آرایشی و بهداشتی

پروتئین تراپی مو چیست؟【سال1403】⭐

ما قصد داریم در این مقاله درباره این که پروتئین تراپی مو چیست؟ مطالبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم؛ تغییر سبک زندگی، عدم مصرف پروتئین، عدم مراقبت مناسب از موها و آسیب‌هایی که از رنگ شدن‌های پی درپی، آلودگی ها و موارد دیگری از این قبیل می تواند موجب تجزیه کراتین مو شود. پروتئین تراپی درمانی است که نه تنها کراتین بلکه همه پروتئین های لازم و ترکیبی از اسیدهای آمینه را برای موها فراهم می کند تا اندازه‌ سالم و طبیعی آن ها را با از بین بردن موخوره و دیگر مشکلات احتمالی حفظ کند و شادابی و درخشندگی مو را بازیابی کند. شما هم اگر از ظاهر موهای خود ناراضی هستید و قصد زیباتر کردن موهایتان دارید، پروتئین تراپی روش مناسبی می باشد. پس تا پایان مقاله ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

پروتئین تراپی مو چیست؟

هر کدام از تار موهای انسان ها از پروتئین تشکیل شده است. این پروتئین نقش بسیار مهم و موثری در سلامت موها دارد. پروتئین تراپی موها به روشی گفته می شود که باعث افزایش میزان جذب کراتین و مواد پروتئینی در تار مو می‌شود و از ایجاد آسیب به موها پیشگیری می کند. هر چه اندازه موها تعداد دفعات بیشتر دکلره و رنگ شوند، پروتئین های موجود در موها بیشتر تجزیه می شود و از به همین دلیل موها شکل و ظاهری خشک‌تر و شکننده تر پیدا می کنند.

پروتئین تراپی مو در واقع روشی می باشد که در آن محصولی حاوی پروتئین‌های هیدرولیز شده برای تقویت و بازسازی دوباره موها و محکم و مقاوم شدن لایه کوتیکول های مو مورد استفاده قرار می گیرد. برای افزایش میزان اثربخشی پروتئین تراپی های خانگی بطور معمول هر یک تا دو ماه در میان از این روش استفاده می شود. اما به صورت کلی پروتئین تراپی باید به صورت ماهانه و یا هر 6 هفته یک بار انجام پذیرد.

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی برای چه موهایی مفید می باشد؟

پروتئین تراپی یک روش بسیار مناسب و ایده آل برای درمان موهای خشک و وز شده می باشد. اگر موهایتان به مقدار خیلی زیاد خشک شده و حالت طبیعی خود را کاملا از دست داده و یا بر اثر رنگ کردن بیش از اندازه شکننده به نظر می‌رسد، در این صورت به شما پیشنهاد می‌شود از روش پروتئین تراپی برای درمان موهای خود استفاده کنید. باید این نکته را بدانید که اگر موهای شما هر یک از ویژگی‌های زیر را دارد می‌توانید هر چه سریعتر از روش پروتئین تراپی استفاده کنید.

 • موهایی که وز هستند و مدام گره می‌خورند.
 • موهایی که حالت کشسانی خود را بطور کامل از دست داده‌اند.
 • افرادی که از رژیم غذایی نامناسب استفاده می‌کنند و از موهای ضعیفی برخوردارند.
 • موهایی که خیلی نازک شده‌اند.
 • موهای به هم چسبیده
 • افرادی که زود به زود موهای خود را رنگ می‌کنند.
 • موهای ضعیف شده
 • افرادی که دارای موهای زبری می باشند.
 • موهای متخلخل

اگر از هیچکدام از روش های درمانی ریزش مو نتیجه مطلوب را نگرفتید بهتر است به بهترین دکتر مزوتراپی مو در تهران مراجعه کنید.

مراحل پروتئین تراپی

پروتئین تراپی موها از مزایای بسیار زیادی برخوردار است و این روش در چند مرحله انجام می‌ گیرد. باید به این نکته توجه داشته باشید که مواد پروتئین تراپی مو به هیچ وجه نباید به پوست سر و ریشه موها برخورد کند. بیشتر اوقات در سالن های آرایشی پس از قرار دادن مواد پروتئین تراپی برای افزایش اثر بخشی از دستگاه های خاص استفاده می کنند. همچنین از اتوهای بدون گرما برای ثابت ماندن تاثیرات پروتئین تراپی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه شما را با آموزش قدم به قدم پروتئین تراپی آشنا می کنیم:

 •  ابتدا باید موهای خود را بشویید.
 • موهایتان را کمی با حوله خشک کنید و سپس خوب با سشوار خشک کنید.
 • موها را به چند قسمت تقسیم بندی کنید.
 • محصول پروتئین تراپی را لایه به لایه روی موها بزنید.
 • با استفاده از یک شانه پهن مواد را بطور کامل روی موها پخش کنید.
 • با توجه به حجم موها، به مدت 20 تا 45 دقیقه یک کلاه پلاستیکی روی موها قرار بدهید.
 • در این مدت اجازه دهید مواد کاملا روی موها خشک شود، در این مرحله در آرایشگاه‌ها معمولا از دستگاه مخصوصی برای صاف کردن و خشک کردن مواد روی موها استفاده می کنند.
 •  سپس موهای خود را با آب گرم بشویید.
 • از نرم کننده مخصوص به موها استفاده کنید.
 • و در آخر موها را آبکشی و سپس بطور کامل خشک کنید.
مراحل پروتئین تراپی

مزایای پروتئین تراپی مو

ابتدای مقاله سعی کردیم در رابطه با پروتئین تراپی مو چیست مطالبی ارائه دادیم، در این بخش قصد داریم مزایای آن را برای شما شرح دهیم. مو به طور طبیعی رطوبت خود را از دست می‌دهد و ریشه مو از تغذیه فاصله می‌گیرد. به محض این که موی ما رطوبت و تغذیه خود را از دست بدهد، پروتئین کراتینه‌شده شروع به باز شدن و شکستن می‌کند. در این حالت مو قابلیت ارتجاعی خود را بطور کامل از دست داده و پیوندها تضعیف می‌شوند. بازسازی و تقویت پروتئینی مسئله‌ای بسیار اساسی برای داشتن پوست سر و موی سالم می باشد. درمان این مسئله می‌تواند هم به طور شیمیایی در سالن یا در خانه به طور طبیعی‌تر انجام پذیرد.در ادامه به چند مورد از مزایای این روش اشاره می کنیم:

محافظت از مو در برابر آسیب

مواد پروتئینی مثل پروتئین گندم یا اسیدهای آمینه ابریشمی به طور کاملا مستقیم به فولیکول‌ مو می‌چسبند و لایه کوتیکول را مقاوم تر می‌سازند. این مورد سبب بروز یک مانع اطراف فولیکول می‌شود که این مانع از فولیکول در مقابل آسیب‌های بعدی محافظت می‌کند.

تقویت موها

در حالی که از دست دادن 100 تار مو در یک روز امری طبیعی است و هیچ گونه هشداری محسوب نمی شود، ریزش بیش از اندازه مو یکی از علائم کمبود پروتئین به شمار می‌رود. پروتئین بلوک ساختاری مو محسوب می‌شود. پس در این صورت جایگزینی پروتئینی که در فولیکول از بین رفته یا آسیب دیده می باشد موجب تقویت کل طول مو و درمان ریزش مو می شود.

بهبود قابلیت ارتجاعی مو

یکی دیگر از علائم قابل مشاهده برای درک نیاز مو به پروتئین، مویی می باشد که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است. برای درک کامل این موضوع می توانید یک تار کوچک از موی خود را بکشید و سپس آن را رها کنید اگر پس از رها کردن به حالت طبیعی خود بازنگشت یعنی قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است. مویی که با کمبود پروتئین مواجه است در مقایسه با موی معمولی قبل از شکسته‌شدن، بیشتر اوقات حالتی کشیده‌تر دارد. پروتئین تراپی به محافظت قابلیت ارتجاعی مو کمک شایانی می کند، به صورتی که کشیدگی طبیعی داشته باشد و به راحتی به عقب برگردد.

کمک به از بین بردن شکستگی کلی مو و شکستگی قسمت انتهایی آن

پروتئین تراپی مو علاوه بر بهبود قدرت و قابلیت ارتجاعی مو به از بین بردن شکستگی کلی مو و شکستگی قسمت انتهایی آن می تواند کمک بسیاری کند. همینطور این مزیت پروتئین درمانی مو باعث می‌شود تا افراد با دیدن شکل موی فرد تحت درمان فکر کنند که موی او رشد خوبی داشته است. البته قابل توجه است که پروتئین تراپی مو از بروز موهای ضعیف و شکننده پیشگیری می‌کند که می توان گفت موهای قوی‌تر از شکنندگی کمتری برخوردارند، به طور کلی خود این درمان سبب رشد سریع‌ تر مو نیز خواهد شد.

بهبود شل و تار بودن مو

موهای شل و تار علامت دیگری می باشد که نشان دهنده این است که موی شما به پروتئین بیشتری نیاز دارد. پروتئین به احیا و بازسازی تارهای مو کمک فراوانی می‌کند و موجب می‌شود موی شما کمتر دچار افتادگی شود.

بهبود ظاهر کلی مو

پروتئین‌ها روی تراکم، قابلیت ارتجاعی و تقویت مو تأثیرگذاری فراوانی دارند. همچنین آن‌ها به از بین بردن شکستگی کلی مو و شکستگی قسمت انتهایی آن و به رسیدن مو به اندازه طبیعی خود کمک می‌کنند. همه این موارد به ظاهری بهتر، درخشان تر و سالم‌تر مو منجر می‌شود.

پوشش ضعف های ناشی از رنگ کردن مو

رنگ کردن مو از دیگر مواردی است که در زمینه پروتئین درمانی باید روی آن بسیار حساس باشید. اگر موی شما بطور مکرر رنگ شده باشد نیاز به مقدار کمی پروتئین خواهد داشت. مویی که رنگ شده منافذ بسیاری دارد و نسبت به موی طبیعی از قابلیت آسیب‌پذیری بالاتری برخوردار است. پروتئین درمانی مو قدرت موهای رنگ‌شده را بیشتر می‌کند و کمک می‌کند که تارهای موی مستحکم و سالمی داشته باشید.

ترمیم مشکل پرمنفذ بودن مو

اگر موی شما دارای منافذ زیادی می باشد، به احتمال زیاد شکاف‌ها و فاصله‌های زیادی در تارهای مو وجود دارد. در صورتی که این نوع مو آب بیشتری را به خود جذب می‌کند، بیشتر دچار گره‌خوردگی و وز شدن می‌شود. پروتئین تراپی مو در این مواقع کمک می‌کند تا موهای پرمنفذ مواد مغذی که نیاز دارند را دریافت کنند و این فاصله ها را بطور کامل از بین ببرند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که موی شما منافذ زیادی دارد باید یک آزمایش کوچک انجام دهید. در این آزمایش یک تار موی خود را در کاسه‌ای با عمق خیلی کم آب قرار دهید. اگر مو در آب فرو رود یعنی پرمنفذ می باشد.

پروتئین تراپی مو

کلام آخر

در مقایسه با روش های درمان شیمیایی، روش اضافه کردن پروتئین به موهای شما می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب و ایده آل به حساب می آید. این کار نه تنها موجب می‌شود موهای شما از بیرون تغذیه شود، بلکه به تقویت ساقه مو از داخل هم کمک فراوانی می‌کند. در این صورت شما باید اطمینان کامل داشته باشید که می توانید پروتئین معمول روزانه را برای موهای خود تامین کنید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم، حالا اگر در زمینه پروتئین تراپی مو چیست؟ انتقاد یا پیشنهادی دارید می توانید از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا