سلامتیعمومی

لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی【1403】⭐

بسیاری از افراد از چاقی و عدم تناسب اندام رنج می برند و به دنبال یافتن راه حلی برای لاغری و از بین بردن چربی های موضعی اعضای مختلف بدن خود هستند. برای داشتن اندامی متناسب، راه حل های مختلفی وجود دارد و اکثر افراد همان ابتدای کار، به سراغ روش های جراحی و غیرجراحی در کلینیک های زیبایی می روند. لازم به ذکر است که با رعایت رژیم غذایی اصولی و سالم می توان سریع تر و بدون هیچ عارضه خاصی به نتیجه دلخواه رسید. ما سعی داریم در این مقاله در رابطه با لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی، مطالبی مفید در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

تناسب اندام و لاغری سریع به چه معناست؟

تلاش کردن افراد برای کمتر شدن وزن شان، نوعی چالش محسوب می شود که نه تنها سبب تناسب اندام می گردد بلکه سلامت جسمی و روحی انسان را نیز تضمین می کند. روال کاهش وزن می بایست آرام و پیوسته باشد. یک رژیم غذایی متعادل همراه با ورزش کردن و تغییر نحوه زندگی می تواند به کاهش وزن کمک شایانی کند ولی برخی اوقات به دلایل متعددی، انسان ها نیاز به کاهش وزن در سریع ترین زمان ممکن را دارند. در این گونه مواقع راه دیگری جز تسلیم شدن در برابر سختی ها نیست که می تواند به رسیدن به این هدف، افراد را یاری کند.

هدف از تناسب اندام فقط لاغر کردن شکم و پهلو نمی باشد. از جمله ویژگی های آن وزن مناسب، جسم پرانرژی، قوی و سالم از نظر آمادگی جسمانی است. دستیابی به این تناسب، معمولا نیازمند تغییرات فراوانی در سبک زندگی و تغذیه انسان ها بوده و پیروی کردن از یک برنامه غذایی اصولی و انجام دادن ورزش می تواند به دستیابی به این سطح از تناسب اندام کمک کند.

رژیم غذایی چه تاثیری بر لاغری سریع دارد؟

رژیم غذایی چه تاثیری بر لاغری سریع دارد؟

کاهش 1 الی 2 کیلو در مدت 7 روز، مقیاس مناسبی است که بهترین دکتر تغذیه در تهران برای اشخاص مختلف در نظر می گیرد. در صورتی که کاهش وزن از این عدد بیشتر باشد، می تواند برای افراد مشکل به وجود آورد ولی برخی مواقع به هر دلیلی، فرد می بایست خیلی سریع وزن کم کند. زمانی که کم کردن وزن و لاغری سریع بر اساس اصول و مبانی دقیق انجام شود، خطری سلامت جسم و روح را تهدید نمی کند اما اکثر افراد به رژیم های تهاجمی و غیر اصولی روی می آورند که می تواند مشکلات خطرناک و عارضه بدی را در اندام های داخلی بدن از جمله کبد و معده به دنبال داشته باشد.

برای لاغری سریع، می بایست رژیم غذایی متعادلی داشت و طبق نظر دکتر متخصص، تمام مواد مورد نیاز را روزانه دریافت کرد. در حقیقت برخی مواد غذایی تاثیر بسزایی بر لاغری اندام ها دارند که یکی از آن ها، زنجبیل است که این ماده با خاصیتی که دارد موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود و در نهایت به لاغری کمک می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی، اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

آیا با زنجبیل می توان سریع تر لاغر شد؟

زنجبیل یک نوع گل می باشد که عمدتاً به دلیل خاصیت های ریشه آن و استفاده از آن در پخت غذا، مورد توجه همه افراد قرار می گیرد و توسط کشاورزان کاشته می شود. زنجبیل جهت کمتر شدن التهاب، اشتها و بهتر شدن نحوه عملکرد سیستم گوارش مفید واقع می شود که این فواید زنجبیل موجب شده است که برخی معتقد باشند این ماده برای کاهش وزن نیز موثر است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که استفاده از زنجبیل همراه با رژیم غذایی اصولی و انجام دادن ورزش، به کاهش وزن و داشتن اندام متناسب می تواند کمک کند. آیا کاهش وزن با زنجبیل ممکن است؟ زنجبیل حاوی مواد مفیدی به نام جینجرول و شوگاول می باشد. وقتی زنجبیل استفاده می کنید، این دو ماده به بهتر شدن راندمان بدن کمک شایانی می کنند. چاقی و افزایش وزن سبب افزایش استرس و التهاب می شود و آنتی اکسیدانی که در زنجبیل یافت می شود، سبب کنترل رادیکال های آزاد می شود و منجر به بهتر شدن التهاب در بدن می شود.

زنجبیل به تنهایی اثر مستقیمی بر کاهش وزن ندارد ولی می تواند اثرات چاقی و مشکلاتی که اضافه وزن ایجاد می کند را تا حد امکان کنترل کند. بیماری های قلبی عروقی از جمله بیماری های حاصل از اضافه وزن اند که با استفاده از زنجبیل کنترل می شوند. با این وجود، برخی از پزشکان معتقدند زنجبیل برای کاهش وزن مفید می باشد. طبق بررسی ها در یک تحقیق، کسانی که زنجبیل را در رژیم غذایی خود قرار می دهند، مدت بیشتری سیر می مانند. زنجبیل باعث تقویت سیستم های عملکردی بدن می شود و این سیستم ها عبور غذا از روده بزرگ را تسریع می کند و به بدن اجازه می دهند غذا را سریعتر جذب و تجزیه کند.

آیا با زنجبیل می توان سریع تر لاغر شد؟

اثرات زنجبیل بر لاغری

زنجبیل تاثیرات زیادی بر لاغری داشته باشند. اثرات آن را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد :

هضم بهتر با مصرف زنجبیل برای کاهش وزن : یکی از اثراتی خاصی که زنجبیل دارد جهت کاهش وزن به تاثیر آن در هضم بهتر غذا مرتبط است. یبوست و نفخ از جمله مشکلات گوارشی می باشد که در بسیاری از اشخاص سبب افزایش وزن می شود. مصرف کردن زنجبیل با کمتر شدن التهاب گوارشی، گوارش را بهتر می کند و در پیشگیری از تهوع و استفراغ نقش موثری دارد.

تاثیر خواص ضد التهابی زنجبیل در کاهش وزن: اگرچه برای سلامتی بدن انسان، وجود التهاب نیاز است ولی بیشتر شدن این التهاب در بدن می تواند عامل بیماری شود. در اکثر موارد، ترکیبات شیمیایی، باکتری ها و برخی مواقع رژیم غذایی نامنظم باعث التهاب فیزیکی می شوند. به علت دارا بودن ترکیبات ضد التهابی، زنجبیل می تواند باعث کمتر شدن این التهاب شود و متعاقبا منجر به کاهش وزن شود.

در کاهش چربی موثر است : از جمله اثرات ضد التهابی که زنجبیل در بر دارد، کمتر شدن چربی خون، فشار خون و کلسترول خون می باشد. این ماده باعث کمتر شدن خطر بیماری قلبی می شود و از سوی دیگر در کمتر شدن چربی تمام بدن تاثیرگذار است.

افزایش کالری سوزی : یکی از اثرات ویژه ای که زنجبیل در کاهش وزن دارد، تاثیر آن بر افزایش متابولیسم بدن است. بنابراین می توانید برای این روش، از آب زنجبیل یا حتی جوشانده یا ادویه آن مصرف کنید. به لطف مصرف پی در پی و متعادل آن، موجب کمتر شدن چربی شکم و پهلو می شود.

خواص سیر کننده زنجبیل برای کاهش وزن : از جمله اثرات این غذای گرم و خشک، اثر سیر نگه داشتن فرد است. این مشکل در اثر افزایش دمای بدن ایجاد می شود. طبق بررسی ها، کسانی که بیشتر زنجبیل می خورند کمتر گرسنه می شوند. اگر شما قصد لاغری و تناسب اندام تان را دارید، می توانید لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی که در ادامه مقاله ذکر خواهیم کرد را امتحان کنید.

تاثیر بر اکسیداسیون چربی : زنجبیل به دلیل گرم و خشک بودنش، موجب به اکسید شدن چربی ها می شود چون پس از افزایش دمای بدن، مصرف انرژی بدن را افزایش می دهد. این تکنیک برای عملکرد مناسب متابولیسم بدن بسیار اثر می گذارد. زنجبیل گرما را در بدن تولید می کند و منجر به احساس سیری نیز می شود.

لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی

برای لاغری و تناسب اندام، می توان زنجبیل را با مواد دیگری ترکیب کرد و میل نمود. در این صورت احتمال تاثیر گذاری این ماده بر کاهش وزن افزایش می یابد. در ادامه برخی از مهم ترین ترکیبات را برای شما ذکر خواهیم کرد :

1 . ترکیب زنجبیل و لیمو : لیمو به تنهایی اشتهای انسان را کمتر می کند و دارای مقدار زیادی ویتامین C است، بنابراین مخلوط زنجبیل و لیمو برای کاهش وزن می تواند بسیار موثر باشد و بر وزن تان اثر مثبتی بگذارد. برای استفاده از زنجبیل و لیمو، بهترین کار این است که چند قطره لیمو را به چای زنجبیل یا نوشیدنی زنجبیل تان بیفزایید و آن را 2 الی 3 مرتبه در روز بنوشید. مصرف طولانی مدت از این نوشیدنی می تواند باعث احساس سیری بیشتر شود.

2 . ترکیب سرکه سیب و زنجبیل : دقیقا مانند لیمو، سرکه سیب نیز خواص فراوانی جهت کاهش وزن دارد. از سوی دیگر ترکیبات پروبیوتیک آن به قدری قوی می باشد که استفاده از آن می تواند موجب سلامت روده شود و از سوی دیگر در صورت ترکیب شدن با زنجبیل، می تواند خواص آنتی اکسیدانی زیادی داشته باشد.

برای استفاده از سرکه سیب و زنجبیل با هم، بهترین کار این است که چای زنجبیل درست کنید و اجازه دهید که خنک شود، در ادامه کمی سرکه سیب به آن بیفزایید. آب داغ می تواند خواص پروبیوتیکی سرکه سیب را از بین ببرد. در صمن این ترکیب طعم بسیار خوشایندی ندارد و در صورتی که شما نیز مانند برخی افراد آدم بدغذایی هستید و هیچ طعم بدی را نمی توانید تحمل کنید، پیشنهاد می کنم کمی عسل و لیموترش به آن بیفزایید تا این نوشیدنی قابل تحمل تر شود.

3 . چای سبز و زنجبیل : بسیاری از افراد می دانند که چای سبز تاثیر بسزایی بر لاغزی و تناسب اندام دارد و حالا اگر با زنجبیل ترکیب شود، موجب افزایش چند برابری متابولیسم بدن شما می شود و با داشتن یک برنامه غذایی و ورزشی خوب می توانید روند کاهش وزن را تسهیل کنید.

دو روش اصلی برای استفاده از این دو مورد وجود دارد:

  • زنجبیل آسیاب شده را به چای سبز اضافه کنید و بنوشید.
  • چای زنجبیل و چای سبز را در کیسه ای در آب جوش بریزید و بگذارید خوب دم بکشد.

نکته مهمی که می بایست به آن توجه کنید این است که چای سبز حاوی کافئین فراوان است و مصرف بیش از حد آن اثرات چندان خوبی ندارد. بنابراین ترکیب چای سبز و زنجبیل را حداکثر یک یا دو بار در روز مصرف کنید.

4 . سوپ رژیمی زنجبیل و لیمو : لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی می تواند به تناسب اندام شما کمک شایانی کند و این وعده غذایی که ذکر شد برای کسانی مناسب می باشد که به دنبال کم کردن وزن شان سریعا هستند. تنها کاری که می بایست انجام دهید این می باشد که زنجبیل، سیر، فلفل سبز و پیاز خرد شده را با روغن زیتون مخلوط کنید و وقتی که پیاز طلایی شد، سبزیجات را بیفزایید و اجازه دهید که این ترکیب بر روی حرارت متوسط ​​بپزد.

آب لیمو و نمک را برای طعم و مزه عالی بیفزایید. هنگامی که مخلوط تقریبا به نیمه رسید، شعله را خاموش کنید، سوپ رژیمی تان حاضر می باشد. این دستور العمل شامل مواد تقویت کننده کامل و سالم برای اشخاصی می باشد که مایل به کاهش سریع مقدار زیادی وزن هستند.

5 . مخلوط لیمو، خیار و زنجبیل

این دستور ذکر شده یک سم زدا می باشد که می تواند به تناسب اندام تان کمک شایانی کند. یکی از روش های لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی می باشد.

  • یک لیمو متوسط و یک خیار را به برش های نازک تقسیم کنید.
  • یک قاشق غذاخوری از زنجبیل رنده شده را نیز به آن اضافه کنید.
  • تمام موارد فوق را به یک پارچ که حاوی حدود یک و نیم لیتر آب است، اضافه کنید و خوب هم بزنید.
  • بگذارید مخلوط یک شب استراحت کند، به طوری که تمامی مواد به خوبی به خورد هم بروند.
  • صبح آب را صاف کنید و داخل بطری که می توانید به راحتی حمل کنید، بریزید و هر چند ساعت یکبار از آن بنوشید.
  • این نوشیدنی لیمو و زنجبیل، باعث تقویت ایمنی، بهبود هضم، جلوگیری از یبوست و چربی سوزی می شود.

6 . زنجبیل و نعناع : تکه ای بسیار زیر از زنجبیل را با چند عدد برگ نعناع تازه به همراه فنجانی از آب جوش در یک قوری بریزید و اجازه دهید که 2 الی 3 دقیقه بجوشد. در ادامه آن را از روی حرارت بردارید و پس از گذشت دو دقیقه آن را صاف کرده و میل نمایید. این دمنوش نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه تاثیر بسزایی برای رفع استرس دارد.

لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی

زنجبیل چه تاثیری بر لاغری شکم دارد؟

زنجبیل علاوه بر خواص کاهش وزن، چربی دور شکم و پهلوها را نیز کاهش می دهد. اگر به دنبال شکمی صاف هستید، زنجبیل به شما در رسیدن به اندام ایده آل کمک می کند و تاثیرات بسیار خوبی بر روی عواملی که باعث جمع شدن چربی در شکم می شوند، خواهد داشت. این موارد ذکر شده ممکن است شامل پرخوری، اختلالات هورمونی و کاهش انرژی مورد نیاز برای ورزش باشد.

به دلیل آن که زنجبیل باعث کمتر شدن اشتهایی می شود، دیگر تمایلی ندارید میان وعده بخورید. زنجبیل به عنوان یک ماده مفید و عالی برای کاهش اشتها باعث کاهش وزن می گردد. این گیاه کالری ندارد و می توان آن را به روش های مختلفی استفاده کرد.

اختلالات هورمونی، مضطرب بودن و استرس داشتن باعث افزایش میزان هورمون کورتیزول در خون می گردد و منجر به عدم تعادل در سیستم ایمنی و متابولیسم بدن می شود. افزایش مقدار کورتیزول در خون منجر به افزایش وزن و کند شدن فرآیند چربی سوزی در شکم و پهلوها می شود. براساس مقاله ای که در سال 2004 انتشار یافت، زنجبیل نقش مهمی در سرکوب و از بین بردن هورمون کورتیزول در خون دارد.

مصرف کردن زنجبیل به بازگرداندن تعادل به بدن کمک شایانی می کند و کاهش وزن را تسهیل می کند. طعم تند و منحصر به فرد زنجبیل به تنهایی انرژی جسمی و روحی افراد را افزایش می دهد. خوردن زنجبیل باعث کاهش وزن سریع نمی شود. تاثیر مصرف این گیاه آهسته اما مداوم است. عجله نکنید و با کمی تامل، متوجه تغییرات می شوید. برخی اوقات کم شدن 500 گرمی در طول ماه نتیجه مثبت تلقی می شود.

به یاد داشته باشید که روند کاهش وزن مخصوصا در ناحیه شکم و پهلو، علاوه بر استفاده از زنجبیل به عوامل دیگری مانند ورزش و تحرک، رژیم غذایی سالم و اصولی، کاهش استرس و اضطراب، جراحی های لاغری وابسته است. جهت بهره مندی از خاصیت های زنجبیل باید راه های دیگری برای کاهش وزن را در زندگی روزمره خود بگنجانید تا سریعا به وزن دلخواه برسید.

چگونه روند لاغری را با زنجبیل تسریع بخشیم؟

در مرحله اول، مصرف کردن چربی های زیان آور، غذاهای منجمد یا فرآوری شده، فست فود، شکر و قند را تا جایی که امکان دارد در برنامه غذایی تان نگنجانید. با مصرف غذاهای ذکر شده، می توانید روند کاهش وزن خود را تسریع کنید.

برخی غذاها باعث کاهش وزن می شوند که شامل روغن نارگیل، زیره، سرکه سیب، لیموترش، چای سبز، عسل و دارچین و همچنین برخی ادویه ها است. این مواد برای کاهش وزن موثر هستند.

فعالیت های زیر نیز منجر به کاهش وزن می شود:

سرزنده و پرتحرک باشید. شما می توانید با انجام فعالیت های ورزشی آسان تقریبا 4 الی 5 بار در هفته متابولیسم بدن خود را افزایش دهید. اگر زمان کافی برای ورزش کردن ندارید، بیست تا چهل دقیقه پیاده روی در روز تأثیرات قابل توجهی بر بدن و سلامت جسمانی شما خواهد داشت.

فعالیت های مکرر و دوره ای داشته باشید. در این روش، فعالیت‌های ورزشی را انجام دهید، تمرین‌هایی که فشار بسیاری به فرد وارد می کنند، به طور متناوب با تمرینات با فشار کم انجام می شوند. بر اساس تحقیقات انجام شده، انجام دادن فعالیت های ورزشی سبب افزایش روند چربی سوزی و افزایش آن تا سی و شش درصد می شود.

توصیه های مهم در رابطه با استفاده از زنجبیل برای لاغری

مصرف کردن زنجبیل در طول روز جهت لاغری اعضای بدن در بیشتر انسان ها بی‌­ضرر می باشد. این امکان وجود دارد که برخی از افراد پس از استفاده از زنجبیل نفخ معده و یبوست را تجربه کنند. زنجبیل می تواند باعث افزایش زردآب در کیسه صفرا شود.

در صورتی که شما مبتلا به بیماری‌های مربوط به کیسه صفرا می باشید، پیش از مصرف زنجبیل با دکتر متخصص تان مشورت نمایید. در مورد مصرف کردن زنجبیل توسط خانم‌های باردار اختلاف نظر وجود دارد. برخی از محققان زنجبیل را جهت کمتر شدن میزان حالت تهوع در خانم‌های باردار تجویز می نمایند. در صورتی که شما بادار هستید و یا از داروهای ضد انعقاد کننده خون استفاده می‌کنید، قبل از مصرف زنجبیل با دکترتان مشورت کنید.

توصیه های مهم در رابطه با استفاده از زنجبیل برای لاغری

آیا مصرف زیاد زنجبیل عوارض دارد؟

در صورتی که افراد برای لاغری اندام های خود از زنجبیل به مقدار زیاد استفاده کنند، احتمال رخ دادن عوارض متعدد وجود دارد، از این رو در این بخش از مقاله چند عوارض این ماده غذایی را برای شما شرح خواهیم داد:

سوزش سر معده : زمانی که هر فرد در طول روز بیشتر از چهار گرم زنجبیل استفاده کند، امکان دارد که سوزش خفیف سرمعده‌ را تجربه کند. در ضمن این امکان وجود دارد که باعث ناراحتی معده و آروغ زدن شود. در صورتی که پس از مصرف زنجبیل، فرد سوزش سرمعده داشته باشد، می تواند از کپسول زنجبیل استفاده کند. استفاده از کپسول زنجبیل عوارض ذکر شده را در بر ندارد.

خونریزی : این امکان وجود دارد که زنجبیل باعث خونریزی شود. در واقع نه فقط خود گیاه زنجبیل، بلکه اگر ماده ای در محتویات خود زنجبیل داشته باشد، ممکن است این عوارض را شامل شود. برخی از کارشناسان بر این باور اند که زنجبیل به دلیل داشتن خواص ضدپلاکت می‌تواند سبب خونریزی شود.

اسهال : در صورتی که زنجبیل را به مقدار زیاد کنید، محتملا شما به اسهال مبتلا می گردید. جینجرول که مهم ترین ماده فعال موجود در زنجبیل است، سرعت حرکت کردن غذا از روده‌ را می افزاید و باعث اسهال می‌شود. اسهال در صورتی اتفاق می افتد که غذا بسیار سریع در دستگاه گوارش تحرک داشته باشد. این مسئله در بررسی های حیوانی نیز تأیید گردیده است؛ با این وجود به مطالعات انسانی بیشتری در این حوزه نیاز است.

سقط جنین : با این وجود که زنجبیل موجب کمتر شدن میزان حالت تهوع در بازه زمانی بارداری می شود ولی در صورتی که از آن به مقدار زیاد استفاده شود، با برخی مشکلات و عوارض همراه خواهد بود. برخی کارشناسان معتقدند که استفاده از زنجبیل می‌تواند باعث بیشتر شدن احتمال سقط جنین شود. مصرف کمتر از ۱۵۰۰ میلی‌گرم زنجبیل در شبانه روز هیچ خطری برای خانم ها باردار ندارد ولی استفاده بیشتر از این میزان برای آن‌ها خطر دارد.

کاهش قند خون : به طور معمول زنجبیل با کم تر کردن سطح قند خون، کمک شایانی به درمان دیابت می تواند کند؛ با این وجود اگر افراد از رنجبیل و داروی کاهنده قندخون همزمان استفاده کنند، مشکلات فراوانی ایجاد می کند. زنجبیل امکان دارد که تاثیر این داروها را بیفزاید و سبب کاهس شدید سطح قند خون یا هیپوگلیسمی شود.

کلام آخر

افراد بسیاری به دنبال لاغری و داشتن اندام متناسب هستند. از این رو از زنجبیل برای این مسئله استفاده می کنند‌‌. زنجبیل به دلیل ترکیباتی که دارد سوخت و ساز را افزایش می دهد و موجب تناسب اندام می شود.

ما نیز سعی کردیم در این مقاله لاغری سریع با 6 دستور خوشمزه زنجبیلی را به شما معرفی کنیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم. در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این باره دارید، از طریق سایت جراحا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نسرین شهری

سلام من نسرین شهری هستم. حدود 2 سال هست که کار نویسندگی و تولید محتوا در حوزه پزشکی انجام می دهم؛ سعی کردم که بهترین مطالب حوزه پزشکی را گردآوری کنم و در اختیارتان قرار دهم. اگر سوال یا پیشنهادی درباره محتوای سایت داشتید خوشحال می شوم از طریق دیدگاه ها با من در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 14 =

دکمه بازگشت به بالا