعصاب در تهران هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر.مغز و اعصاب در تهران می‌باشند و تشخیص و تجربه بی نظیری در زمینه تحریک مغناطیسی مغز و سونوگرافی عروق مغز و گردن دارند. دکتر رخصت یزدی، عضو انجمن مغز و اعصاب ایران، عضو انجمن سکته مغزی جهانی و عضو انجمن سردرد اتحادیه اروپا هستند. 

خدمات:

 • نوار عصب و عضله ، مغز
 • سونوگرافی عروق مغز و گردن
 • تزریق بوتاکس در‌درمان سردرد‌های میگرنی
 • نوروفیدبک
 • تحریک مغناطیسی مغز

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان کارگر و جمالزاده، پلاک 95، طبقه 3

دکتر مهین بشارتی

دکتر مهین بشارتی

دکتر مهین بشارتی، صبور، خوش برخورد و متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شناخته می‌شوند و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران می‌باشند. دکتر بشارتی با استفاده از تکنولوژی مدرن، خدمات بسیار متنوع و جامعی در زمینه درمان بیماری‌های سکته مغزی و بوتاکس تراپی را برای مراجعین عزیز انجام می‌دهند.

خدمات:

 • درمان اختلالات حافظه ، افسردگی و اضطراب
 • درمان بیماری‌های سکته مغزی
 • درمان بیماری‌های صرع و تشنج
 • نوار عصب چشم
 • بوتاکس تراپی

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، روبروی خیابان 5 نیروی هوایی، ساختمان نسیم، طبقه 3

دکتر احسان مرادی 

دکتر احسان مرادی بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران 

دکتر احسان مرادی، پزشک باتجربه، توانا و متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران می‌باشند و متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات از دانشگاه شیراز هستند. دکتر مرادی،  فلوشیپ تخصصی جراحی مغز و اعصاب کودکان را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند.    

خدمات:

 • درمان تومورهای مغزی
 • جراحی تنگی کانال نخاعی
 • درمان تومورغده هیپوفیز  
 • هیدروسفالی
 • جراحی تومورهای نخاع و ستون فقرات

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، بیمارستان کودکان مفید

دکتر علیرضا تیموری

دکتر علیرضا تیموری بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

دکتر علیرضا تیموری، پزشک حاذق، زبده و متخصص جراحی مغز و اعصاب هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران می‌باشند و متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه جندی شاپور اهواز هستند. دکتر تیموری، عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران نیز می‌باشند.

خدمات:

 • درمان تومورهای مغزی
 • جراحی آندوسکوپی تومورهیپوفیز مغز 
 • جراحی بیرون زدگی دیسک
 • جراحی شانت گذاری در بیمار هیدروسفال
 • جراحی ضایعات عروقی مغز 

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه ششم، بیمارستان مهراد، کلینیک تخصصی

دکتر سید علی شمسا

دکتر سید علی شمسا بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

دکتر سید علی شمسا، پزشک متعهد، قابل اعتماد و متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در تهران هستند. ایشان علاوه بر‌مجرب بودن، بسیار خوش برخورد نیز هستند و عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران و اروپا می‌باشند و تمامی خدمات درمانی در حوزه تومور مغزی و تشخیص و درمان ضربه مغزی زیر نظر ایشان برای مراجعین عزیز انجام می‌شود.

خدمات:

 • تومور مغزی
 • جراحی دیسک کمر و گردن
 • جراحی تنگی کانال نخاعی
 • تشخیص و درمان ضربه مغزی
 • جابجایی مهره در ناحیه کمر و گردن

ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

 • تخصص و تجربه: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید دارای تخصص و تجربه بالا در این حوزه باشد و اطلاعات کاملی درباره تمامی بیماری های مغز و اعصاب داشته باشد.
 • آخرین تکنولوژی: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید از آخرین تکنولوژی ها و روش های درمانی استفاده کند. او باید به روز با مطالعات و تحقیقات جدید در این حوزه باشد و از بهترین و کارآمدترین راهکارها برای بهبود بیماران استفاده کند.
 • توانایی تشخیص دقیق: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید توانایی بالایی در تشخیص و شناسایی مشکلات مغز و سیستم عصبی داشته باشد و بتواند مشکلات را به درستی تحلیل و تشخیص داده و برنامه درمانی مناسب را ارائه کند.
 • ارتباط خوب با بیمار: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید درک عمیقی از نیازها و ترس های بیماران خود داشته باشد و بتواند به خوبی با بیماران ارتباط برقرار کند. او باید به بیماران احساس امید و آرامش بدهد که در به بهبود روند درمان کمک شایانی کند.
 • اخلاق حرفه ای: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید به اصول اخلاق حرفه ای پایبند باشد و همواره به منافع بیماران خود پایبند باشد.
 • تعامل با همکاران: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید قابلیت بالایی در تعامل با همکاران از جمله اساتید و متخصصان دیگر داشته باشد و برای حصول بهترین نتایج تلاش کند.
 • برجستگی و عملکرد خلاقانه: بهترین دکتر مغز و اعصاب باید استعدادی خلاق داشته باشد و در توسعه روش های بیماری های مغز و اعصاب نقش برجسته ای ایفا کند.

این ویژگی ها تنها چند نمونه از ویژگی هایی هستند که بهترین دکتران مغز و اعصاب باید داشته باشند. در هر صورت، هیچ توصیف کامل و جامعی نیست و هر پزشک ممکن است مکملی از این ویژگی ها را داشته باشد.

درمان برخی از بیماری‌ها توسط بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

ام اس: این بیماری به علت حمله سیستم ایمنی به میلین نورون‌های عصبی ایجاد می‌شود و باعث اختلال در تبادل پیام‌های عصبی بین مغز و اندام‌ها می‌شود وجود ویروس EBV یکی از علل ایجاد ام اس می‌باشد البته عوامل ژنتیکی و کمبود ویتامین D نیز می‌تواند موجب شروع این بیماری شود.

علائم آن تاری دید، دوبینی، بی‌حسی، ضعف و عدم تعادل در حرکت است. زمان طلایی برای درمان آن 2 تا 5 سال اول بیماری است استفاده از رژیم غذایی کم نمک و کم چربی و مصرف ویتامین D در جلوگیری از این بیماری موثر است. درمان ابتدا استفاده از ترکیبات کورتونی و سپس درمان‌های تعدیل کننده سیستم ایمنی می‌باشد.

مننژیت: این بیماری در واقع عفونت غشای اطراف مغز و نخاع است که در اثر عفونت‌های باکتریایی، قارچی یا ویروسی ایجاد می‌شود، علائم آن تب شدید و ناگهانی، گرفتگی گردن، گیجی و عدم تمرکز، تمایل به خواب زیاد، بی‌اشتهایی و بثورات پوستی است. باکتری‌هایی که وارد جریان خون می‌شوند به مغز و نخاع رفته و مننژیت حاد را ایجاد می‌کند

گاهی اوقات در اثر عفونت گوش یا سینوس‌ها و شکستگی جمجمه عفونت مستقیما در مننژها ایجاد می‌شود، درمان استفاده از کورتیکواستروئیدها برای کاهش تورم در مغز می‌باشد و اگر باکتری عامل مننژیت باشد بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران آنتی بیوتیک را تجویز می‌‌کند.

فلج بل: در این بیماری عضلات یک طرف صورت به طور موقتی دچار ضعف یا فلج شده هم‌چنین عضلات صورت ملتهب و متورم می‌شود و شخص در باز و بسته کردن چشم، حرکات صورت و در جویدن دچار اختلال می‌باشد. این علائم بعد از چند هفته برطرف می‌شود برای درمان بهترین کلینیک مغز و اعصاب در تهران بعد از دو هفته دارو درمانی با انجام الکتروتراپی عضلات آسیب دیده را تحریک می‌کند که این کار توسط سوزن‌های ریزی انجام می‌شود هم‌چنین ماساژ عضلات صورت، بیوفیدبک عضلات صورت و تزریق بوتاکس راه‌های درمانی فلج بل هستند.

نوروپاتی محیطی: اعصابی که از مغز و نخاع خارج می‌شوند در واقع نورون‌هایی هستند که رابط بین مغز و نخاع و اعضای بدن می‌باشند در صورت ایجاد اختلال و مشکل در این نورون‌ها، نوروپاتی محیطی ایجاد می‌شود در دیابت علائم این بیماری به صورت گز گز و کرختی در پاها و سایر اندام‌ها دیده می‌شود.

در صورت درگیری اعصاب خودمختار، اختلال در بینایی، عدم کنترل ادرار، تنگی نفس و… مشاهده می‌شود. مصرف الکل، شیمی درمانی و کمبود ویتامین B12 و عوامل وراثتی این بیماری را ایجاد می‌کند. درمان به صورت تحریک الکتریکی عصب از راه پوست(TENs)، استفاده از داروی ضد التهابی استروئیدی، فیزیوتراپی و… می‌باشد.

درمان برخی از بیماری‌ها توسط بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

تفاوت دکتر مغز اعصاب با جراح مغز و اعصاب

بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران، بیماری‌های مغز، نخاع و اعصاب محیطی مانند: بیماری صرع، سکته مغزی، ام اس، میگرن و…. را به روش غیر جراحی درمان می‌کند و به درمان دارویی بیماری‌هایی که بر عملکرد سیستم عصبی تاثیرگذار هستند و حرکات فرد را دچار اختلال می‌کنند، می‌پردازد.

او برای تشخیص بیماری از نوار مغز، MRI و سی تی اسکن کمک می‌گیرد و آزمایشات لازم را برای بیمار تجویز می‌کند او تنها به معاینه بدنی بیمار نمی‌پردازد بلکه معاینات عصبی بیمار را نیز انجام می‌دهد و به مهارت‌های حرکتی و هماهنگی‌های حرکات بدن، نحوه صحبت کردن بیمار توجه می‌کند و واکنش غیر ارادی(رفلکس‌های) بیمار را سنجش می‌کند.

جراح مغز و اعصاب به درمان بیماری‌های ستون فقرات، کمر درد، فتق دیسک، سکته مغزی هم‌چنین بهترین جراح تومور مغزی در ایران به جراحی تومورهای مغزی و تومورهای نخاعی می‌پردازد. او در مراحل اولیه بیماری تلاش می‌کند از روش‌های کم تهاجمی برای درمان بیماری‌ها استفاده کند و در صورت لزوم عمل جراحی را انجام دهد و برای تشخیص عملکرد سیستم عصبی از نوار مغز، سی تی اسکن و MRI و هم چنین از تست نوار عصب و عضله برای تشخیص صرع و تشنج استفاده می‌کند.

کلام آخر

درمان بیماری‌های مغز و اعصاب نیازمند تخصص و مهارت ویژه‌ای است شما به کمک بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران می‌توانید بر بیماری‌هایی مانند: سردردهای میگرنی، لرزش اندام، عدم تعادل و… غلبه کنید زیرا او با تجربه و تخصص خود و استفاده از امکانات پیشرفته‌ای مانند: MRI، سی تی اسکن و انجام تست نوار عصب و عضله و نوار مغزی به تشخیص زود هنگام این بیماری‌ها اقدام می‌کند و به درمان بیماری شما با بهترین روش‌های درمانی می‌پردازد.

بسیار قدردانیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم در انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران شما را یاری کرده باشیم و مطالب ذکر شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد در صورتی داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهادی از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

4.7/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا